اقتصاد ایران آنلاین - پوتین ثروتمندترین مرد جهان

اقتصاد ایران آنلاین - پوتین ثروتمندترین مرد جهان...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۲/۰۶/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Eghtesadeiranonline.com، #آسوشیتد_پرس، #آلمانی، #اروپا، #اقتصاد_ایران، #اقتصاد_ایران_آنلاین، #ایران، #ایرانی، #بازار، #بلومبرگ، #خودرو، #دلار، #رئیس، #روسیه، #سلطنت، #سلطنت_مشروطه، #طنز، #غربی، #قانونی، #مرسدس، #مسکو، #ملت، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #پترزبورگ، #کاندولیزا_رایس، #کنون، #گوگل

بلومبرگ در مقاله ای از ولادیمر پوتین بعنوان ثروتمند ترین فرد روی زمین نوشت. این نویسنده می نویسد اگر شما تا کنون در مورد میزان ثروت خصوصی ولادیمیر پوتین شک داشتید اجازه دهید با ارائه مدارک شما را از میزان واقعی ثروت آقای پوتین رئیس جمهور روسیه آگاه کنم.

در دوره های مختلف ، روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان غربی در مورد اینکه آیا پوتین یکی از ثروتمندترین مردان جهان و یا فقط ثروتمندترین رهبر سیاسی است اطلاع دقیقی نداشتند و فقط بر حسب حدس و گمان ثروت او را تخمین زده اند. شما با سرچ زدن "ثروت شخصی پوتین" در گوگل با میزان 40 میلیارد دلار تا 70 میلیارد دلار ثروت وی مواجه خواهید شد.

تا کنون گزارش رسانه ها که با استناد به یکدیگر و در نهایت با تکیه به منبع اولیه آمارهایی را از میزان ثروت پوتین ارائه داده اند. یک روزنامه نگار آلمانی در نوامبر 2007 ادعا کرد که پوتین 37 درصد از شرکت نفت Surgutneftegaz و 4.5 درصد از گاز طبیعی شرکت گاز پروم را در انحصار دارد. بنابراین برآورد 40 میلیارد دلار از ثروت پوتین با توجه به سهام نفت و گاز بازار تخمین زده شد. دیگر رسانه ها نیز با توجه به این منبع سعی در انتشار ثروت پوتین بعنوان مرد ثروتمند اروپا داشتند.

به گزارش اقتصاد ایرانی ، روزنامه نگار بلکوفسکی که برنامه نویس و طراح بازی های کامپیوتری نیز بوده و در آسوشیتد پرس فعالیت می کند. یک بازی طنز آمیز از چهره های سیاسی روسیه طراحی کرده و در مقاله ای به سلطنت مشروطه روسیه اشاره کرده است. وی نیز در یاداشت خود از ثروت پوتین رئیس جمهور روسیه نوشت و با زبان طنز سلطنت وی را به سخره گرفت.

اتهامات بلکوفسکی به گوش پوتین هم رسید که وی در کنفرانس مطبوعاتی در فوریه 2008 ، این اتهامات را مزخرف دانست و به صراحت این گزارش را تکذیب کرد و افزود انتشار این خبرها چیز جز برای بد نام کردن من در بر ندارد. پوتین که با کنجکاوی و اصرار خبرنگاران مواجه شد در پاسخ گفت: من ثروتمند ترین مرد نه تنها در اروپا بلکه در تمام جهان هستم چرا که مردم روسیه همچنان مرا بعنوان رئیس جمهور کشور خود انتخاب کردند و من رهبر ملت بزرگ روسیه هستم ، به اعتقاد من این بزرگترین ثروت به حساب می آید.

سیاستمدار مخالف پوتین ، بوریس نمتسف ، که از طرفداران بوریس یلتسین سلف پوتین بود درگزارش سال گذشته با عنوان "پوتین فاسد است" منتشر کرد. وی در این گزارش به ثروت بستگان و دوستان پوتین که در زمان حکومت او به ثروت هنگفتی دست یافتند اشاره می کند ، و اطلاعاتی از قایق بادبانی لوکس و آپارتمان های شیک و مجلل در مسکو وسن پترزبورگ زمین های بسیار ، ساعت های گران قیمت سوئیسی و همچنین خودروهای مرسدس ، دو خودرو ولگاس و یک خودرو لادا و در آخر از دستمزد رسمی پوتین که بالغ بر 200 ، 000 دلار در سال نوشت.

گزارش نمتسف ، بعنوان یک مقام دولتی روسیه ، در ثروت شخصی رئیس جمهور روسیه جای بحث نیست. وی همچنین در گزارش خود می نویسد که رهبر ملی روسیه نیازی به دارایی و پول ندارد چرا که کل کشور در اختیار رئیس جمهور است که پوتین توانسته است این اموال را به اندازه کافی به سمت خود جذب کند.

پس از نمتسف ، کاندولیزا رایس ، وزیر امور خارجه آمریکا نوشت با توجه به یک منبع اپوزیسیون روسیه ، پوتین بدنبال مصونیت ثروت خود در آینده است که از اجرای قانون در برابر اتهامات درآمد غیر قانونی در امان باشد. در حال حاضر پوتین فرصت کافی برای انتقال اموال و دارایی های نقدی خود به دوستان و بستگان خود را دارد. در حال حاضر پوتین نگران اجرای قانون درمورد اتهامات درآمدهای غیرقانونی خود بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری است که فرصت کافی برای انتقال ثروت خود به اطرافیانش را دارد...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ خودرو
حضور بنز، فولوکس واگن، ولوو و فیات نیز در ایران قطعی شد ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران دبیر دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایرا...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»


EOF