داورزنی: کادر فنی والیبال باید پاسخگوی عملکرد خود در ژاپن باشد

داورزنی: کادر فنی والیبال باید پاسخگوی عملکرد خود در ژاپن باشد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۵

کلیدواژه ها:#Ion.ir، #آرژانتین، #آسیا، #استرالیا، #المپیک، #انتخابی_المپیک، #ایران، #برزیل، #تهران، #تیم_ملی، #جام_جهانی، #جهانی، #روسیه، #صدا_و_سیما، #فدراسیون، #لیگ_جهانی، #محک، #ملی_پوشان، #میدان، #والیبال، #والیبال_ایران، #ژاپن، #کانادا

تیم ملی والیبال ایران در سیزدهمین دوره مسابقات جام جهانی والیبال نتوانست نتیجه قابل قبولی را به دست آورد و همین مساله باعث شد تا والیبال سیبل انتقادهای منتقدان قرار بگیرد.
محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال به عنوان فردی که در اهداف بلند مدت‌ حضورش در این مجموعه صعود به المپیک را هدف قرار داده بود به صورت تفصیلی به سوالات خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پاسخ داد که به شرح زیر است؛
آیا از نتایج و عملکرد تیم ملی در جام جهانی راضی هستید؟
با توجه به شرایطی که در تیم حاکم بود طبیعی است که از تیم ملی در کسب جایگاه انتظار بهتری داشته باشیم. در این مسابقات باخت مقابل تیم‌های استرالیا ، کانادا و آرژانتین قابل توجیه نیست. می‌توانستیم تعداد بردها را به 7 پیروزی ارتقاء دهیم اما معتقدم از نظر روحی و روانی تیم دچار مشکل شده بود.
درصد تکرار اشتباه در والیبال ملی به صفر باید برسد؟
نخستین بار است که در سطح جهان در سومین تجربه حضور در جام جهانی عنوان هشتم را به دست آوردیم و نسبت به دوره پیش یک پله صعود کرده‌ایم اما عملکرد تیم رضایت‌بخش نبود. به سرعت اقدامات اصلاحی را در دستور کار قرار می‌دهیم چون در رقابت‌های انتخابی المپیک که اردیبهشت‌ برگزار می‌شود به هیچ عنوان فرصت اشتباه نداریم.
عملکرد تیم ملی در مسابقات جام جهانی هدف المپیکی شدن والیبال را به تعویق نمی‌اندازد؟
همیشه گفته‌ایم که رفتن به المپیک جزو اهداف اصلی است ، البته آرمان همه فدراسیون‌های ورزشی محک زدن عملکرد خود در این رویداد بزرگ است. وقتی این ادعا را کردیم که والیبال ایران در جایگاه ششم آسیا قرار داشت ، خوشبختانه هم‌اکنون در شرایط بهتری هستیم.
در مسابقات برخی اتفاقات بروز می‌دهد که ناشی از وجود مشکل در بحث روانی و ذهنی بازیکنان است که باید به سرعت حل شود. کماکان رفتن به المپیک جزو برنامه‌های قطعی فدراسیون است و از جام جهانی به عنوان یکی از ایستگاه‌ها برای این صعود یاد می‌کنیم.
پیش از اعزام تیم به ژاپن گفته بودم ، تنها 25 درصد شانس برای کسب سهمیه در جام جهانی داریم. اتفاقات نشان داد که باید نقاط ضعف تیم برطرف شود به طوری‌که بازیکنان به نظر روحی ، روانی و اعتماد به نفس مشکل دارند.آن‌ها در داخل میدان کنترل روانی نمی‌شوند که این موضوع به مسائلی میان نیمکت و داخل میدان برمی‌گردد که نیاز به بررسی دارد.
برنامه فدراسیون در خصوص کواچ و ادامه حضورش در تیم ملی چیست؟
کادر فنی باید پاسخگوی عملکرد خود باشد. هرآنچه برای آماده‌سازی تیم لازم بود ، فراهم کردیم و از کادر فنی حمایت صددرصد داشتیم ، ناگفته نماند که بهترین بازیکنان کشور در این برهه‌ زمانی در ترکیب تیم ملی حضور دارند. همین بازیکنان بودند که افتخارات زیادی را برای والیبال کشور در چند سال اخیر به دست آوردند و به دفعات تیم‌های برزیل ، روسیه ، آمریکا و دیگر تیمها را شکست دادند.
تیم ایران توان فنی بالایی دارد به طور حتم اشکالی وجود داشته که در ژاپن نتوانسته واقعیت خود را نشان دهد برای رسیدن به نتیجه قطعی درباره عملکرد تیم ملی جلسه‌ای هفته آینده با کارشناسان برگزار می کنیم تا به نتیجه قطعی دست پیدا کنیم.
تیم پس از نخستین باخت با مصدومیت‌های زیادی مواجه شد؛ شرایطی به وجود آمد که تیم در وضعیت خوبی قرار نداشت اما با این وجود نباید موفق نشدن والیبال را در جام جهانی توجیه کرد و باید در پی درمان مشکل درونی تیم بود.
آیا کواچ به استراحت رفت؟ نیامدن کواچ همراه تیم ملی به تهران این شائبه را به وجود آورد که وی حاضر به همکاری با تیم ملی ایران نیست. آیا این برداشت درست است؟
نیامدن کواچ ربطی به همکاری ما با وی ندارد حتی اگر در جام جهانی قهرمان نیز می‌شدیم وی باید با برنامه برای استراحت به کشورش می‌رفت.
برخی بر این باور هستند که بازیکنان برای تغییر سرمربی در جام جهانی کم کاری کردند. آیا شما که همراه تیم در ژاپن حضور داشتید چنین برخوردی را احساس کردید؟
این ظلم به بازیکنان و والیبال ایران است چرا که همین بازیکنان در لیگ جهانی گذشته برای کشور افتخارآفرینی کردند. ملی پوشان ما با تعصب و غیرت خود در هر مسابقه‌ای حضور داشتند. چطور ممکن است که یک بازیکن با حیثیت و شخصیت اجتماعی و ملی خود تنها برای تعویض مربی بازی کند؟ در این باره هیچ منطقی وجود ندارد.
در 10 روزی که در کنار ملی‌پوشان بودم از نزدیک می‌دیدم که چگونه پیش از یک بازی حساس و سنگین ملی‌پوشان مورد حمله منتقدان قرار می‌گیرند و آن‌ها متهم به خیانت می‌شدند ، در صورتی‌که آن‌ها با آمپول خود را برای حضور در یک بازی آماده می‌کردند.
نوسان روحی روانی باعث افت تیم در جام جهانی شد اما نباید بازیکنان را متهم به خیانت به کشور کرد ، آن‌ها برای رسیدن به این جایگاه زحمات زیادی کشیده‌اند.
تیم ملی والیبال کشورمان در رقابتهای جهانی والیبال به میربانی ژاپن از یازده بازی خود با چهار برد در جایگاه هشتم جهان قرار گرفت.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
شکست ایران در دومین دیدار تدارکاتی با فرانسه | فدراسیون والیبال ایران...
iranvolleyball.com ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه تدارکاتی خود با قهرمان لیگ جهانی مغلوب ملی پوشان فرانسه شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دومین دیدار ت...ادامه مطلب»

تیم ملی والیبال ایران در چه صورت به المپیک ریو 2016 صعود می‌ کند؟ ...
kojaro.com ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
مسابقات والیبال انتخابی المپیک ریو 2016، با شرکت تیم ملی کشورمان و هفت تیم قدرمتمند دیگر این روزها در ژاپن در حال برگزاری است. اما این سوال که۱۲ تیم ...ادامه مطلب»

رنکینگ جدید والیبال FIVB اعلام شد ...
soali.ir ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
تیم ملی والیبال مردان ایران در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی با ۶۸ امتیاز در مکان دوازدهم جهان ایستاد. استرالیا دیگر نماینده قاره آسیا نیز با همین امتی...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

معرفی 14 بازیکن تیم ملی والیبال برای انتخابی المپیک ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن تیم کشورمان را برای حضور در این رقابت ها معرفی کرد. سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن شرکت ک...ادامه مطلب»


EOF