ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش

کلیدواژه ها:#، #Snn.ir، #انگلیسی، #ایران، #ایرانی، #خبرگزاری_دانشجو، #دولت، #سوریه، #عراق، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #وزیر_دفاع، #پنتاگون، #گاردین

روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو ؛ و به نقل از یک روزنامه انگلیسی به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شده که ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن انجام داده است.


"ابراهیم رحیم پور "دستیار وزیر خارجه ایران در گفتگو با این روزنامه گفته: این حملات هوایی دفاع از منافع دوستانمان در عراق بوده است. وی می‌گوید: ما هیچ هماهنگی با آمریکایی ها نداشتیم ، ما فقط با دولت عراق هماهنگی کردیم.


گاردین همچنین در ادامه از قول "رحیم پور" نوشت: ما اجازه نخواهیم داد تا اوضاع در عراق همچنانکه در سوریه پیش آمد وخیم گردد ، بطوریکه عناصر خارجی در آنجا دخالت کردند.


وی گفت: کمک ما به عراق بیشتر کمک های ما به سوریه است ، چرا که عراق به ما نزدیک تر است. گفتنی است ، " پنتاگون " وزیر دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که حملات هوایی ایران پایگاه های نیروهای افراطی در عراق را هدف قرار داده است.


در همین رابطه "استیو وارن" سخنگوی پنتاگون گفته بود: این حملات در استان دیاله در شرق عراق به انجام رسیده است.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF