انقلاب لاندا در صنعت چاپ قرن 21

انقلاب لاندا در صنعت چاپ قرن 21...
chaponashr.com ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ خ.ا.ب.

کلیدواژه ها:#، #2015، #Chaponashr.com، #آسیا، #آلمانی، #آمریکای_شمالی، #ارتباط، #اروپا، #انقلاب، #بازار، #بازرگان، #بنی_لاندا، #بهشت، #تجهیزات، #جهانی، #خاورمیانه، #درهم، #دستگاه_چاپ، #دلار، #صنعتی، #فناوری_نانو، #قالب، #مغز، #میدان، #پازل، #چاپ_افست، #چاپ_دیجیتال، #یورو، #یک_طرفه


بنی لاندا با وجود اینکه 2 سال به تحقق برنامه اش مانده است اما مصمم به فروش چاپ نانوگرافیك در دروپای 2016 است
مصاحبه‌اي اختصاصي از اندي مك ‌كورت
در نمايشگاه دروپاي 2012 دنياي چاپ مسحور نمايش اولين فناوري كاملا جديدي بود كه بازار را براي دهه‌ها از آن خود مي‌كرد – چاپ نانوگرافيك لاندا.
اين فناوري در دوسلدورف نويد چاپ ديجيتال سريع‌تر ، ‌ تميزتر ، رنگي‌تر و ارزان‌تر را مي‌داد؛ اين فناوري كه به سبك نمايشي توسط خود بني لاندا – كه به واسطه اختراع چاپ افست اينديگو ، پدر چاپ ديجيتال مدرن نام گرفته است - عرضه شد ، بعدها بهHP فروخته شد كه همچنان از اين موفقيت ستاره‌اي اش بواسطه آن مشعوف است.
به دنبال يك دوره سكوت كه طي آن گروه لاندا در پي مهندسي دوباره چاپ ، شبانه روز کار کردهو خود را براي دروپاي بعدي‌ درژوئن 2016 آماده مي‌كند ، بني لاندا در مصاحبه اختصاصي خود با تحليلگر/ مشاورصنعت ، "اندي مك‌كورت" ، دریچه­ های امیدی را باز می کند.
براي مدت دو دهه ، نام او خصیصه­ ای ثابت قدم در توسعه فناوري چاپ ديجيتال مدرن بوده است. او اكنون وارد دور دوم اختراع درهم گسیخته خود شده و با فروش به موقع ایندیگوی بسیار موفق به هیولت پاکارد در سال 2002 به سود خوبی دست یافت.
او ارتباط برقرار می‌کند و به طور مستقیم در قالب یک شخص واقعی نه یک سخنگوی رمزآلود شرکتی صحبت می‌کند؛‌ او نمایشگاه‌های فوق‌العاده ای برپا می‌کند ، درست مانند آنچه در دروپای 2012 شاهد بودیم. اما در پس این هیاهو ، بنی بازرگان وجود دارد؛ بنی ، مخترع متفکر و صاحب بیش از 800 حق اختراع؛ است. او در کار گروهی خوب عمل می‌کند و یک رهبر عالی است. هدف او در سال 2012 تجاری‌سازی لاندا نانوگرافی بود که محقق نشد. اما هیچ فناوری جدیدی وجود نداشته است که در زمان مقرر ارائه شود؛ همانطور که رابرت بروئینگ شاعر نوشته است ، "آدمی باید به چیزی فراتر از آنچه که در دسترس‌اش هست دست پیدا کند ، وگرنه بهشت چه معنایی خواهد داشت؟"
این طرح مشخصاً از برنامه تعیین شده عقب است و نیازمند بازمهندسی چاپ نانوگرافیک است که او در سال 2012 به نمایش گذاشت. وی همچنین تمرکز دوباره‌ای بر بازارهای هدف داشت. یک اقلیت جدید سرمایه‌گذار با نام آلانتا - یک شرکت مواد شیمیایی آلمانی - را وارد میدان کرد و همزمان به تقویت شراکت خود با کوموری (Komori)- یک شرکت دارنده مجوز و تامین‌کننده سیستم انتقال ورق چاپ-پرداخت. او ضمن افزودن سیستم متداول کوتر ماوراء بنفش (UV) در مرحله تکمیل (finishing) و AVTبرای کنترل چاپ ، به شراکت خود با EFIبرای (front-end) ادامه داد. پس از سرمایه‌گذاری به میزان 250 میلیون دلار و تلاشهای بسیار ، بنی لاندا با صراحت ، صداقت و برق همیشگی در چشمانش با ما به گفتگو می‌نشیند.
اندی مک‌ کورت: با فناوری نانوگرافیک شروع کنیم ، یک مدل لاندا S10 B1 با افزایش وزن از 10 به 30 تن و طول بیش از 17 متر معرفی شده است. این موضوع چه تاثیری بر قیمت پیش‌بینی شده در نمایشگاه دروپای 2012 داشت؟ آیا TCO یکسان باقی خواهد ماند؟
بنی لاندا: لاندا جزئیات قیمت‌ها را تنها با مشتریانی که تعهدنامه را امضاء می‌کنند در میان می‌گذارد نه با عموم ، ‌ بنابراین از ارائه اطلاعات در این خصوص معذورم. اما تایید می‌کنم که جذابیت TCO (هزینه کل عملیات) و نقطه سربه‌سر در مقایسه با افست ، در لاندای جدید و بزرگ‌تر S10 حفظ شده است.
اندی مک‌ کورت: دستگاه چاپ لاندای S10 بیشتر شبیه چاپ افست است: آیا 20 تن وزن اضافه در کوموری به مدیریت کاغذ اختصاص یافته است؟
بنی لاندا: بله ، ‌ دلیل اصلی افزایش وزن ارتقاء سیستم مدیریت کاغذ و همین‌طور بخش پوشش‌دهی (coating) است. می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که دستگاه ما مغز دیجیتال و بدن چاپ را در یکجا جمع کرده است.
اندی مک ‌کورت: به نظر می‌رسد که تمرکز بردستگاه چاپ S10است . آیابدین خاطر است که پیش از مدل‌های دیگر LDP برای بازارآماده می‌شود؟
بنی لاندا: پس از نمایشگاه دروپای 2012 ، ما اولویتهای خود را بر اساس نیاز مشتریان متعهد ارزیابی کردیم. دو موضوع مشخص بود: اول این که مشتریان ما پلت‌ فرم عریض B1 (40 اینچ/ 1050 میلی‌متر) مورد استفاده در لاندا S10 ، W10 و همچنین 560 میلی‌متر W50 را می‌پسندند. دوم این که مدل sheet-fed اولویت بالایی در بازار دارد. این دو موضوع سبب شده است تا بر دستگاه چاپ لاندا S10 به عنوان محصول اول خود تمرکز کنیم.

اندی مک‌ کورت: با افزودن سیستم کوتر ماوراء بنفش ، آیا این دستگاه غیرنانوگرافیک است که از فناوری موجود استفاده می‌کند؟ یا از یک جوهر نانو شفاف استفاده می‌کند؟
بنی لاندا: سیستم پوشش ­دهی (coating) که روی لاندا S10 قرار دارد یک سیستم استاندارد آنالوگ است که از مواد پوشش‌ دهی استاندارد استفاده می ‌کند.
اندی مک ‌کورت: به نظر می‌رسد که تمرکز بازار بر لاندا S10 به نفع بسته ‌بندی یک‌ طرفه ، به ویژه کارتن‌ تاکن است. آیا این موضوع صحت دارد یا شاهد لاندا S10 در بسته‌بندی دوطرفه برای چاپ تجاری عمومی در دروپای 2016 خواهیم بود؟
بنی لاندا: اولین لاندا S10 یک طرفه با تمرکز بر دستگاه­­های کارتن تاکن ، لیتو-لمینیت و محل خرید/ نقطه فروش خواهد بود. لاندا S10 دوطرفه اولویت دوم خواهد بود و بیشتر در خدمت چاپگر‌های تجاری قرار خواهد گرفت. هر دو محصول در دروپای 2016 به نمایش گذاشته خواهند شد.
اندی مک‌ کورت : (delivery-end) جدید cockpitجالب به نظر می‌رسد ... آیا در مدل‌های ( S5 (B3 و (S7 (B2 گنجانده شده است؟
بنی لاندا: در حال حاضر ، در مورد مدل‌های S7 و S5 نمی‌توانم اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهم.
اندی مک‌ کورت: به نظر می‌رسد مدل‌های وب مانند دستگاه چاپ لاندا W10 صفحه لمسی بزرگی را دارند ، این موضوع صحت دارد؟
بنی لاندا: تیم ما هم اکنون در حال ارزیابی طرح صنعتی لاندا W10 و W50 است و ما در زمان مناسب بازار را به‌روز خواهیم کرد.
اندی مک‌ کورت: به نظر می‌رسد دستگاه چاپ لاندا W10 و W50 هنوز دستگاههای حلقه-به-حلقه (reel-to-reel) هستند. آیا پیشرفتی در تبدیل این‌لاین به خصوص برای لیبل‌ها صورت گرفته است؟
بنی لاندا: همانطور که قبلا گفتم ، ما در حال بررسی تمامی جنبه‌ها و ویژگی‌های دستگاه چاپ لانداW50 هستیم. زمانی که به وضعیت مشخص‌تری دست پیدا کنیم ، ‌ بازار را به‌روز خواهیم کرد.
اندی مک ‌کورت: جوهر نانو گاموت cmykبسیار فراتر از افست است و با این وجود همچنان گزینه +OVG و ساخت هفت رنگ وجود دارد - آیا تصور می‌کنید که برای بازار بسته‌بندی ، ‌ ترکیب 7 رنگ محبوب‌تر واقع شود ، ‌ همانطور که برایHP ایندیگو بوده است؟
بنی لاندا: ما انتظار داریم تا سیستم 7 رنگ لاندا 85 درصد و یا بیشتر فضای پنتون را پوشش دهد. مشتریان و برندهایی که ما با آن ها صحبت کرده ایم مطمئن هستند که روش هفت رنگ ما جایگزین خوبی برای سیستم های رنگی خاصی که امروزه در چاپ افست و فلکسو به کار می روند خواهند بود.
اندی مک ‌کورت: آیا تمام مدل‌های LDP همزمان برای فروش عرضه می‌شوند یا شاهد رویکردی مرحله به مرحله خواهیم بود؟
بنی لاندا: لاندا رویکردی مرحله به مرحله را در پیش دارد. بدین ترتیب می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که محصولات ما انتظارات مشتریان را براورده می‌سازد و محصولات به هنگام بهره برداری در مرحله ی بلوغ قرار دارند.
اندی مک‌ کورت: سرمایه‌گذاری اخیر 100 میلیون یورو آلتانا جالب به نظر می‌رسد؛‌ می‌توانید بگویید که چه درصدی از LDP اکنون به آلتانا تعلق دارد؟
بنی لاندا: لاندا همچنان یک شرکت خصوصی است و ما چنین اطلاعاتی را در خصوص مالکیت شرکت فاش نمی‌کنیم. می‌توانم بگویم که آلتانا در حال حاضر یکی از سرمایه‌گذاران کوچک است.
اندی مک ‌کورت: چرا آلتانا؟
بنی لاندا: آلتانا یکی از فروشندگان پیشتاز در بخش‌های BYK (افزودنی‌ها و ابزار) ، ‌Actega(‌پوشش‌دهنده­ها) و Eckart (رنگ‌دانه‌های فلزی) است و در تخصص تولید در سطح دنیا سهم به سزایی دارد. از آنجایی که رقیب مستقیمی برای لاندا یا دیگر شرکای آن محسوب نمی‌شود ، موقعیتی دو سر برد برای همه بود.
اندی مک ‌کورت: آلتانا یک شرکت مواد شیمیایی است ... آیا در بخش تحقیق و توسعه فناوری نانو LDPمزیتی برای آن‌ها وجود دارد ، یا این که این موضوع صرفا یک سرمایه‌گذاری در صنعت چاپ است؟
بنی لاندا: آلتانا یقین دارد که نانوگرافی یک بازی سرنوشت‌ ساز است که سبب شکوفایی صنعت چاپ در قرن 21 خواهد شد. علاوه بر این ، ‌ آلتانا این سرمایه‌گذاری را نقطه شروعی برای یک شراکت طولانی‌ مدت استراتژیک می‌بیند که در آن همکاری‌هایی با منافع افزوده میان آلتانا و لاندا به پیشبرد هر چه بیشتر صنعت چاپ کمک خواهد کرد.
اندی مک‌ کورت: آیا از تخصص آلتانا در تاسیس کارخانه‌های تولید جوهر نانو بهره گرفته خواهد شد؟
بنی لاندا: آلتانا تخصص بسیاری در این زمینه دارد که به طور حتم به کار گرفته خواهد شد. ما متعهد به تامین مستمر جوهر و پوشش از تاسیسات خود هستیم و در نظر داریم کارخانه‌های بیشتری را در قاره‌های آمریکا ، اروپا و آسیا راه‌اندازی کنیم.
اندی مک ‌کورت: برای مثال ، آیا فناوری اکارت آلتانا قابلیت افکت فلزی بر ماشین‌آلات LDP را فراهم می‌کند؟
بنی لاندا: این تنها یک احتمال است. نیازی به تفکر در این رابطه نیست زیرا من نمی‌توانم در این مرحله هیچ برنامه ملموسی را تایید کنم.
اندی مک‌ کورت: آیا این احتمال وجود دارد که آلتانا سرمایه‌گذاری خود را در LDP افزایش دهد ، ‌ یا شما از سرمایه‌گذاران دیگر دعوت خواهید کرد؟
بنی لاندا: در حال حاضر سرمایه‌ای در اختیار داریم که باید به وسیله آن برنامه‌های تجاری‌سازی خود را محقق کنیم و به دنبال تامین سرمایه از شخص ثالث نیستیم.
اندی مک‌ کورت: در دروپای 2012 ، LDP موفق به جمع‌آوری 10 هزار یورو سپرده برای چاپ شد ... نرخ نگهداری این پیش‌سفارش ها چقدر خواهد بود؟
بنی لاندا: به طور کلی ، ‌ تعداد سپرده‌ها پس از نمایشگاه ثابت بوده است. در حالی که برخی از مشتریان انصراف داده‌اند ، مشتریان دیگر جای آن‌ها را پر کرده‌اند.
اندی مک‌ کورت: با نگاهی به اولین چاپهای بتا در نیمه دوم سال 2015 ، آیا مدل‌های S10 به بازار عرضه خواهند شد و به لحاظ جغرافیایی این دستگاه‌ها در کدام نقاط نصب می‌شوند؟
بنی لاندا: بله ، اولین نسخه های بتا برای لاندا S10 یک ‌طرفه خواهد بود که در خاورمیانه ، آمریکای شمالی و اروپا قرار خواهند گرفت.
اندی مک ‌کورت: در مورد شراکت تولید کننده تجهیزات اصلی با فناوری نانوگرافیک لاندا ... آیا فهرست تولیدکنندگان همان گونه ای است که در دروپای 2012 اعلام شد؟
بنی لاندا: شراکت ما با کوموری با سرعت فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرد و با گذشت زمان عمیق‌تر شد. یکی از دلایل اصلی این موضوع این است که کوموری موفق شد سطوح بالای مالی و دیگر تعهدات مورد نظر ما را تامین کند. تمام تولید کنندگان تجهیزات اصلی ، توانایی انجام چنین تعهدات مالی را به ویژه در پرتو چالش‌های تجاری خود ندارند. شاید با پیشرفت بازار و تغییر در اقبال فروشندگان چاپ ، بتوانیم فهرست شرکای دارای مجوز خود را گسترش دهیم.
اندی مک‌ کورت: ما شاهد صحنه‌های شگفت‌آوری در غرفه 2012 LDPها بودیم . آیا این احتمال وجود دارد که چنین وضعیتی در سال 2016 تکرار شود. آیا تمام منابع LDP در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی دوسلدورف خواهد بود یا مکانی در همان نزدیکی به نمایش کار دستگاه‌ها اختصاص داده خواهد شد؟
بنی لاندا: گرچه برنامه دروپای 2016 هنوز نهایی نشده است ، ‌ پیش‌بینی ما این است که سطح علاقه‌مندی مشتریان بسیار بالا باشد و به همین دلیل فضای غرفه را دو برابر کردیم. گرچه دستگاه‌هایی را پیش از دروپا در اختیار مشتریان خواهیم گذاشت ، ‌ هنوز زود است که بگوییم آیا امکان میزبانی چنین بازدیدهایی وجود دارد یا خیر.
اندی مک‌ کورت: می‌دانیم که تجاری‌سازی فناوری‌های جدید مدتی به طول می‌انجامد؛‌ درباره آمادگی 100 درصدی عرضه به بازار به هنگام افتتاح نمایشگاه در ژوئن 2016 چه نظری دارید؟
بنی لاندا: ناگفته پیداست که با تجربه‌ای که درباره ایندیگو کسب کرده‌ایم ، به خوبی از چالش‌های عرضه یک فناوری جدید به بازار آگاه هستیم. 10 سال از عمر نانوگرافی می‌گذرد و همچنان چالش‌هایی در پیش رو قرار دارد. اما به هر حال ، تمام قطعات پازل یکجا وجود دارد: یک فناوری نیرومند و محوری ، تقاضای بسیار بالای بازار ، یک تیم فوق‌العاده با استعداد و متعهد و منابع مالی. بنابراین ما فکر می‌کنیم که مواجهه خوبی با چالش‌ها داشته باشیم و از این نمایشگاه سربلند بیرون بیاییم.
اندی مک‌ کورت: آیا این بار نیز خود شما معرفی نمایشگاه را به عهده می‌گیرید؟
بنی لاندا: من معرفی فناوری‌ها را به مشتریان بسیار دوست دارم و مطمئنا در نمایشگاه بعدی نیز این کار را خودم به عهده می‌گیرم. اما می‌دانید که به هنگام برپایی نمایشگاه دروپا همواره با پیشامدهای غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شویم؛ دروپا 2016 نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اندی مک ‌کورت: بسیار سپاسگزارم از شما بنی لاندا.
لاندا همچنین وبلاگی درباره وب ‌سایت شرکت منتشر کرده است. خواندن آن مطمئنا خالی از لطف نخواهد بود "گرچه هنوز کامل نیستیم اما بسیار به هدف خود که همان نمایش نمونه چاپ‌های اندازه کامل B1 (41 اینچ)‌ به مشتریان لاندا S10 است ، نزدیک شده‌ایم. آن قدر نزدیک که بتوانیم فروش و ارائه خدمات در سطح جهانی را آغاز کنیم ..."
و:
"این بدین معنی نیست که دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد. سال 2015 چالش ‌برانگیز خواهد بود. هنوز کارهای بسیاری باید انجام شود. مطابق برنامه ‌ریزی ، نیمه دوم سال را به عرضه نسخه آزمایشی اختصاص خواهیم داد. ما از تیم بسیار بااستعداد و متعهدی برخوردار هستیم که تحقق این کار را وظیفه خود می‌دانند .... و بنابراین این کار انجام خواهد شد. و تمام این تلاش‌ها برای فراگیر کردن چاپ دیجیتال است. همین"

---بنی لاندا با وجود اینکه 2 سال به تحقق برنامه اش مانده است اما مصمم به فروش چاپ نانوگرافیك در دروپای 2016 است  مصاحبه‌اي اختصاصي از اندي مك ‌ك...---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

امیرحسین زمانی نیا، معاون بین الملل وزیر نفت در گفت وگو با <ایران>: سر...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ اخبار
صنعت نفت ایران درحالی از آخرین پیچ‌های گردنه تحریم عبور می‌کند که اگر دیپلمات‌های دولت یازدهم در مذاکرات هسته‌ای خود اندکی تعلل می‌کردند و این مذاکرات...ادامه مطلب»


EOF