با انتقال ۵۷ گیگابیت در ثانیه رکورد سرعت دیتا در فیبرهای نوری شکسته شد

با انتقال ۵۷ گیگابیت در ثانیه رکورد سرعت دیتا در فیبرهای نوری شکسته شد ...
newsit.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Newsit.ir، #آنلاین، #دانشمندان، #کابل

دانشمندان دانشگاه ایلینوی به تازگی توانستند رکورد انتقال بدون اشکال اطلاعات را در شبکه های فیبر نوری با انتقال ۵۷ گیگابیت دیتا در ثانیه بشکنند. نکته بسیار مهم این است که چنین انتقال دیتایی در دمای محیط انجام شده است. یعنی برای دستیابی به این سرعت نیازی به سردکردن کابل ها وجود ندارد
حتی وقتی دمای محیط تا بیش از ۸۵ درجه سانتی گراد افزایش بیابد ، باز هم می توان تا ۵۰ گیگابیت اطلاعات را از طریق این کابل ها انتقال داد. محققین انتظار دارند از این نوع فیبرهای نوری در دیتاسنترها ، صنایع هوایی و هر مکان دیگری با شرایط نامساعد محیطی استفاده شود.
چالش اصلی در کاربردی کردن این تکنولوژی استفاده از آن در فواصل طولانی است. اگر بتوان بر این مشکل فائق آمد ، استریم آنلاین ویدوهای 4K به امری عادی تبدیل خواهد شد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
با برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه نبض بازار فناوری در بارسلونا می‌زند ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
حملات تروریستی گروه داعش بر بسیاری از رویدادها و نمایشگاه‌های جهان سایه افکنده و کنگره جهانی تلفن همراه بارسلونای اسپانیا(MWC2016) نیز که از این قاعده...ادامه مطلب»

تکلیف برداشتن تحریم ها باید مشخص شود ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ اخبار
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان ضمن بیان لزوم لغو تحریم ها تاکید کردند: طرف مقابل می گو...ادامه مطلب»

با اعلام اینکه شرکت‌های اینترنتی امکان ارائه ‌ADSL در 80 درصد مراکز مخ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ اینترنت-آی.تی
اوایل هفته گذشته معاون وزیر ارتباطات با اعلام مطالبی در خصوص ثبت‌نام سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) در کشور به نوعی دوباره مشکلات ناشی از واگذاری با تأخی...ادامه مطلب»

نمایش پرقدرت‌ترین بمب‌ اتم جهان در مسکو ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ اخبار
ماکت بمب هشت متری و 25 تنی موسوم به "بمب سزار" که قدرتمندترین بمب هسته‌ای است که تاکنون منفجر شده، برای اولین بار در روسیه به نمایش درآمده است؛‌ آن هم...ادامه مطلب»

نتایج یک بررسی: نور خورشید به سرعت ویروس کرونا را نابود می‌کند ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ سلامت
نتایج یک بررسی مقدماتی نشان می‌دهد که نور خورشید می‌تواند به سرعت ویروس جدید کرونا را از بین ببرد. *** sunny weather به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ...ادامه مطلب»


EOF