جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ مناسب می‌خواهد، نه با زبان تحریم که با زبان تکریم سخن بگوید

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ مناسب می‌خواهد، نه با زبان تحریم که با زبان تکریم سخن بگوید...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Jahannews.com، #آزادی، #آفتاب، #آملی_لاریجانی، #آیت_الله، #ارتباطات، #ارمنستان، #ارکستر، #استقلال، #اسحاق، #اسحاق_جهانگیری، #اسلامی، #اسماعیلی، #اصفهان، #اعتبار، #افغانستان، #اقلیت، #الله، #امام، #امام_جمعه، #امام_خمینی، #امام_علی، #انتخابات، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #ایرانی، #باب، #بازرسی، #بیژن_زنگنه، #تئوری، #تاجیکستان، #تاریخ، #تحریم، #ترکیه، #تسنیم، #تصمیم_گیری، #تعالی، #تهران، #توسعه_پایدار، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حامد_کرزی، #حاکمیت، #حجت_الاسلام، #حسام‌الدین_آشنا، #حسن_روحانی، #حسین_فریدون، #حماس، #خادم، #خاویر_سولانا، #خبرگزاری، #خبرگزاری_تسنیم، #خرداد، #خمینی، #دادگستری، #دانشگاه، #دولت، #دولت_تدبیر_و_امید، #دولت_یازدهم، #دیوان، #دیوان_عدالت_اداری، #رحمانی_فضلی، #رفسنجانی، #رمضان، #روحانی، #سامان، #سعید_جلیلی، #سوریه، #سیاست، #سیاست_خارجی، #سید_حسن_خمینی، #شورای_عالی_امنیت_ملی، #شورای_نگهبان، #صادق_آملی_لاریجانی، #صادق_لاریجانی، #صفوی، #عباسی، #عدالت، #عراق، #علوی، #علی_لاریجانی، #فاطمه، #فاطمه_هاشمی، #فرمانده_کل، #فرهنگ، #فریدون، #فیروزآبادی، #قالیباف، #قانون_اساسی، #قانونی، #قرآن، #قزاقستان، #قم، #قوه_قضائیه، #لبنان، #مالزی، #مبارزه_با_فساد، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #محمد_نهاوندیان، #محمدرضا_صادق، #محمود_علوی، #محمود_واعظی، #محور، #مرداد، #مردم، #مردم_ایران، #مرز، #مسلح، #مقدس، #ملت، #موسوی، #نخست_وزیر، #نظامی، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #نورسلطان_نظربایف، #هاشمی، #هاشمی_رفسنجانی، #ورزش، #وزارت_ارتباطات، #وزارت_اطلاعات، #وزارت_اقتصاد، #وزارت_بهداشت، #وزارت_تعاون، #وزارت_کشور، #وزیر، #وزیر_اقتصاد، #وزیر_خارجه، #پاکستان، #کرسی، #یزدی

به گزارش جهان به نقل از تسنیم ، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف حضور دارند.

ده‌ها خبرنگار ، عکاس ، تصویربردار و نمایندگان خبری خبرگزاری‌های داخلی و خارجی در صحن علنی مجلس و در جایگاه ویژه خبرنگاران برای پوشش خبری مراسم تحلیف ، استقرار یافته‌اند.


** آیت‌الله صادق لاریجانی ، سرلشکر جعفری ، محمد باقر قالیباف ، محسن رضایی ، سرلشکر صالحی ، خانواده شهدای هسته‌ای آیت‌الله جنتی ، حجت الاسلام ناطق نوری ، اسحاق جهانگیری ، حسین فریدون ، محسن اسماعیلی و بسیاری از چهره‌های سیاسی وارد مجلس شدند.

** از مقامات خارجی نیز ، تاکنون هیئت‌های مختلف از جمله هیئت‌های سوریه ، سوازلند ، ارمنستان ، خاویر سولانا و . . .. در مجلس حاضر شده‌اند.

* ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی وارد صحن علنی مجلس شده است.

* حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان نیز ساعت ۱۵:۵۰ وارد صحن علنی مجلس شد.

* سیدرضا تقوی ، مهدی چمران ، آیت‌الله طباطبایی امام جمعه اصفهان نیز وارد صحن علنی مجلس شدند تا در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی حضور یابند.

* ۱۵:۵۱ آصف‌علی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان نیز به صحن علنی مجلس آمد.

* احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی کل کشور و حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه نیز وارد صحن علنی مجلس شد.

* امام علی رحمان رئیس‌جمهور تاجیکستان نیز به مجلس آمد.

* ۱۵:۵۳ حجت‌الاسلام پورمحمدی و حجت‌الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری کشور نیز برای شرکت در مراسم تحلیف ، وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شدند.

* بیژن زنگنه نیز به صحن علنی مجلس آمد. وی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس معرفی خواهد شد.

* حجت‌الاسلام موسی‌پور معاون سازمان بازرسی و استاندار سابق قم در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور حاضر شدند.

* مرتضی بانک و محمود واعظی نیز در مجلس حضور یافتند.

* ۱۵:۵۵ حجت‌الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز هم‌اینک وارد مجلس شد.

* آیت‌الله مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان نیز به صحن علنی مجلس آمد.

* ۱۵:۵۷ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به همراه عفت مرعشی و فاطمه هاشمی وارد مجلس شد تا در مراسم تحلیف روحانی شرکت کند.

* مجتهد شبستری ، موسوی جزایری و دری نجف‌آبادی نیز در صحن علنی مجلس حضور دارند.

* سردار سرلشکر رحیم صفوی دستیار فرمانده کل قوا نیز در این مراسم حضور یافت.

* کفیل ریاست‌جمهوری عراق نیز به مجلس آمد.

* مصلحی وزیر اطلاعات نیز در مراسم تحلیف حضور دارد.

* حسن روحانی راس ساعت ۱۶ وارد صحن علنی مجلس شد. حسین فریدون ، محمدرضا صادق ، محمد نهاوندیان و حسام‌الدین آشنا وی را همراهی می‌کنند. علی لاریجانی و ابوترابری‌فرد از روحانی استقبال کردند.

* سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور حضور یافت.

* داوداوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز به صحن علنی مجلس آمد.

* حجت‌الاسلام علوی نیز به مجلس آمده است. وی به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس معرفی خواهد شد.

* عبدالرضا رحمانی‌فضلی نیز به مجلس آمده است. از رحمانی فضلی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت کشور نام برده می‌شود.

* ۱۶:۰۲ سرلشکر فیروزآبادی ، رئیس ستادکل نیروهای مسلح نیز به صحن علنی مجلس آمد تا در مراسم تحلیف حسن روحانی شرکت کند.

* یونسی ، ترکان و سلطانی‌فر نیز در این مراسم حضور دارند.

* آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران نیز در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور حضور دارد.

* به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حسن روحانی پس از استقرار در سالن آفتاب در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی ، همراه با وی به صحن علنی مجلس وارد شد.

* آیت‌الله شب‌زنده‌دار عضو جدید فقهای شورای نگهبان نیز به صحن علنی مجلس آمده است.

* شمس‌الدین حسینی ، وزیر اقتصاد دولت دهم ، عباسی وزیر کار و تعاون و صالحی وزیر خارجه دولت دهم نیز در این مراسم حضور دارند.

* ۱۶:۰۸ علی لاریجانی بر روی صندلی ریاست مجلس شورای اسلامی مستقر شد تا دقایقی دیگر آغاز رسمی مراسم را اعلام کند. ورود میهمانان به صحن علنی مجلس همچنان ادامه دارد.

* نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان هم‌اینک وارد صحن علنی مجلس شد.

* حسن روحانی در ردیف اول و بر روی صندلی مخصوص رئیس‌جمهور در بین آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشسته است.

* ۱۶:۱۲ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مراسم تحلیف رئیس‌جمهور با نواختن زنده سرود جمهوری اسلامی ایران توسط ارکستر سمفونیک حاضر در صحن علنی مجلس و قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید به صورت رسمی آغاز شد.

*علی لاریجانی با اشاره به حضور ۲۴۹ نفر از نمایندگان مجلس در این جلسه ، آغاز جلسه علنی را اعلام کرد.

* سید حسن خمینی نیز برای شرکت در مراسم تحلیف ، به صحن علنی آمد و در ردیف اول میهمانان قرار گرفت.

* یاسر هاشمی رفسنجانی نیز در مجلس حضور دارد.

* حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی ، معاون امور قانون اساسی دولت احمدی‌نژاد نیز در این مراسم حضور دارند.

* ۱۶:۲۰ علی لاریجانی طی سخنانی از حضور مقامات کشورهای خارجی و همچنین میهمانان این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

لاریجانی همچنین از نمایندگان حزب‌الله لبنان ، حماس و جهاد اسلامی که در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی شرکت کرده‌اند ، تشکر کرد. وی همچنین مقدم رئیس‌جمهور به این مراسم را گرامی‌ داشت

* محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی‌نژاد نیز به جمع شرکت‌کنندگان در این مراسم پیوست.

* لاریجانی در ادامه سخنانش گفت: با انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) ، بساط دیکتاتوری از ایران برچیده شد.

وی ضمن تبریک به حسن روحانی ، گفت: انتظار مجلس این است که اولا همانطور که در تبلیغات همه کاندیداها و بخصوص رئیس جمهور تبلور داشت ، پایبندی به قانون محور فعالیت قوه مجریه باشد چرا که بدون قانون نه عدالت معنی می یابد و نه توسعه پایدار محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، لاریجانی تاکید کرد: تجربه سالهای گذشته نشان می دهد ، توسعه کشور صرفا بر اساس تئوری علمی امکان پذیر است لذا کارهای روزمره و عجولانه ، در دراز مدت به هم ریختگی اقتصادی در کشور ایجاد می‌کند.

* ۱۶:۴۰ آیت الله صادق آملی لاریجانی ، رئیس قوه قضائیه برای سخنرانی پشت تربیون قرار گرفت.

* رئیس قوه قضائیه با اشاره به متن سوگندنامه رئیس‌جمهور در مراسم تحلیف ، به بیان ویژگی‌های نظام اسلامی و قانون اساسی پرداخت.

* آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در عین احترام به سایر ملل و استفاده از تجارب دیگران ، راه خود را بر اساس قرآن انتخاب کرده و دلیلی برای تقلید از دیگران نمی‌بیند.

* به گزارش خبرگزاری تسنیم ، آملی لاریجانی روحانی را شخصیتی فهیم و متین و مدبر و برخاسته از حوزه و دانشگاه توصیف کرد و گفت در سوگند شرعی ، ملتزم می شوید که پاسدار قانون اساسی در کلیت آن و مذهب رسمی کشور و نظام جمهوری اسلامی باشید و خود را وقف خدمت به مردم و ترویج دین و اخلاق کرده و پشتیبان گسترش عدالت باشید.

* ۱۶:۵۵ حجت الاسلام حسن روحانی برای ادای سوگند پشت تریبون قرار گرفت. وی با حضور رئیس قوه قضائیه در کنار خود سوگند یاد کرد.

متن سوگندنامه به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

"من به‌عنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته‌ام به‌کارگیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور ، ترویج دین واخلاق ، پشتیبانی ازحق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنم. در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السّلام قدرتی را که ملت به‌عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.

* ۱۷:۰۰ سخنرانی حجت‌الاسلام روحانی آغاز شد.

حسن روحانی از مقامات خارجی و میهمانان شرکت کننده در این مراسم تشکر کرد و گفت: اکنون پس از سوگند ، مسئولیت سنگین قوه مجریه را به عهده گرفتم.

وی ادامه داد: باور دارم تشکیل دولت راستگویان ، امانتداران ، اخلاق‌مداران و مردمداران نزدیک ترین مسیر برای پیروی از پیامبر رحمت(ص) است. اینکه مسئولیت دولت جدید در ماه مبارک رمضان آغاز می شود و شروع این مسئولیت با چهارده مرداد که یادآور پیروزی مردم در نهضت مشروطه و سرآغاز قانونگرایی در تاریخ جنبش‌های آزادی خواهی ملت ایران است ، به فال نیک می‌گیرم. و از خداوند متعال مسئلت می نمایم که در این مسیر دشوار درهای رحمت خویش را بر روی مردم بزرگوار ایران و این خادم ملت بگشاید و تقدیری نیکو و شایسته برای مردم و کشور رقم بزند. مردم ایران در انتخابات ۲۴ خرداد ، حماسه ای بس بزرگ آفریدند. ملت بزرگی که فراز و نشیب‌های فراوانی را تجربه و سختی های زیادی را تحمل کرده‌اند ، با روحی سرشار از امید ، نشاط و تعهد به کشور و آینده آن مردمسالاری نظام را بار دیگر به نمایش گذاشتند.

به گزارش تسنیم ، روحانی افزود: در این انتخابات مردم با لبخند به زندگی و مشارکت موثر و کم نظیر ، خواسته های خود را از طریق صندوق رای به کرسی نشاندند. بنیانگذار جمهوری اسلامی ، امام راحل ، میزان را رای مردم اعلام کردند. امروز به اعتبار رای مردم و امضای آن از سوی رهبری معظم انقلاب ، متعهد به انجام وظایفی می شوم که یقینا فراتر از توان و ظرفیت هر شخص حقیقی است. در هفته های گذشته درباره پیام صندوق های رای بسیار تامل کردم. مردم در این انتخابات به وضوح مشخص کردند که بر کدام مشی و اندیشه پای می فشارند و آن را ادامه راستین آرمانهای انقلاب می دانند.

روحانی گفت: همه آنهایی که به اینجانب رای دادند و آنها که به دیگران رای دادند و یا حتی پای صندوق های رای حاضر نشدند همه شهروندان ایرانی هستند و از حقوق برابر شهروندی برخوردارند. دولت تدبیر و امید خود را مکلف می داند که خواسته های قانونی همه آنان را مدنظر قرار دهد. من نماینده همه‌ی مردم ایران هستم. سرمایه این دولت در مسیر پیش‌رو اتکال به خداوند ، اعتماد به مردم گرانقدر ایران و بهره گیری از همه سرمایه های طبیعی و انسانی این مرز و بوم است.

رئیس جمهور گفت: مردم ایران به اعتدال گرایی و دوری از افراط و تفریط رای دادند. کانون فکری و اجرایی دولت بر محور اعتدال و عقلانیت بنا خواهد شد. اعتدال گرایی به معنای توازن میان آرمان و واقعیت و ترجیح منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی است. اعتدال گرایی بر بردباری و قانونگرایی و اجماع ملی بر تعاملات سیاسی تاکید میکند. بنیان این مرام فکری و عملی فاصله گرفتن از تخیل و توهم و تمرکز بر تفکر ، برنامه ، شفافیت ، و استفاده از تخصص هاست.

روحانی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نهایت اهتمام را به کار میگیرد تا بر مبنای روش های عقلایی و متناسب با واقعیت های موجود ، اعتدال را شالوده عملکرد و مدیریت کشور قرار داده ، تهدیدها را کاهش داده و فرصت ها را افزایش دهد. اعتدالگرایی براخلاق و مدارا اصرار می ورزد و از طریق گفتگو ، تفاهم و تدوین برنامه های کوتاه و میان مدت سعی مینمایند شکاف های اجتماعی و اقتصادی را به حداقل ممکن برساند. دولت تدبیر و امید بر حاکمیت قانون ، رعایت حقوق و آزادی های همه شهروندان ، پاسخگویی به جامعه و به مدیریت علمی تاکید خواهد داشت. مردم تغییر ، تحول و تعالی را می خواهند.

وی افزود: مردم میخواهند از فقر و تبعیض به دور باشند و حرمت و کرامت داشته باشند. مردم میخواهند در فضایی آزاد ، معنوی و عقلانی زندگی کنند. پدران و مادران جامعه ما در پی آینده ای مطمئن برای فرزندانشان هستند. جوانان ما میخواهند فرصت شکوفایی و کار و ابتکار داشته باشند. در یک کلام ، مردم میخواهند بهتر زندگی کنند ، عزت داشته باشند ، از زندگی باثباتی برخوردار شوند و جایگاه شایسته خود را در میان ملت ها بازیابند.

از آغاز انقلاب اسلامی زنان فهیم این سرزمین بر مبنای اندیشه های والای امام ، دوشادوش مردم در جهت توسعه و اعتلای کشور حضوری همه جانبه داشتند. آنان همواره کوشیده اند به عنوان نیمی از جامعه بزرگ ما در خلق حماسه های جاودان نقش آفرین باشند. انتخابات ۲۴ خرداد نیز جلوه گاه دیگری از این شگفتی آفرینی ها بود. در پی گام های بلندی که نظام اسلامی برداشته است ، دولت تدبیر امید استیفای هرچه بیشتر حقوق زنان و ایجاد فرصت برابر را از اهم وظایف خود می داند و فراهم آوردن زمینه های لازم برای نقش آفرینی بیشتر آنان را در دستور کار خود قرار میدهد.

یکی از اهداف کلیدی دولت مبارزه با فساد و تبعیض خواهد بود. همه دستگاه ها و مسئولان باید دست به دست هم دهند تا مبارزه جدی با نابرابری و فساد را آغاز کنند. اگر با فساد مبارزه کنیم ، فعالیت و رقابت اقتصادی مردم معنا می یابد.

رئیس جمهور ادامه داد: مبارزه با فساد ، عدالت و شکوفایی اقتصادی را به ارمغان می آورد. در این شرایط فقر و تبعیض از جامعه رخت برخواهد بست. رویکرد اصلی دولت یازدهم زمینه سازی برای مشارکت گسترده مردم است که سرلوحه همه سیاست های بخش های مختلف خواهد بود که در آن کارآمدی ، شفافیت ، فرآهم آوردن فضای کسب و کار مناسب ، ترویج فرهنگ کارآفرینی ، ساماندهی سرمایه اجتماعی ، دست یابی فزاینده به علوم و فنون و تامین رفاه عمومی اساس عملکرد و سیاست گذاری ها خواهد بود.

روحانی گفت: دولت تدبیر و امید میخواهد نشاط را به زندگی ایرانی ها برگرداند. برای این هدف باید قدرت و ثروت ملی را افزایش دهیم و خرد جمعی را مبنای تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار داده و به بخش های غیردولتی اعتماد کرده و تصدی گری دولت را کاهش داده ، به مردم اعتماد کنیم و با آنها صادقانه صحبت کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روحانی خاطرنشان کرد: باید مداخله دولت در فرهنگ کاهش یابد.

روحانی افزود: دولت باید ساختارها را برای رشد ملت اصلاح کند. ایرانیان در همه جای سرزمین به خوبی آموخته اند که دوشادوش هم با احترام و افتخار زندگی کنند.

رئیس جمهور گفت: فعالیت های زیادی برای استیفای قومیت‌ها و اقلیت ها پرداخته شده اما هنوز هم کاستی ها و نارسایی ها وجود دارد. دولت تدبیر و امید ، در این زمینه تلاش خواهد کرد.

روحانی افزود:‌مردم نسبت به مشکلات ، هم آگاهی و هم دغدغه دارند. مردم با مشارکت فعال در انتخابات امید آفریدند تا اعتدال و قانونگرایی شرایط کشور را به سود بهبود و توسعه پایدار سوق دهد.

در عرصه سیاست خارجی ، با قاطعیت تمام و به عنوان منتخب مردم شریف ایران اعلام میدارم که جمهوری اسلامی ایران در پی صلح و ثبات منطقه است. ایران لنگرگاه ثبات در این منطقه پرآشوب است. ما در پی تغییر مرزها و دولت ها نیستیم. نظام سیاسی هر کشور به خواست و اراده مردم آن کشور بستگی دارد. ما با هرگونه دگرگونی در نظام های سیاسی از طریق دخالت خارجی مخالفیم و به کارگیری زور را نقطه مقابل مردمسالاری و حق تعیین سرنوشت ملت ها می دانیم. مخالفت و ستیز با هرگونه سلطه و تجاوز و زورگویی و بخصوص تعرض نظامی ، جزئی از فرهنگ اسلامی ، انقلابی و ایرانی ماست. آرامش و ثبات در همه مناطق پیرامونی ما ، نیازی همه جانبه برای جمهوری اسلامی ایران است. تلاش همه جانبه برای پایان دادن به ناآرامی ها ، برادرکشی ها ، خشونت های فرقه ای و قبیله ای و بی عدالتی در هر نقطه جهان ، خواست همه ملت هاست. در جهان به هم پیوسته کنونی هیچ قدرتی نمیتواند امنیت خود را از طریق ایجاد وحشت و ناامن کردن دیگران به دست آورد. رفاه ، امنیت و توسعه کالاهای جهانی و غیرقابل انحصار هستند.

روحانی گفت: دولت تلاش میکند در تعاملات بین المللی با ایجاد اعتماد متقابل بهتر و بیشتر با کشورهای منطقه و جهان ، امنیت ملی و پیرامونی خود را گسترش دهد. شفافیت ، کلید گشودن باب اعتماد است. شفافیتی که از آن سخن می گوییم نمیتواند یکطرفه و بدون سازوکارهای اجرایی و عملی در روابط دوجانبه و چندجانبه باشد. تنش زدایی ، ایجاد اعتماد متقابل و تعامل سازنده مسیر حرکت ما را روشن خواهد کرد. با صراحت میگویم ایران هیچگاه سر جنگ با دنیا نداشته و ما تمام تلاش های خود را معطوف به تلاش های جنگ افروزان خواهیم کرد. ایران بهای سنگینی برای استقلال خود پرداخت کرده و همچنان برای عزت و سربلندی خود ارزش زیاد قائل است.

گرچه تحریم ها فشار اقتصادی زیادی وارد کرده بر مردم ، اما مشارکت فعال مردم در انتخابات نشان داد ، آنها در حفاظت از منافع ملی خود هوشیار هستند. ملتی که با برخورداری از انسجام ملی و مشارکت گسترده و در کمال آرامش و امنیت در انتخابات شرکت میکند نمیتوان با تحریم به تسلیم واداشت. و یا به جنگ تهدید کرد. بلکه تنها راه تعامل با ایران ، گفتگو از جایگاه برابر ، اعتمادسازی متقابل و احترام دوجانبه و کاستن از خصومت هاست.(احسنت ها وتشویق های مکرر نمایندگان و میهمانان)

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روحانی ادامه داد: بر این اساس متناسب با رفتار و برخورد طرف های مقابل ، ‌ در جهت بهبود و ارتقای روابط حرکت خواهیم کرد. به صراحت میگویم اگر پاسخ مناسب می خواهید ، نه با زبان تحریم که با زبان تکریم با ایران سخن بگویید. (تشویق حضار)

روحانی تاکید کرد: من دست همکاری به سوی همه نهادها و دستگاه های مسئول کشور دراز می کنم. دولت برای تحقق اهداف عالی کشور و افزایش شوکت و کرامت ایرانیان به همفکری و همراهی و هم اندیشی همه مسئولان و مردم نیازمند است. امیدوارم با مروت و مدارا و همدلی و همکاری و پاسخگویی به خواست بحق مردم ایران بتوانیم آینده بهتری را رقم بزنیم. امیدواریم همگی قدر این فرصت را بدانیم. نکند سرگرم حاشیه ها شویم. و هدف را گم کنیم.

روحانی در پایان بار دیگر از حاضرین در جلسه تحریف تقدیر و تشکر کرد.

روحانی در ادامه ، اسامی وزرای پیشنهادی خود را به همراه زندگی نامه و برنامه آنان و همچنین خط مشی و اصول برنامه دولت جهت اخذ رای اعتماد مجلس شورای اسلامی ، تقدیم کرد.

* ۱۷:۳۱ لاریجانی با تشکر از رئیس جمهور ، گفت: این زرندگی آقای روحانی که وزرا را امروز معرفی کردند را به فال نیک میگیریم و امیدواریم با همین سرعت ، کارهای دیگر کشور سامان یابد.

نامه رئیس جمهور برای معرفی اعضای دولت قرائت شد:

اسامی وزرای پیشنهادی روحانی به این شرح است:

وزارت اقتصاد: طیب نیا

وزارت اطلاعات: سید محمود علوی

وزارت خارجه: محمد جواد

وزارت ارتباطات: محمود واعظی

آموزش و پرورش: محمد نجفی

وزارت بهداشت: حسن هاشمی

وزارت تعاون ، کار و رفاه: علی ربیعی

وزارت جهادکشاورزی: محمود حجتی

دفاع: دهقان

دادگستری: پورمحمدی

راه: آخوندی

صنعت: نعمت زاده

علوم: میلی منفرد

فرهنگ و ارشاد اسلامی: جنتی

کشور: رحمانی فضلی

نفت: بیژن زنگنه

نیرو:چیت چیان

ورزش و جوانان: سلطانی فر
در عرصه سیاست خارجی ، با قاطعیت تمام و به عنوان منتخب مردم شریف ایران اعلام میدارم که جمهوری اسلامی ایران در پی صلح و ثبات منطقه است. ایران لنگرگاه ثبات در این منطقه پرآشوب است... مبارزه با فساد ، عدالت و شکوفایی اقتصادی را به ارمغان می آورد. در این شرایط فقر و تبعیض از جامعه رخت برخواهد بست. رویکرد اصلی دولت یازدهم زمینه سازی برای مشارکت گسترده مردم است که سرلوحه همه سیاست های بخش های مختلف خواهد بود....

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF