عکس خداحافظی از ایستگاه فضایی

عکس خداحافظی از ایستگاه فضایی ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ دانش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #فرود، #قزاقستان، #ناسا

اسکات کلی ، ‌فضانورد ناسا که برای یک سال در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشت ، روز ۲۹ فوریه ۲۰۱۶ فرماندهی ایستگاه را به تیم کوپرا سپرده و برای بازگشت به زمین آماده شد.
براساس گزارش ساينس‌الرت ، وي به همراه همكارش ميخاييل كورنينكو در پروژه يك سال در فضا ، پس از 340 روز اقامت در ايستگاه فضايي براي بازگشت به زمين در حالت آماده‌باش قرار گرفتند درحالي كه يكي ديگر از ساكنان ايستگاه ، ‌ سرگئي ولكف نيز آنها را همراهي مي‌كند.
اين تصوير پيش از بسته شدن در كپسول سايوز از سه فضانورد گرفته‌شده‌است. اين كپسول 3.5 ساعت پس از جدا شدن از ايستگاه با سپري كردن سفري دلهره‌آور كه بيشتر به سقوط شباهت دارد ، ‌ به زمين بازخواهد‌گشت و در مسير بازگشت مراحلي مانند عبور از اتمسفر زمين با سرعت 230 متر بر ثانيه را نيز پشت سر خواهدگذاشت. پس از عبور از اتمسفر چترهاي كپسول باز شده و در شب سه‌شنبه اول مارس منطقه‌اي در قزاقستان فرود خواهد‌آمد.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
بوی جوی مولیان آید همی: درباره رودکی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۳/۰۷/۰۱ هنر
شعر پارسی و رودکی ملقب به استاد شاعران رودکی در بسیاری از موارد از اولین‌ها در ادبیات پارسی است. او آثار بسیاری را خلق نمود که متأسفانه جز پاره‌ای از ...ادامه مطلب»

آغاز ماموریتی جدید به سوی مریخ ...
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ اخبار
اروپا و روسیه در آستانه آغاز ماموریتی مشترک به سوی مریخ هستند، ماموریتی برای بررسی منشا متان موجود در اتمسفر مریخ. براساس گزارش BBC، قرار است طي اين ...ادامه مطلب»

سطح آب درياي خزر منفي 28 است تأثیر دریای خزر در بروز زلزله ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ اخبار
شهر > محیط زیست - دبیراجرایی شبکه علم و فناوری کشورهای اسلامی گفت: اگر سطح آب دریاها را صفر درنظر بگیریم امروزه سطح آب دریای خزر منفی ۲۸است درحالی‌که...ادامه مطلب»

پیش‌بینی ریاضیدان ایرانی: جهان در آستانه فروپاشی است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۶ دانش
دانش > دانش- همشهری آنلاین: ریاضیدانی ایرانی به همراه گروهی از محققان در پروژه‌ای تحقیقاتی که بودجه آن توسط ناسا تامین شده‌بود اعلام کردند رویکرد کنو...ادامه مطلب»

آخرین ملاقات نزدیک کاسینی و قمر زحل ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
فضاپیمای کاسینی ناسا که بیش از ۱۱ سال در میان سیستم سیاره زحل در حال گشت‌زنی و رصد به سر‌برده‌است، روز شنبه ۱۹ دسامبر ۲۰۱۵ برای آخرین‌ بار از فاصله‌ای...ادامه مطلب»


EOF