پیوند موفقیت‌آمیز بینی با کمک چاپ سه بعدی

پیوند موفقیت‌آمیز بینی با کمک چاپ سه بعدی...
tabnak.ir ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ خ.ا.ب.

کلیدواژه ها:#2015، #Tabnak.ir، #ایرنا، #بیمارستان

زشکان از پیوند موفقیت آمیز بینی که با کمک فناوری چاپ سه بعدی ساخته بودند ، به صورت یک بیمار 14 ساله خبر دادند.
یه گزارش ایرنا ، این بیمار که بینی خود را بر اثر یک سانحه از دست داده بود ، اولین فرد در آمریکا است که یک بینی حاصل از چاپ سه بعدی دریافت کرده و به گفته پزشکان بیمارستان مونت سینای ، حس بویایی و چشایی اش را نیز بازیافته است.
پزشکان بیمارستان مونت سینای بینی را براساس نمونه های گرفته شده از اعضای خانواده بیمار از طریق چاپ سه بعدی تولید کردند و برای بازیابی تمامی عملکردهای بینی ، آن را مطابق چهره و نیازهای عروق خونی بیمار تغییر دادند.
دکتر « تال داگان » که هدایت این جراحی را بر عهده داشت ، گفت: روند طی شده شبیه پیوند بینی است. این رویه می تواند موفقیتی در بازسازی چهره به شمار رود زیرا بیمار هرگز نباید درگیر مسائل همیشگی پیوند مانند پس زدن عضو و یا درمان های مادام العمر سرکوب کننده ایمنی باشد.
فرآیند پیوند بینی جدید در اوایل سال 2015 آغاز شد و در این سال ، اولین جراحی روی صورت بیمار صورت گرفت؛ در جریان این عمل جراحی پزشکان گسترش دهنده هایی را در زیر بقایای پوست بینی وی گذاشتند تا فضا به اندازه کافی در زیر پوست این بیمار برای پیوند یک بینی جدید ایجاد شود.
پزشکان بینی جدید را از طریق فناوری چاپ سه بعدی و با استفاده از الگوهای خانوادگی بیمار درست کردند و با خصیصه های چهره وی منطبق کردند.
سپس پزشکان در ماه ژوئن در جریان یک عمل جراحی دیگر که 16 ساعت طول کشید ، بافت و رگ های خونی را از ران بیمار گرفتند ، مقدار زیادی از بافت سوخته را از صورت وی برداشتند ، بینی جدید را گذاشتند و سپس پوست اطراف این پیوند را بازسازی کردند.
در جریان چهار عمل جراحی و آزمایشات پیگیری دیگر ، حس های بویایی و چشایی بیمار بازگشت. این پیوند ، دائمی و انعطاف پذیر است و نیازی به تعویض آن نخواهد بود.
پزشکان امیدوارند که این روش گزینه قابل دوامی برای سایر بیماران مبتلا به ناهنجاری های شدید چهره باشد که نیاز به جراحی ترمیمی دارند.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

مولاوردی: دولت یازدهم عزم راسخ برای تحقق عدالت جنسیتی دارد معاون امور...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ اخبار
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت یازدهم عزم راسخ در راستای تحقق عملی عدالت جنسیتی در ابعاد مختلف زندگی و مهم تر از آن ایجاد توازن و ه...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

راهکارهای نجات دریاچه ارومیه از اول تیرماه عملیاتی می شود | آفتاب...
aftabir.com ۱۳۹۳/۰۳/۲۲ طبیعت
تهران- ایرنا-سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:پس از تصویب راهکار 11 گانه نجات دریاچه ارومیه که جلسه آن تا 10 روز آینده با حضور رییس جمهوری برگزار م...ادامه مطلب»


EOF