دکتر جهانگیری در جشنواره ی ملی امتنان از کارآفرینان برتر: کارآفرینان می توانند موتور اصلی تحرک اقتصادی کشور باشند

دکتر جهانگیری در جشنواره ی ملی امتنان از کارآفرینان برتر: کارآفرینان می توانند موتور اصلی تحرک اقتصادی کشور باشند ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#، #22_بهمن، #Dolat.ir، #آزادی، #اجرای_برجام، #استقلال، #اسحاق، #اسحاق_جهانگیری، #اسلامی، #اقتصاد_مقاومتی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #بازار، #بخش_خصوصی، #برجام، #بهمن، #تحریم، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حمل_و_نقل، #خلاقیت، #دانشگاه، #دلار، #دولت، #دولت_تدبیر_و_امید، #صادرات، #طراحی، #فضا، #مردم، #ملت، #میدان، #میلیون_بشکه، #هنر، #وزیر، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #چهارشنبه

معاون اول رییس جمهور کارآفرینان را از نخبگان جامعه برشمرد و گفت: کارآفرینان از سایر افراد متمایز هستند و می توانند در جامعه ، موتور اصلی تحرک اقتصادی کشور باشند.
معاون اول رییس جمهور کارآفرینان را از نخبگان جامعه برشمرد و گفت: کارآفرینان از سایر افراد متمایز هستند و می توانند در جامعه ، موتور اصلی تحرک اقتصادی کشور باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگیهای کارآفرینان ، خطرپذیری و خلاقیت این افراد است و در حقیقت این افراد از شکست هراسی ندارند.
وی افزود: خطرپذیری از ویژگیهای مهم در موفقیت است و افرادی که حاضر به خطرپذیری نیستند و از شکست می ترسند ، هیچگاه موفق نمی شوند.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم در 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند و حضور معناداری از خود نشان دادند.
دکتر جهانگیری ادامه داد: انقلاب اسلامی سازوکاری بود که طراحی شده بود تا ملت ایران بتواند به خواسته های انباشته ی خود دست پیدا کند.
وی با یادآوری اینکه ملت ایران سالها بود که استقلال و آزادی را مطالبه می کرد ، افزود: حاصل این مطالبه ی مردمی در جمهوری اسلامی ایران متبلور شد و مردم پس از سالها مبارزه و تلاش ، موفق به پیروزی انقلاب اسلامی شدند و توانستند آرمان های مهم و تاریخی خود را دنبال کنند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایران فرصت ها و ظرفیت های فراوانی دارد ، تصریح کرد: البته این فرصتها همواره مادی نیست و علاوه بر ذخایر طبیعی و ظرفیت های مالی همانند نفت و گاز ، ده‌ ها فرصت دیگر نیز در این کشور وجود دارد که یکی از این فرصتها همین حضور پر معنای مردم در صحنه هایی نظیر 22 بهمن است.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در اینگونه گردهمایی ها ، فرصتی را در اختیار مسئولین کشور قرار می دهد و مسئولین نیز باید هنر استفاده از این فرصت را داشته باشند.
وی اضافه کرد: ما باید به صورت جدی هنر استفاده از فرصتها را داشته باشیم و حتی در شرایطی که امکانات محدود می شوند باید بتوانیم با استفاده از خلاقیت و مدیریت ، از فرصتهای موجود در جهت مناسب بهره برداری کنیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هر روز مطالبات مردم تغییر می کند ، اظهار داشت: امروز اشتغال یکی از دغدغه های جدی جامعه است و تقریباً در طول دو سه دهه ی گذشته این مطالبه جزء اصلی ترین مسائل کشور بوده و هر روز میزان کمیت و کیفیت اشتغال مورد نیاز کشور تغییر کرده است.
دکتر جهانگیری افزود: جوانان جویای کار امروز با دیروز تفاوت معناداری دارند چرا که امروز بانوان 67 درصد ظرفیت دانشگاه ها را به خود اختصاص داده اند و جوانانی که از دولت اشتغال مطالبه می کنند ، جوانان فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند و طبیعتاً اشتغالی که برای جوانان فارغ التحصیل باید فراهم شود با سایر افراد متفاوت است.
وی تصریح کرد: به همان میزانی که تعداد جوانان کشور ، تحصیلات و مهارت های افراد جامعه بالا می رود ، با تقاضاهای جدیدی روبرو می شویم و به مطالبات افزوده می شود.
معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه امروز نیازمند نو شدن تفکر و ساختار هستیم ، گفت: باید با ساختارها و تفکر جدید ، به مسائلی همانند نیاز به اشتغال و سایر مطالبات ، پاسخگو باشیم.
دکتر جهانگیری یکی از مهمترین راهکارها برای حل مشکل فقدان فرصتهای شغلی مناسب را توسعه ی کارآفرینی دانست و گفت: به جای اینکه جوانان در دستگاه های اداری و دولتی به دنبال کار باشند باید فرصتی فراهم شود تا جوانان فارغ التحصیل بتوانند نه تنها خود را بلکه افراد دیگر را نیز به کار مشغول کنند.
وی با بیان اینکه کارآفرینان موتور تحرک جامعه هستند ، گفت: دولت از کسب و کارهای کوچک و متوسط و شرکتهای دانش بنیان که توسط کارآفرینان ایجاد می شود حمایت خواهد کرد؛ این حمایت الزام آور است زیرا این گروه های کارآفرین هستند که می توانند به اقتصاد کشور و بویژه اشتغالزایی کمک کنند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه یکی از جهت گیری های مهم اقتصاد مقاومتی ، مردمی شدن یا دانش بنیان کردن اقتصاد است ، گفت: اقتصاد باید به مردم سپرده شود و مردم حرف آخر را در آن بزنند ، نباید دولت و نهادهای دولتی رقیب بخش خصوصی باشند. ما در این دولت اصولی را وضع خواهیم کرد که بخش خصوصی میدان دار باشد البته نه بخش خصوصی که فقط به زد و بند فکر می کند و به دنبال رانت می گردد.
دکتر جهانگیری یکی از اصلی ترین پیش نیازهای کارآفرینی را بهبود فضای کسب و کار ارزیابی کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید این جهت گیری در دستور کار قرار گرفته است تا با رفع موانع و ایجاد تصویر فضای کسب و کار ، بخش خصوصی بهتر فعالیت کند.
وی افزود: در همین دو سال گذشته ، رتبه ی ایران در خصوص فضای کسب و کار از 152 به 118 ارتقاء یافته و باید به سرعت خود را به جایی برسانیم که فضا پیش برنده و کمک کننده به اقتصاد کشور باشد.
معاون اول رییس جمهور پیش نیاز دوم برای کارآفرینی را رفع تحریم ها دانست و اظهار داشت: خوشبختانه تحریم ها با مذاکرات هسته ای به برجام منجر شد و برجام فرصتهای بسیاری برای کارآفرینی نظیر تسهیل مبادلات ، کاهش هزینه ی ریسک جابه جایی پول و جذب منابع خارجی بوجود آورد.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: گاهی دولت هم برای جا به جایی پول از کشور به داخل با مانع مواجه می شد به طوری که اعداد عجیب و غریبی پول در این جا به جایی ها گم شد که یک روزی در این باره توضیح خواهم داد.
وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه ی روز چهارشنبه ستاد اقتصاد مقاومتی که تنها در بخش نفت به خاطر حجم طرح های معطل مانده ، بالغ بر 200 میلیارد دلار سرمایه نیاز داریم ، گفت: پس از برجام امکان تامین مالی از منابع خارجی نظیر فاینانس در طرح ها به وجود آمده است. ما به سرمایه ی زیادی در بخش حمل و نقل ، کشاورزی و خدمات نیاز داریم و به همین دلیل است که گفته می شود ایران استعداد بسیاری برای به حرکت درآوردن اقتصاد جهان دارد و اگر طرح ها خوب تعریف شود منابع به سمت ما خواهند آمد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: افزایش صادرات نفت از فرصتهایی بود که برجام ایجاد کرد که امروز صادرات نفت ما به 1 میلیون و 300 هزار بشکه رسیده و تا پایان سال به 1 میلیون و پانصد هزار بشکه خواهد رسید و در اوایل سال آینده به 2 میلیون بشکه خواهد رسید. ایران باید سهم خود را در بازار جهانی نفت حفظ کند.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه پس از برجام منابع مالی ناشی از فروش نفت که به دلیل تحریم مسدود مانده بود آزاد شده و در اختیار ایران قرار گرفته است ، گفت: دولت با جدیت از نحوه ی اجرای برجام مواظبت خواهد کرد و با برنامه ریزی تلاش داریم تا ضمن حفظ بازار داخلی کشور ، با دنیا نیز تعامل داشته باشیم ؛ با این نگاه که چه کالایی وارد کشور شود و چه کالایی وارد نشود.
وی تاکید کرد: منابع خارجی در اولویت های اصلی جامعه هزینه خواهد شد و بازپرداخت آن باید از طریق محل سرمایه گذاری انجام شود.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: نیروی جوان تحصیلکرده ی کارآفرین کشور باید بیش از پیش مهیای ورود به فعالیت اقتصادی شود و دولت و نظام بانکی نیز از آنها حمایت خواهد کرد زیرا اشتغالزایی درطرح های کوچک و متوسط به ثمر می رسد.
وی در خاتمه از وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و همه ی کسانی که به توسعه ی اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال می اندیشند قدردانی و اظهار امیدواری کرد ایران در سالهای آینده به جایگاه تعیین شده در افق چشم انداز بیست ساله ی کشور دست یابد.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

رییس‌ جمهوری در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن: ام...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ اخبار
رییس‌ جمهوری در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن با تأکید بر اینکه دوران 37 ساله تثبیت انقلاب اسلامی به پایان رسیده و دوره پیشرفت توأ...ادامه مطلب»

از شلمچه تا کربلا- گزارشی از سفرهای ماندگار مقامات دولت تدبیر و امید ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 40 سفر به شهرها و روستاهای مختلف کشور داشتند . معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان ...ادامه مطلب»


EOF