ابداع زبانی برای هک کردن سلول‌های زنده

ابداع زبانی برای هک کردن سلول‌های زنده...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ دانش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #اینترنت، #جستجو، #جهانی، #دانشمندان، #دنیای_مجازی، #سئو، #مجازی، #موتور_جستجو

دانشمندان در MIT اعلام کردند موفق به نوشتن زبان برنامه‌نویسی شده‌اند که می‌توان از آن برای هک کردن سلول‌های زنده استفاده کرد.
براساس گزارش ساينس ، ‌ به لطف زبان‌هاي برنامه‌نويسي متفاوت ، انسان اكنون مي‌تواند با استفاده از فناوري فعاليت‌هاي شگفت‌آور زيادي انجام دهد ، كارهايي كه در گذشته در حد يك رويا يا عملي غيرممكن بودند. تصور كنيد يكي از اهالي سال 1800 ميلادي يك گوشي آي‌فون در دست بگيرد.
درحالي‌كه بيشتر كاربري‌هاي متحول‌كننده زبان‌هاي برنامه‌نويسي متني در تجهيزات الكترونيكي مدرن و گجت‌ها و رايانش ديجيتال نمود پيدا كرده‌است ، انسان اكنون راهي براي نفوذ دادن اين زبان به حيات يافته‌است. محققان MIT مي‌گويند با ابداع زبان برنامه‌نويسي ويژه‌اي توانسته‌اند مدارهاي رمز‌نويسي شده‌اي از دي‌ان‌اي ايجاد كرده و سلول‌هاي زنده را تحت كنترل خود درآورند.
با استفاده از اين زبان برنامه‌نويسي متني جديد دانشمندان مي‌توانند مدارهاي رمز‌نويسي‌شده پيچيده‌اي از دي‌ان‌اي ايجاد كنند ، يا توالي دي‌ان‌اي سلول‌هاي زنده‌اي مانند ويروس‌ها يا باكتري‌ها را براي استفاده فوري در درون بدن آنها به دست آورند.
به گفته كريستوفر ويگ يكي از دانشمنداني اين پروژه ، اين زبان درواقع زبان برنامه‌نويسي باكتري‌ها است. از زباني متني برنامه‌نويسي براي نوشتن يك برنامه استفاده مي‌شود ، سپس متن نوشته شده تدوين شده و به توالي‌هايي از دي‌ان‌اي تبديل مي‌شود كه مي‌توان آن را وارد سلول ساخت و مدار را درون بدن سلول فعال كرد.
اگرچه طراحي و ساخت تكه‌هاي ژنتيكي بدن انسان بيش از 15 سال است كه آغاز شده و رواج يافته‌است ، اما اين فرايند بسيارطولاني و پرزحمت بوده و اجراي آنها به حضور متخصصان ژنتيك نياز دارد.
اما زبان جديد نياز به متخصص را از اين فرايند حذف مي‌كند و اين امكان را به هركسي مي‌دهد كه چنين مدارهايي از دي‌ان‌اي را در هر موقعيتي ايجاد كنند. دانشمندان براي ايجاد اين زبان ، ‌از زباني به نام وريلاگ به عنوان هسته اصلي استفاده كردند. اين زبان درون تراشه‌هاي رايانه‌اي كارايي دارد. با استفاده از اين زبان به عنوان بخش هسته‌اي دانشمندان المان‌هاي مختلف رايانه‌اي را به بخش‌هاي مختلف دي‌ان‌اي نسبت دادند.
تاكنون اين زبان ويژه باكتري اي‌كولاي نوشته شده‌است ، اما دانشمندان در تلاشند زبان‌هاي ديگري مخصوص انواع مختلفي از باكتري‌ها را آماده كنند. به اين ترتيب از يك زبان واحد براي گردآوري سريع توالي دي‌ان‌اي انواع مختلفي از باكتري‌ها ايجاد خواهد‌شد ، ‌ فرايندي كه انجام آن به شيوه سنتي به شدت طولاني خواهد‌بود.
هدف از ايجاد چنين زباني حل بزرگترين مسائل علمي است: ايجاد باكتري‌هايي كه بتوانند پس از بلعيده‌شدن به هضم لاكتوز كمك كنند ، باكتري‌هايي كه بتوانند در ريشه گياهان زندگي كرده و آنها را از حمله آفات مطلع سازند ، و مخمرهايي كه در زمان توليد مواد سمي غيرفعال مي‌شوند.
--- ---
----------------------------
خدمات مجانی دنیای مجازی : سامانه درج آگهی رایگان سئو ، تبليغات اينترنتی ، موتور جستجو اینترنت جهانی پارسید...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سیارکی ۳۰ متری؛ مهمان ماه آینده زمین...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ اخبار
سیارکی ۳۰ متری تا یک ماه دیگر از چنان فاصله نزدیکی از کنار زمین عبور خواهد‌کرد که می‌توان عبور آن را در آسمان زمین به تماشا نشست. براساس گزارش وب‌ساي...ادامه مطلب»

ترکیه به هواپیماهای ایرانی "سوخت نداد"/ یک پرواز لغو شد...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ خودرو
ترکیه به هواپیماهای ایرانی "سوخت نداد"/ یک پرواز لغو شد --- --- ---------------------------- خدمات مجانی دنیای مجازی : سامانه درج آگهی رایگان سئو ...ادامه مطلب»

یک محاسبه ساده در باره پولشویی یک روزنامه!...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ سرگرمی
فرض کنید یک روزنامه ای داریم که از حرفهای ضدپولشویی ظریف عصبانی شده. حالا فرض کنید تیراژاین روزنامه همان7000نسخه ای باشد که مدتی پیش خودش نوشته بود....ادامه مطلب»

طرز صحیح شستن خاکشیر...
beytoote.com ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ تغذبه
مناسب ترین ظروف برای شستن خاکشیر ظروف روی می باشد خاکشیر یکی از شربت های سنتی ما ایرانیان است که برای رفع تشنگی روزه داران بسیار مفید است. خاکشیر ...ادامه مطلب»

چطور شلوار جین را اندازه کنیم؟...
chibepoosham.com ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ خ.ا.ب.
شلوارهای جین یکی از محبوب ترین اجزای کمد لباس هر خانمی هستند که نقش مهمی را در خوش تیپ شدن ما بازی می‌کنند. این لباس‌ها بسیار شیک و تطبیق پذیر و برای ...ادامه مطلب»


EOF