این دزدان 4 سال فعالیت مخفیانه داشتند طراحی باند سازمان‌یافته پشت میله‌های زندان

این دزدان 4 سال فعالیت مخفیانه داشتند طراحی باند سازمان‌یافته پشت میله‌های زندان ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Ion.ir، #آبان، #آزاد، #آنلاین، #ایران، #بازرسی، #بندر_گز، #بهشت، #تهران، #خانه، #خودرو، #رئیس_پلیس، #روزنامه_ایران، #قالب، #مهدی، #میدان، #نیسان، #پایتخت، #پلیس_آگاهی

مردان خطرناک پشت میله‌های زندان به طراحی باندی سازمان‌یافته دست زدند که 4 سال توانست مخفیانه فعالیت کند.
ایران آنلاین /در پی سرقت‌های مشابه و سریالی از داخل خودروها با دستور سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران تیم ویژه‌ای در اداره 20 وارد عمل شد تا به فعالیت باند سازمان‌یافته خاتمه دهد.کارآگاهان در مرحله نخست به بررسی حرفه‌ای‌های این شگرد پرداختند و به سرنخی از گروهی تبهکار که در سال‌های گذشته بارها به خاطر دستبرد به خودروها به زندان افتاده بودند ، رسیدند که همزمان با افزایش سرقت‌های سریالی همگی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده‌اند.
کارآگاهان بلافاصله امیر 36 ساله را از خردادماه سال جاری تحت مراقبت‌های غیرمحسوس پلیسی قرار دادند و پی بردند که وی ریاست شبکه تازه‌ای از دزدان حرفه‌ای رینگ و لاستیک را در اختیار دارد که این باند به صورت گسترده‌ در سطح پایتخت اقدام به سرقت رینگ و لاستیک خودروهای کامیونت و نیسان می‌کند.تیم پلیسی توانست سه عضو دیگر این باند به نام‌های محسن 40 ساله ، نورالله 36 ساله و مهدی 33 ساله که برادر نورالله است را شناسایی کند.وقتی 4 گرداننده شبکه دزدان خاص یکی پس از دیگری شناسایی شدند با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران مأموران پلیس عملیات دستگیری این مردان تبهکار را آغاز کردند و ابتدا محاصره مخفیگاه رئیس باند را در دستور کار قرار داده و امیر را در محدوده میدان بهشت دستگیر کردند و محسن که میهمان خانه وی بود را نیز همزمان با سرکرده باند به دام انداخته و در بازرسی از مخفیگاه آنها به انباری پر از رینگ و لاستیک سرقتی نیسان و ایسوز برخوردند.امیر و محسن در همان بازجویی‌های نخست به سرقت‌های رینگ و لاستیک اعتراف کرده و گفتند که دو عضو دیگر باند دو برادر به نام‌های نورالله و مهدی هستند که در فروش رینگ و لاستیک‌های سرقتی مهارت دارند. با راهنمایی‌های رئیس دزدان ، پلیس پاتوق دو برادر تبهکار را در محدوده میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران شناسایی و آنان را سوار بر یک خودرو که روز 27 آبان ماه سال جاری در شهرری به سرقت رفته بود به دام انداختند.
در بازجویی این دو برادر چگونگی تشکیل باند فاش شد. مهدی گفت: با وجود اینکه بارها به زندان افتاده‌ایم وقتی با سپردن وثیقه آزاد شدیم از اوایل سال 90 دور هم جمع شده و قرار گذاشتیم بدون برجای گذاشتن ردپایی در قالب باندی سرقت کنیم. در این 4 سال به خاطر جرایم دیگری دستگیر شدیم اما راز باندمان را فاش نکردیم و هر کدام وقتی آزاد می‌شدیم باز به گروه ملحق شده و به تبهکاری دست می‌زدیم. نورالله نیز گفت: بیشتر لوازم سرقتی را به مردی به نام قهار در بندر گز می‌فروختیم.
کارآگاهان با این اعترافات بلافاصله به بندر گز اعزام شدند و اقدام به دستگیری قهار 57 ساله کرده و او را تحت بازجویی گرفتند.همین روند ادامه یافت تا اینکه 10 مرد خریدار اموال سرقتی نیز یکی پس از دیگری دستگیر شدند و جرم خود را به گردن گرفتند.بنابر این گزارش ، با توجه به کشف رینگ و لاستیک‌های خودروهای نیسان ، ایسوز ، کامیونت و خاور از انبارهای دزدان و مالخرها ، کسانی که این مدل خودروهایشان از سال 90 تا آبان 94 مورد دستبرد رینگ و لاستیک قرار گرفته‌ است ، می‌توانند به اداره 20 پلیس آگاهی تهران مراجعه کرده و رینگ و لاستیک‌هایشان را تحویل بگیرند.
منبع:روزنامه ایران

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
گفتگو با متهم نوجوانی که با " تصادف" کلاهبرداری می کرد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ اخبار
متهم 17 ساله در نقش پسر خانواده از پدر و مادران نگران کلاهبرداری می‌کرد. ایران آنلاین /این پسر با همدستی شوهر خاله‌اش در تماس با شماره‌های ناشناس ادع...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

این مرد 2 بار تا پای چوبه دار رفته بود تبعید طایفه قاتل شرط نجات از اع...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ اخبار
عامل یک جنایت طایفه‌ای که دو بار تا پای چوبه دار پیش رفته بود با بخشش بزرگ خانواده قربانی از مجازات مرگ نجات یافت. ایران آنلاین /عصر 18 آبان ماه سال 9...ادامه مطلب»

کامران فانی: کتابداری را انبارداری نبینید! ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ فرهنگ
سال سوم رشته پزشکی بود که آن را به عشق ادبیات و کتاب نیمه کاره رها کرد. شاید اگر این کار را نمی‌کرد و در ادامه همان مسیر گام بر می‌داشت امروز به جای ز...ادامه مطلب»

ناگفته های رفت و بازگشت پژو به ایران ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ اخبار
قائم مقام پژو: ایرانی ها جدید ترین تلفن همراه را دارنداما خودروهاشان متعلق به 20 سال پیش است/ شرکای ایرانی نمی خواهند خودروی جدید وارد شود/ مقصر خروج ...ادامه مطلب»


EOF