می خواهند «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند

می خواهند «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Seemorgh.com، #ایسنا، #شیخ، #عربستان، #وهابی

یکی از علمای وهابی در فتوای جدیدش ، خواسته است که در ذکر صلوات تغییراتی ایجاد شود.
تلاش برای حذف « آل محمد » از صلوات!
در تازه‌ترین فتوای تفرقه‌انگیز یکی از علمای کینه‌توز وهابی عربستان ، از اهل سنت خواسته شده در ذکر صلوات بر پیامبر اکرم(ص) « آل محمد » را از عبارت کامل صلوات حذف کنند.شیخ صالح الفوزان در توجیه فتوای خود گفت: گفتن « اللهم صل علی محمد و آل محمد » کافی نیست. یا باید در ذکر صلوات بر پیامبر ، نام صحابه به دنبال نام اهل‌بیت پیامبر بیاید یا اینکه صلوات را تنها بر پیامبر فرستاد مانند « صلی‌الله علیه و سلم » و این کافی است ، زیرا صلوات بر پیامبر و آل او ، شعار شیعیان است و جایز نیست ما سنت شیعیان را احیا و از آنها تقلید کنیم.
منبع: ایسنا
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

نگرانی حاکمان سعودی از ظهور حضرت مهدی (عج) / واکنش اندیشمندان عرب به ت...
aryanews.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ سیاست
خبرگزاری آریا-پایگاه اینترنتی العهد با اشاره به توهین اخیر محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی به اعتقاد شیعیان درباره ظهور حضرت مهدی (عج) نوشت نگرانی ا...ادامه مطلب»

پیام تسلیت محمد جواد ظریف در پی حادثه منا ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ اخبار
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران حادثه منا را به بازماندگان تسلیت گفت. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ ظریف در پیام خود افزود: این حادث...ادامه مطلب»

عربستان توانایی مدیریت مراسم حج را ندارد ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ اخبار
مدیر مسؤول سابق روزنامه جام جم گفت: عربستان بارها ثابت کرده است که توانایی مدیریت مراسم حج را ندارد. کشورهای اسلامی باید تلاش کنند تا مدیریت حج را به ...ادامه مطلب»


EOF