احضار کاردار سفارت عربستان درتهران به وزارت خارجه

احضار کاردار سفارت عربستان درتهران به وزارت خارجه ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Seemorgh.com، #آفریقایی، #اعتراض، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #تهران، #زوار، #سعودی، #عربستان، #عربستان_سعودی، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #کاردار


معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه به دنبال افزایش تعداد جانباختگان زایران ایرانی در منا گفت: مراتب اعتراض شدید ایران به کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران ابلاغ شد.
به نقل از صداوسیما به دنبال بی کفایتی مقامات سعودی و ازدحام جمعیت در سرزمین منا ، تاکنون 1000 نفر از حجاج کشته و بیش از 1500 تن دیگر زخمی شدند.
کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران هم به دنبال حادثه مرگبار منا و بی مبالاتی مقامات سعودی ، ساعتی پیش به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض ایران به وی ابلاغ شد.
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه ظهر امروز ، مقامات عربستان سعودی را مسئول این حادثه دانست و تاکید کرد: آنان باید فوراً اقدامات موثری را برای مدیریت بحران موجود و تأمین امنیت کامل زوار به عمل آورند.
معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: بی تدبیری مقامات ذیربط عربستان سعودی در تأمین امنیت حجاج ، غیر قابل اغماض است.
منبع: ایسنا

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نظر وزیر خارجه درباره حل و فصل همه مسائل با آمریکا ظریف: با فشار کسی س...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
در زیر نور آفتاب کم‌جان اما مسرت‌بخش آخرین ماه زمستان 94، آرام و با همان لبخند همیشگی‌اش در دفتر کارش می‌نشیند و مانع کشیدن پرده‌ها می‌شود. می‌گوید، ا...ادامه مطلب»

جزییات تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان ...
fararu.com ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ تاریخ
رابطه پرفرازونشیب تهران- ریاض به اتفاق جدیدی مزین شد. روز گذشته خبر رسید دو نوجوان ایرانی پس از شرکت در حج عمره و در حال بازگشت به ایران در فرودگاه جد...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»


EOF