جزییات پذیرش دوره‌های بدون آزمون دانشگاه علمی–کاربردی تشریح شد

جزییات پذیرش دوره‌های بدون آزمون دانشگاه علمی–کاربردی تشریح شد ...
isna.ir ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ اخبار

کلیدواژه ها:#، #Isna.ir، #آموزشی، #ایسنا، #تاریخ، #تومان، #دانشگاه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور شرایط ورود به دوره‌های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای و همچنین کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی را تشرح کرد.
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ، با اعلام این مطلب اظهار کرد: ثبت نام برای پذیرش کد رشته‌ محل‌های دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای و همچنین دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی و کاربردی برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی 1395 – 1396 از بعد از ظهر روز سه‌شنبه 24 اسفندماه سال 1395 آغاز و در روز سه‌شنبه 15 فروردین‌ماه سال 1396 پایان می‌پذیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: کلیه علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای آموزش دانشگاه جامع علمی – کاربردی می‌توانند برای ثبت‌نام در رشته‌های تحصیلی متناسب با مدرک تحصیلی خود و با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای پذیرش کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای و همچنین دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه مذکور که از روز سه‌شنبه 24 اسفندماه 1395 بر روی سایت سازمان آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته در صورت داشتن شرایط به مراکز و واحدهای آموزشی تحت پذیرش دانشگاه جامع علمی و کاربردی با به همراه داشتن مدارک مندرج در اطلاعیه‌ای که بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
مشاور عالی سازمان سنجش کشور همچنین خاطر نشان کرد: برای پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای لازم است کلیه متقاضیان حداکثر تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 1395 موفق اخذ مدرک نظام جدید (فنی و حرفه‌ای ، کارودانش و نظری) یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (دوره چهار ساله یا شش ساله نظری فنی و حرفه‌ای) شده باشند.
به گفته دکتر توکلی کلیه داوطلبان فوق باید در زمان ثبت‌نام از طریق مراکز و واحدهای آموزشی مربوط باید هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار تومان از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند.
وی همچنین تاکید کرد: داوطلبان دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای منحصرا مجاز هستند یکی از کد رشته‌های مربوط را متناسب با مدرک دیپلم خود که در دفترچه شماره 2 یعنی دفترچه راهنمای ثبت‌نام مشخص شده است ، اقدام نمایند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص شرایط ثبت‌نام داوطلبان مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای نیز گفت: کلیه متقاضیان می‌بایست تا 30 بهمن‌ماه سال 1395 موفق به اخذ مدرک کاردانی (فوق دیپلم) شده باشند و همچنین کلیه داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام از طریق مراکز و واحدهای آموزشی مربوط نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام (23 هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام نمایند.
وی تاکید کرد: هر داوطلب فوق منحصرا مجاز است یکی از کد رشته‌های مربوط را متناسب با مدرک کاردانی (فوق دیپلم) خود که در جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌نام درج شده است را برای پذیرش در دوره‌های مربوط انتخاب کنند.
دکتر توکلی خاطر نشان کرد: همه داوطلبان آزمون‌های فوق باید توجه داشته باشند که می‌توانند صرفا متقاضی یک کد رشته محل از یک گروه آموزشی در یک مرکز یا واحد آموزشی شوند. بدیهی است در صورت ثبت‌نام و ارائه مشخصات فرد در دو کد رشته یا دو مرکز آموزشی اطلاعات آن داوطلب از بانک اطلاعات پذیرفته شده در هر دو محل آموزشی حذف خواهد شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطر نشان کرد: کلیه متقاضیان مرد برای دوره‌های فوق باید در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.همچنین پس از انجام ثبت‌نام افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مراکز و واحدهای آموزشی که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقی شده و شروع به تحصیل آنها تا زمان تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مشروط خواهد ماند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خبر داد ابلاغ شهریه مدارس غ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ اخبار
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی ممنوع نیست اما نباید در قالب دریافت شهریه باشد گفت: شهریه مد...ادامه مطلب»

نتایج آزمون دکتری اعلام شد ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ اخبار
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 96 گفت: داوطلبان از نهم تا سیزدهم اردیبهشت‌ماه 96 فرصت دارند نسبت به انتخا...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF