نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون در عمان/ 20 آبان مذاکرات ایران و 1+5

نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون در عمان/ 20 آبان مذاکرات ایران و 1+5 ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #آبان، #آذر، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #ایران، #ایرانی، #ایرنا، #تحریم، #جان_کری، #جواد_ظریف، #دولت، #سیاست، #عباس_عراقچی، #عمان، #مایکل_مان، #مجمع، #مسقط، #واشنگتن، #وزارت_امور_خارجه، #وزارت_امور_خارجه_آمریکا، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_امور_خارجه_ایران، #وین، #پایتخت، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #ژنو، #کاترین_اشتون


عراقچی خبر داد:
نشست سه جانبه ظریف ، کری و اشتون در عمان/ 20 آبان مذاکرات ایران و 1+5
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام کرد: مذاکرات « محمد جواد ظریف » و « جان کری » وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ کننده کشورهای عضو 1+5 روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده (9 و 10نوامبر ) در مسقط پایتخت عمان برگزار می شود.
سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در نشست سه جانبه ظریف کری و اشتون طرفین درباره موضوعات غنی سازی و تحریم ها با یکدیگر بحث و گفت و گو می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، وی خاطرنشان کرد: در نشست سه جانبه ظریف کری و اشتون طرفین درباره موضوعات غنی سازی و تحریم ها با یکدیگر بحث و گفت و گو می کنند.
وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که جان کری وزیر امور خارجه این کشور روزهای 9 و 10 نوامبر (18 و 19 آبان) برای بحث درباره مساله هسته ای با همتای ایرانی خود دیدار می کند.
یک مقام نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای نیز روز گذشته (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این دیدار سه جانبه گفت: ظریف ، کری و اشتون در نشست مسقط درباره همه موضوعات به ویژه غنی سازی و تحریم ها با یکدیگر مذاکره می کنند.
این مقام وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا قرار است دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 روز 27 آبان ماه و چند روز قبل از ضرب الاجل تعیین شده (24 نوامبر / 3 آذر ماه) در وین برگزار شود؟ تصریح کرد: نمی توانیم این تاریخ را تایید کنیم زیرا زمان مذاکرات با 1+5 هنوز قطعی نیست.
وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر این که آیا ظریف ، کری و اشتون تا قبل از دور بعدی مذاکرات ایران با 1+5 دیدار سه جانبه دیگری خواهند داشت؟ اظهارداشت: این امر بستگی به مذاکرات مسقط دارد.
روز گذشته مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون نیز اعلام کرد که کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، در تاریخ هفتم نوامبر (16 آبان) ابتدا با مدیران سیاسی کشورهای 1+5 در وین دیدار و گفتگو می کند و سپس به عمان می رود تا دیداری سه جانبه را با ظریف وزیر امور خارجه ایران ، و جان کری همتای ایرانی وی ، برگزار کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، پیش از این ظریف ، کری و اشتون در روزهای 22 تا 24 مهرماه با یکدیگر دیدار سه جانبه داشتند و درباره موضوعات اختلافی یعنی میزان غنی سازی اورانیوم ایران ، نحوه لغو (برداشتن) تحریم ها و مدت زمان توافق مذاکره کردند.
ایران و 1+5 به دلیل اختلاف نظرها در سه موضوع یاد شده نتوانستند در 20 جولای (29 تیر ماه) با یکدیگر به توافق جامع دست یابند و بر این اساس برای 4 ماه دیگر ، مدت زمان مذاکرات جامع هسته ای و نیز توافق اولیه ژنو را که سوم آذر ماه 92 به آن دست یافتند ، تمدید کردند.
بر این اساس ، ضرب الاجل تعیین شده برای مذاکرات جامع و تمدید توافق ژنو تا 24 نوامبر (3 آذرماه) است که طرفین تلاش دارند اختلافات خود را برای رسیدن به توافق جامع حل و فصل کنند.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در نشستی موسوم به « مجمع ایده های واشنگتن » در پاسخ به اظهارات سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید که احتمال توافق جامع را 50 درصد و یا کمتر از آن بیان کرده بود ، گفته است من در حال مذاکرات رو در رو و مستقیم با آقای ظریف هستم و نسبت به توافق با ایران امیدوارم اما ابراز خوش بینی نمی کنم.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ایجاد خط مستقیم بانکی بین ایران وآمریکا...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ اقتصاد
«المانیتور» از پیشنهاد جدید هسته‌ای خبر داد ایجاد خط مستقیم بانکی بین ایران وآمریکا سخنگوی کاخ سفید: بی‌تردید با نقش مثبت روسیه دستیابی به موفقیت در م...ادامه مطلب»

عزیمت تیم مذاکره کننده هسته ای به وین؛ شام کاری ظریف و اشتون برای بررس...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۷/۲۲ اخبار
عزیمت تیم مذاکره کننده هسته ای به وین؛ شام کاری ظریف و اشتون برای بررسی مذاکرات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورم...ادامه مطلب»

پيشنهاد هسته اي ظريف...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۳/۲۳ اخبار
جزئیات طرح جدید ایران برای توافق نهایی با 1+5 رونمایی شد پيشنهاد هسته اي ظريف دنیای اقتصاد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می‏گوید ایران پیشنها...ادامه مطلب»


EOF