بیماران HIV باید درمان را فوری شروع کنند

بیماران HIV باید درمان را فوری شروع کنند ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #جهانی، #ملل_متحد، #مهر

سازمان جهانی بهداشت در اصول راهنمایش برای مواجهه با HIV تجدیدنظر کرده است و بر اساس راهنمای جدید کسی که ازلحاظ دچار بودن به ویروس ‌HIV مثبت شده است ، باید به فوریت درمان شود.
به گزارش آسوشیتدپرس این اصول راهنما با آنچه قبلاً در بسیاری از کشورهاي پیشرفته توصیه شده است ، مطابقت دارد.
اين سازمان وابسته به ملل متحد قبلاً گفته بود پزشکان برای درمان افراد مثبت‌شده از لحاظ آزمایش HIV منتظر بمانند تا علائم ضعیف شدن دستگاه ایمنی بروز کند. اما سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌اش در روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر (8 مهر) اعلام کرد توصیه‌های جدید بر اساس کارآزمایی‌های اخیر هستند که نشان داده‌اند ، درمان زودرس ، « افراد دچار HIV را زنده‌تر وسالم‌تر نگه می‌دارد و خطر انتقال ویروس را کاهش می‌دهد » .
این اصول راهنمای جدید به معنای آن است که ۳۷ میلیون نفر از افراد دچار HIV در سراسر جهان باید درمان فوری دریافت کنند؛چشم‌اندازی که ممکن است برای کشورهای فقیر غیرواقعگرایانه باشد ، چرا که در این کشورها بسیاری از بیماران هنوز نمی‌توانند دارو دریافت کنند. سال گذشته ، فقط ۱۵ میلیون نفر از مبتلایان به HIV در سراسر جهان دارو دریافت کردند.
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ، بیمارانی که حالشان از همه ناخوش‌تر است و افرادی که در معرض خطر بالای عفونت هستند ، نیز باید درمان پیشگیرانه دریافت کنند.
با اینکه سایر کارشناسان نیز اصول راهنمای جدید را توصیه می‌کنند ، آنان نیز هشدار دادند که عملی کردن این توصیه‌های جدید نیاز به تزریق مقادیر زیادی نقدینگی و بازبيني راهبردهای فعلی دارد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

حفاظت از محیط زیست: توقف احداث جاده در جنگل ابر شاهرود...
entekhab.ir ۱۳۹۲/۰۸/۲۱ طبیعت
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به توقف احداث جاده در جنگل ابر شاهرود گفت: جنگل ابر دارای طبیعت بکر و با ارزشی است و مقدمات و مطالعات اولیه ...ادامه مطلب»

نیجریه از فهرست کشورهای با شیوع بومی فلج اطفال خارج می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ سلامت
نیجریه روز شنبه ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) این اعلام سازمان جهانی بهداشت را که بیماری فلج اطفال یا پولیو دیگر بومی این کشور آفریقای غربی نیست، جشن گرفت. به گز...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

قیمت جهانی نفت افزایش یافت ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ اخبار
قیمت جهانی نفت در اولین روز کاری هفته جاری میلادی با افزایش روبرو شد. مهر به نقل از رويترز نوشت: قیمت جهانی نفت در اولین ساعت معاملات آتی دوشنبه 19 به...ادامه مطلب»


EOF