مهار تپش قلب با ۸ ماده طبیعی

مهار تپش قلب با ۸ ماده طبیعی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آدرنالین، #آنلاین، #اسفناج، #بادرنجبویه، #حمله_قلبی، #دارچین، #سلامت، #سلولی، #سنبل‌الطیب، #ضربان_قلب، #فشارخون، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پتاسیم، #پزشک، #کافئین، #کره، #کلسترول، #گردش_خون

در صورتی که علت تپش قلب ، بیماری قلبی- عروقی نباشد ، می‌توان با کنترل عصبانیت از درمان‌های خانگی استفاده کرد؛ در ادامه به چند نوع ماده غذایی مفید در این زمینه اشاره می‌کنیم.
بارها در مقاطعی تند شدن یا نامنظم شدن ضربان قلب را تجربه کرده‌ایم. با رها شدن ماده شیمیایی به نام آدرنالین ، ضربان قلب افزایش پیدا می‌کند. علل دیگر تپش قلب ، مصرف زیاد کافئین ، کوکائین و... است. پرکاری تیروئید ، ورزش‌های سخت و ترس نیز از دیگر عوامل تپش قلب است.
در صورت تداوم این حالت بهتر است به پزشک مراجعه کنید زیرا احتمال دارد علت آن بیماری قلبی نهفته‌ای باشد. تپش قلب می‌تواند از چند ثانیه تا چند ساعت به طول انجامد و حمله قلبی ممکن است هر زمانی رخ دهد. در صورتی که علت تپش قلب ، بیماری قلبی- عروقی نباشد ، می‌توان با کنترل عصبانیت از درمان‌های خانگی استفاده کرد؛ در ادامه به چند نوع ماده غذایی مفید در این زمینه اشاره می‌کنیم.
* دارچین
این ادویه ، کلسترول مضر را از بدن دفع می‌کند و جریان خون را افزایش می‌دهد. غنی از ماده مغذی برای حفظ سلامت قلب است مانند منگنز و پتاسیم. این ادویه کاهش‌دهنده فشارخون نیز است. یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین را در یک لیوان آب ولرم مخلوط و میل کنید.
* سنبل‌الطیب
عصاره مایع این گیاه را می‌توان با جوشاندن آن در آب جوش به دست آورد. عصاره آن تپش قلب را برطرف و قلب را آرام می‌کند. این عصاره را نباید برای بیش از چند هفته مصرف کرد.
* منیزیم
منابع غذایی غنی از منیزیم ، از قلب در برابر بیماری‌ها محافظت و تپش قلب را منظم می‌کند. اسفناج ، موز ، ماست ، شکلات تلخ ، سبزیجات برگ سبز و کره بادام‌زمینی از منابع عالی منیزیم است.
*زالزالک
زالزالک ضربان تند قلب را کاهش می‌دهد ، جریان خون را افزایش می‌دهد و انقباض عضله قلب را برطرف می‌کند.
*عسل
مصرف عسل طبیعی ، قلب را آرام و کمک می‌کند تا عصبانیت فروکش کند. روزانه یک لیوان شربت آب‌لیمو و یک قاشق چای‌خوری عسل مصرف کنید.
*روغن ماهی
این روغن برای تمام افراد به ویژه بیماران قلبی مفید است. روغن ماهی در کنترل تپش قلب موثر است. دارای اثرات ثابت‌کننده روی غشاء سلولی قلب است و در نتیجه تپش قلب را کاهش می‌دهد.
*آب‌ انگور
مصرف روزانه آب طبیعی انگور در کاهش تپش قلب موثر است.
*بادرنجبویه
این گیاه آرامش‌بخش ، برای قلب و گردش خون مفید است. یکی از بهترین درمان‌ها برای پرکاری تیروئید نیز محسوب می‌شود.
---همشهری آنلاین:<br>در صورتی که علت تپش قلب ، بیماری قلبی- عروقی نباشد ، می‌توان با کنترل عصبانیت از درمان‌های خانگی استفاده کرد؛ در ادامه به چند نوع ماده غذایی مفید در این زمینه اشاره می‌کنیم.---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
به خون‌تان فشار نیاورید چرا فشار خون بالا می‌رود؟ ...
jamejamonline.ir ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ سلامت
آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که نیمی از ایرانیان بالای ۵۰سال کشور فشار خون بالا دارند و در گروه سنی ۲۰ تا۳۰سال هم از هر ۱۰نفر یک نفر به فشار خون ب...ادامه مطلب»

دمنوش هایی که سلامتی تان را تضمین می کنند ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ تغذبه
دمنوش ها خواص بسیاری برای بدن و سلامتی تان دارند و بدن شما را از بسیاری از بیماری ها در امان نگه می دارند. برای دانستن خواص این دمنوش ها با ما همراه ...ادامه مطلب»

کاهش وزن با 16 تقلب ساده!! ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ تغذبه
شکستن قوانین نیز می تواند روش خوبی در کاهش وزن باشد. برای اینکه راه تقلب در کاهش وزن را به شما نشان دهیم، مجموعه ای از قوانین کاهش وزن را گرد آورده ای...ادامه مطلب»

خوارکی هایی که از ریزش موهای شما جلوگیری کرده و آنها را براق می کنند ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ سلامت
عوامل اصلی تاثیرگذار بر مو عبارتند از ژنتیک، سن، هورمون ها، کمبو مواد مغذی و بیشتر، آنچه می خورید تنها یکی از مواردی است که می توانید برای کنترل رفتا...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»


EOF