افزایش عمر مواد غذایی با بسته‌بندی فناوری نانو

افزایش عمر مواد غذایی با بسته‌بندی فناوری نانو...
packagingart.ir ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ خ.ا.ب.

کلیدواژه ها:#فارس، #فناوری_نانو، #قزوین، #محیط_زیست

فارس: مسوول ترویج کشاورزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور گفت: بسته‌بندی ساخته شده از نانو کامپوزیت‌ها موجب افزایش عمر مواد غذایی داخل بسته‌بندی می‌شود.
امیر دارستانی در همایش کاربرد فناوری نانو در کشاورزی که با حضور معاونان ، مدیران ، کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی در حوزه‌های مرتبط صنایع کشاورزی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد ، اظهار کرد: صنایع بسته‌بندی کشور باید به سمتی حرکت کند که با استفاده از فناوری‌های جدید مانند نانو در راستای ارایه مواد غذایی تازه و سالم‌تر برای مردم باشد.
وی با اشاره به اهمیت و نقش فناوری نانو در بخش کشاورزی و امنیت غذایی خاطرنشان کرد: فناوری نانو با کمک ابزارهای جدید توانایی تغییر و متحول کردن در صنایع غذایی و کشاورزی را دارد و با استفاده از این ابزار می‌تواند در راستای تشخیص بیماری‌ها در کشاورزی ، کشف سریع بیماری‌ها و افزایش توانایی گیاهان برای جذب مواد غذایی را داشته باشد.
مسوول ترویج کشاورزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور همچنین استفاده از حسگرها و سیستم‌های رسانش هوشمند برای مبارزه با ویروس‌ها در صنایع محصولات کشاورزی را مهم دانست.دارستانی کیفیت رشد محصولات کشاورزی ، تشخیص صحیح مشکلات بخش کشاورزی ، کاهش هزینه‌ها ، کاهش ضایعات کشاورزی ، حداقل رسیدن محیط زیست را از جمله مزایای فناوری نانو در بخش کشاورزی دانست که می‌تواند تأثیر مهمی بر کشاورزی داشته باشد.
این مسوول با اشاره به اهمیت بسته‌بندی مواد غذایی و کاربردهای فناوری نانو در این خصوص عنوان کرد: فناوری نانو نقش مهمی در دستیابی به بسته‌بندی مواد غذایی با قابلیت‌های ایمنی ، نگهداری بیشتر و در نهایت غذای سالم ایفا می‌کند.مسوول ترویج کشاورزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور هدف از بسته‌بندی مواد غذایی را جلوگیری از فساد باکتری‌ها ، از دست نرفتن مواد مغذی و افزایش طول مدت زمان ماندگاری ذکر کرد.
---افزایش عمر مواد غذایی با بسته‌بندی فناوری نانو---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

حیوانات آزاری در باغ وحش بابلس ...
banker.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۷ طبیعت
- شرایط نگهداری حیوانات در باغ‌وحش بابلسر بسیار نامناسب است به طوری که در یک گشت روزانه از این باغ وحش شیرهایی را می‌بینید که علف می‌خورند و غازهایی ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

پیشروی ویلاها در دل کویر و جنگل ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ طبیعت
زمین‌خواری قدیمی ترین واژه‌ای است که درفرهنگ لغت برای تخلفات درتصاحب غیرقانونی اراضی عمومی یا خصوصی متعلق به افراد یافت می‌شود، اما طی سال‌های اخیر وا...ادامه مطلب»


EOF