«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#، #Aftabnews.ir، #ارتباط، #ارتباطات، #استرالیا، #اپل، #ایران، #ایرنا، #بازرگانی، #تایمز، #تجهیزات، #سودان، #سوریه، #صادرات، #غربی، #نیویورک، #نیویورک_تایمز، #هواوی، #هوشمند، #واشنگتن، #وزارت_بازرگانی، #چین، #کانادا، #کره، #کره_شمالی، #کوبا

بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده ، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرمی مرتکب نشده است.
وزارت بازرگانی آمریکا به تازگی احضاریه ای برای این شرکت ارسال کرده و در آن به اتهاماتی در خصوص این ارتباطات و مبادلات اشاره کرده است.
این وزارتخانه بر اساس نوشته روزنامه « چاینا دیلی » چین در حال بررسی همکاری های ارتباطاتی و مخابراتی « هواوی » با سوریه ، کوبا ، کره شمالی ، سودان و ایران است.
بر اساس این گزارش ، احضاریه صادر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا به دفتر شرکت « هواوی » بیشتر جنبه اداری دارد و به همین دلیل ، تحقیقات کیفری درباره اقدامات این شرکت را شامل نمی‌شود.
روزنامه نیویورک تایمز هم به این موضوع اشاره کرده اما حتی این نشریه غربی هم نوشته است که تجهیزات صادر شده عملا نمی تواند مجرمانه باشد و در احضاریه نیز مضمون جرم وجود ندارد.
آمریکا می خواهد اطمینان حاصل کند که تجهیزاتی که این کشور در زمینه مخابرات و اطلاع رسانی تولید می کند از طریق هواوی به سوریه و چند کشور دیگر صادر نشده باشد.
واشنگتن افزوده است که باید اطمینان پیدا کرد که مقررات کنترل صادراتی این کشور از سوی بزرگترین شرکت مخابراتی جهان مراعات شده است.
نیویورک تایمز نوشته است که احضاریه فقط برای بررسی های بیشتر و روشن شدن وضعیت شرکت در ارتباط با سوریه و چند کشور دیگر است.
پیشتر نیز چنین احضاریه ای از سوی آمریکا برای « زد تی یی » دومین شرکت مخابراتی بزرگ چین صادر شد و این کشور ضمن بررسی عملکرد شرکت مزبور ، محدودیت هایی نیز برای آن در نظر گرفت.
« زد تی یی » و « هواوی » هر دو مقررات کنترلی صادراتی بسیار سختی دارند و هواوی به تنهایی دارای شش مرکز تحقیقاتی در آمریکاست و همکاری های گسترده ای با واشنگتن دارد.
آمریکا از « هواوی » خواسته است تا هر اطلاعات ، مدرک و سندی در باره همکاری با کشورهای یاد شده دارد در اختیارش قرار دهد.
این شرکت دریافت چنین احضاریه ای را مورد تایید قرار نداده اما تاکید کرد که در همکاری با کشورهای دیگر مقررات را مراعات کرده است.
« هواوی » سومین شرکت فعال در زمینه شبکه‌های کامپیوتری ، ارتباطات و سازنده بزرگ تلفن در جهان و رقیب بزرگ شرکت « اپل » به حساب می آید و در چین و بسیاری از کشورهای دیگر مشتریان فراوانی دارد.
به گزارش ایرنا ، کمیته جاسوسی سنای آمریکا در سال 2012 میلادی نیز شرکت مخابراتی هواوی را یک خطر و تهدید جدی برای امنیت ملی این کشور قلمداد کرد.
از آن پس این شرکت هرگز نتوانسته است در طرح های مخابراتی بزرگ کشورهای آمریکا و استرالیا شرکت کند اما در کانادا نفوذ زیادی دارد. شمار کارکنان این شرکت در سراسر جهان به 170 هزار نفر می رسد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس ...
parseed.ir ۱۳۶۷/۰۴/۱۲ تاریخ
پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) در حرکت بود که ...ادامه مطلب»


EOF