آخرین ملاقات نزدیک کاسینی و قمر زحل

آخرین ملاقات نزدیک کاسینی و قمر زحل ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #ارتباط، #دانشمندان، #زحل، #ناسا، #کاسینی

فضاپیمای کاسینی ناسا که بیش از ۱۱ سال در میان سیستم سیاره زحل در حال گشت‌زنی و رصد به سر‌برده‌است ، روز شنبه ۱۹ دسامبر ۲۰۱۵ برای آخرین‌ بار از فاصله‌ای نزدیک از قمر انسلادوس بازدید خواهد کرد.
براساس گزارش ديسكاوري ، ‌ كشف توده‌هاي بخار و يخ ارگانيك كه از شكاف‌هاي سطحي قطب جنوب اين قمر داراي اقيانوس به فضاي اطراف فوران مي‌كنند ، يكي از مهم‌ترين كشفيات در كل دوره ماموريت فضاپيماي كاسيني بوده‌است كه قرار است در سپتامبر 2017 به پايان برسد.
دانشمندان براين باورند منشا توده‌هاي بخار و يخ اقيانوسي سرتاسري است كه در زير ظاهر يخي و جامد انسلادوس پنهان شده‌است. همچنين دانشمندان معتقدند اين اقيانوس با سطحي سنگي در ارتباط است ، حقيقتي كه دست‌كم روي زمين زمينه‌ساز واكنش‌هاي شيميايي و فراهم‌آوردن محيطي مناسب براي شكل‌گيري حيات‌است.
كاسيني اكنون قرار است باري ديگر از نزديكي اين قمر كوچك در مدار زحل عبور كند ، ‌از فاصله‌اي برابر 4998 كيلومتر. دانشمندان قصد دارند از اين پرواز نزديك‌گذر براي مطالعه روي حرارتي مطالعه كنند كه از درون اين قمر به بيرون متصاعد مي‌شود. اين محاسبه مي‌تواند به آنها كمك كند تا منشا اصلي فوران‌هاي انسلادوس را كشف كنند.
به گفته ليندا اسپيلكر يكي از دانشمندان پروژه كاسيني در لابراتوار احتراقي جت ناسا در پاسادنا ، درك ميزان حرارت در قلب انسلادوس مي‌تواند ديدگاهي روشن‌تر نسبت به فعاليت‌هاي زمين‌ساختاري در اين قمر را به وجود آورد. كاسيني پس از اين پرواز تا پايان دوران ماموريتش به رصد انسلادوس ادامه خواهد داد ، ‌اما از فاصله‌اي چهار برابر دورتر از فاصله پرواز نزديك‌گذرش.
كاسيني تا 25 كيلومتري انسلادوس به آن نزديك‌شده‌است ، ماموريتي كه در اكتبر 2008 تكميل شد و نزديك‌گذر روز شنبه بيست و دومين ملاقات نزديك كاسيني و اين قمر خواهد‌بود.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آخرین عکس‌های کاسینی از زحل ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۶/۲۵ اخبار
"سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) آخرین عکس‌هایی را که فضاپیمای "کاسینی" پیش از نابودی در جو زحل گرفته است، منتشر کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، مام...ادامه مطلب»

برنامه لوكزامبورگ برای معدنكاری فرازمینی ...
steelpedia.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ اقتصاد
به گزارش ماین نیوز، اگر لوکزامبورگ، چنین مبلغی را به معدن کاری فضایی اختصاص دهد، کشوری پیشگام در عرصه استخراج معادن فضایی خواهد بود. نکته مهم در زمینه...ادامه مطلب»

تصویربرداری از مغز تحت تاثیر روان‌گردان برای اولین‌بار در جهان ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ دانش
دانشمندان بریتانیایی در آزمایشی که برای اولین بار در جهان انجام می‌گیرد، عوارض ناشی از مصرف داروهای روان‌گردان را بر مغز انسان به تصویر کشیدند. براساس...ادامه مطلب»

سرطان‌های کودکان با پرتوتابی حادثه فوکوشیما ارتباط دارد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ سلامت
یک بررسی جدید نشان می‌دهد که کودکانی که در اطراف شهر فوکوشیما زندگی می‌کردند که راکتور هسته‌ای آن در نتیجه سونامی ذوب شد، با میزان ۲۰ تا ۵۰ برابر بیشت...ادامه مطلب»

کشف جدید برای مقابله با سوء‌هاضمه و زخم معده ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ اخبار
محققان علوم پزشکی در دانشگاه ناتینگهام انگلیس اعلام کردند سلاح میکروب معروف معده، هلیکوباکتر را کشف کرده‌اند و بر این اساس، می‌توان به یافتن روش جدید ...ادامه مطلب»


EOF