کمیته سنا طرح جامع تحریم‌های ایران را تصویب کرد

کمیته سنا طرح جامع تحریم‌های ایران را تصویب کرد...
farsnews.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Farsnews.com، #اسلامی، #انتخابات، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #اوباما، #ایران، #باب، #باب_کورکر، #تحریم، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فارس، #خرداد، #دارایی، #دولت، #دولت_اوباما، #سنا، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی، #فارس، #مجلس، #مجلس_سنا، #مجلس_نمایندگان، #محور، #نمایندگان، #وزیر، #پاسداران، #پیشین، #کالیبر، #کمیته_روابط_خارجی_سنا، #کنگره

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های جامع علیه ایران است را به تصویب رساندند.

* * * به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه (25 می؛ 4 خرداد) طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های جامع غیرهسته‌ای علیه ایران است را به تصویب رساندند.
پیش‌نویس این طرح موسوم به « قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017 » روز 23 مارس سال جاری میلادی به کمیته روابط خارجی مجلس سنا ارائه شده است.
سناتور « باب کورکر » ، رئیس کمیته روابط خارجی سنا و تهیه‌کننده اصلی این طرح ، فروردین‌ماه سال جاری اعلام کرد رأی‌گیری درباره این طرح به دلیل آنکه ممکن است بر انتخابات ایران اثر بگذارد به تأخیر افتاده است.
اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز پنجشنبه با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف « « قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017 » را به تصویب رساندند.
این طرح اکنون برای تبدیل شدن به قانون بایستی ابتدا در یک رأی‌گیری دیگر به تأیید صحن عمومی سنا برسد و پس از آن در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تصویب شود.
طرح جدید سناتورها که در صورت تبدیل شدن به قانون ، تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران را افزایش می‌دهد ، به طور کلی سه محور اصلی دارد:
1) تحریم‌های موشک بالستیک: که اشخاص دخیل در برنامه موشکی بالستیک ایران و کسانی که با آنها داد و ستد دارند را هدف تحریم قرار می‌دهد.
2) تحریم‌های جدید تروریسم: تحریم‌هایی مرتبط با تروریسم را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال می‌کند و به طور مشخص قوانینی علیه افرادی تدوین می‌کند که در حال حاضر به بهانه حمایت ادعایی ایران از « تروریسم » تحریم هستند.
این قانون رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند به فاصله حداکثر 90 روز بعد از اجرایی شدن ، تحریم‌هایی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اشخاص خارجی که جزو مقام‌ها ، مأموران یا وابستگان این سازمان هستند ، اعمال کند.
3) اجرای تحریم تسلیحاتی: رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌سازد تا دارایی افراد و نهادهای درگیر در فعالیت‌های خاص مرتبط با تأمین ، فروش و یا انتقال تسلیحات منع شده و مواد مرتبط به یا از ایران را توقیف کند.
به طور مشخص ، طرح خواستار اعمال تحریم علیه افرادی است که در فروش ، تامین قطعه ، تعمیر و انتقال تانک ، خودروی زرهی ، تسلیحات با کالیبر بالا ، هواپیماهای جنگی ، بالگردهای تهاجمی ، کشتی ، موشک و سامانه‌های موشکی به ایران ، نقش آفرین باشند.
با آنکه تهیه‌کنندگان طرح تأکید دارند که لحن پیش‌نویس به نحوی است که در اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خللی ایجاد نمی‌کند کارشناسان مسائل تحریمی حتی در آمریکا درباره مغایر بودن آن با این توافق هشدار داده‌اند.
به عنوان مثال ، « آدام زوبین » ، معاون وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا چندی پیش در نامه‌ای خطاب به نمایندگان کنگره هشدار داده این پیش‌نویس توافق هسته‌ای با ایران را تضعیف کرده و در روابط آمریکا با متحدانش اخلال ایجاد خواهد کرد.
زوبین نوشته این تحریم‌ها « با توجه به اینکه دست‌کم مغایر با روح برنامه جامع اقدام مشترک دیده خواهند شد ، موجب واکنش‌های وحشتناکی در داخل ایران و با متحدان ما خواهد شد. »
مقام پیشین دولت اوباما پیشنهاد کرده بررسی این طرح از دستور کار خارج شود و یا یا در آن دو تغییر زیر اعمال شود:
- حذف ماده‌ای که خواستار تحریم تمامی افرادی است که رئیس‌جمهور آمریکا آنها را از حیث کمک‌های مادی به برنامه موشک بالستیک ایران خطرناک تشخیص می‌دهد.
- حذف ماده‌ای که برای رفع تحریم‌های مربوط به برنامه موشکی ایران شرایط جدید قرار می‌دهد.
---اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های جامع علیه ایران است را به تصویب رساندند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

در ادامه سیاست های خصمانه علیه ایران؛ سناتورهای آمریکایی لایحه جدید تح...
dana.ir ۱۳۹۶/۰۱/۰۴ اخبار
تعدادی از سناتورهای ارشد کنگره آمریکا لایحه جدیدی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران معرفی کرده‌اند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک گروه از سن...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»


EOF