زامبی‌های واقعی

زامبی‌های واقعی ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ زندگی سبز

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #ارتباطات، #خانه، #مجازی، #مسلمان

همه‌‌چیز از یک اتفاق کوچک شروع می‌شود؛ جریان‌ها و موج‌های فضای مجازی را می‌گویم؛ جریان‌هایی که بعضی‌هایشان مثبت ، بعضی‌هایشان منفی و بعضی‌هایشان خیلی خیلی خجالت آور است.
حمله دسته‌‌جمعي كاربران به صفحات اجتماعي آدم‌هاي مختلف و زد و خورد با آنان ازجمله اين آخري‌هاست؛ مثلا توي الكلاسيكو يك‌نفر گل مي‌زند و عادل فردوسي‌پور به طعنه چيزي در مورد همسرش مي‌گويد. بعد لشكر ايرانيان بداخلاق مجازي ، اسب‌ها را زين مي‌كنند و بر اريكه نت مي‌تازند و مي‌رسند به صفحه طرف توي اينستاگرام و هر چه از دهانشان درمي‌آيد ، نثارش مي‌كنند.
اين اتفاق خيلي جديد نيست. از اين دست اظهار فضل‌ها در صفحات اجتماعي غريبه‌ها زياد ديده‌ايم؛ از داور بازي ايران و آرژانتين گرفته تا مسي و... . بعضي از اين جماعت هموطن كه به غريب‌كشي كفايت نكرده و خودنمايي توي صفحات اجتماعي خارجي‌ها ارضايشان نمي‌كند گاه‌گداري هم با هجوم به پيج آدم معروف‌هاي هموطن حرف‌هاي نزده متعفنشان را حواله خودي مي‌كنند.
در شرايطي كه همه دنيا سعي مي كنند به وسيله ابزارهاي جديد ارتباطات به توسعه اخلاقيات و روابط انساني كمك كنند ، براي خيلي از ما خجالت‌آور است كه ببينيم يكسري هموطن باري به هر جهت با دامن زدن و بزرگ كردن يك رذيلت اخلاقي دارند آبروي خودشان و ما و كشوري كه مهد تمدن و انسان دوستي و فضايل اخلاقي بوده و هست را مي‌برند و فرهنگ ايراني و اسلامي ايرانيان مسلمان را طور ديگري نمايش مي‌دهند. البته اين خيلي عجيب نيست. همه جاي دنيا بوده كه يك عده آدم لاابالي ، با و بي‌آنكه خود بخواهند ملتي را بدنام كرده‌اند. اتفاق عجيب وقتي مي‌افتد كه كسي كه هيچ بدي‌اي به ما نكرده و عملش هيچ تأثيري در خوشبختي و بدبختي ما نداشته مورد غضب ما واقع شود.
من از آدم‌هايي هستم كه مي‌توانم خودم را به آن راه بزنم و بگويم از اين اتفاق ناراحت نيستم. اصلا برايم مهم نيست كه يك مشت هموطن بي‌اصل و نسب دارند به جاي من در فضاي مجازي دنيا نقش بازي مي‌كنند. اصلا مهم نيست كه قرار است چه بر سر نگاه آدم‌هاي آن ور آب نسبت به ما ايراني‌ها بيايد ، حتي سعي نمي‌كنم با دادن القابي مثل تماشاگرنما و كاربرنما و ايراني‌نما صورت مسئله را پاك كنم. چيزي كه براي من مهم است زندگي شخصي و اجتماعي اين آدم‌هاي نسبتا تحصيل‌كرده امروزي است. كسي كه خود را مجاز مي‌داند به‌راحتي در مورد يك غريبه قضاوت كند و بي‌دليل توهين كند ، فردا توي خانه به‌خودش اجازه مي‌دهد خيلي راحت بر سر همسر و فرزندانش داد بكشد و فحش بدهد و حرف ركيك بزند يا توي خيابان به هر كسي كه دوست دارد بپرد و يقه‌اش را بگيرد. من از اين قسمت ماجرا مي‌ترسم؛ از توحشي كه قرار است اين آدم‌هاي واقعي دنياي مجازي توي زندگي‌ام منتشر كنند. من مي‌ترسم زامبي‌هاي اينستاگرام آدم معروف‌‌‌ها كم‌كم پايشان به جامعه باز شود. من از ديدن زامبي‌هاي مجازي در زندگي واقعي مي‌ترسم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
شهر یک میلیارد دلاری که خانه هیچکس نیست ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ اخبار
در میان فلات‌های خشک و بیابانی صحرای جنوب نیومکزیکو،‌ میان نقطه‌ای که اولین آزمایش بمب اتمی در جهان انجام شد و مرز میان آمریکا و مکزیک، شهری جدید درحا...ادامه مطلب»

زنان خانه‌دار ایرانی فعال‌ترین اعضای شبکه‌های اجتماعی...
eghtesadonline.com ۱۳۹۵/۰۶/۰۶ اینترنت-آی.تی
نتایج یک نظرسنجی در مورد شبکه های اجتماعی بیانگر این است که ۶۲درصد متاهل ها عضو شبکه های اجتماعی و و زنان خانه‌دار از فعال‌ترین اعضای شبکه‌های اجتماعی...ادامه مطلب»

تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا زیر پوشش وای فای رایگان می‌رود...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ اینترنت-آی.تی
فناوری اطلاعات > ارتباطات - ایران نوشت: با رشد فراگیر اینترنت، حالا دیگر کل دنیا به دهکده‌ای جهانی تبدیل شده است و بهترین راه برای عقب نماندن از قطار...ادامه مطلب»

دفاع ائمه جمعه از حقوق حاجيان ايراني ...
aryanews.com ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ فرهنگ
*** دفاع ائمه جمعه از حقوق حاجیان ایرانی خبرگزاری آریا-با وجود آنكه نماز جمعه هفته گذشته با سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی همزمان شد و مسئله اصل...ادامه مطلب»

چهارسوق‌ها به بن‌بست می‌رسند؟ ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ سلامت
ازار کلمه عجیبی است. وقتی کسی می‌گوید بازار، انگار تاریخی به قدمت تمام داد و ستدهای آدمیزاد جلو چشم می‌آید. دهخدا گفته بود که بازار از واژه پهلوی «واک...ادامه مطلب»


EOF