کی‌روش: در تیم ملی ایران رونالدوهای دیگری دارم

کی‌روش: در تیم ملی ایران رونالدوهای دیگری دارم ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آرژانتین، #آسیا، #آفریقای_جنوبی، #اروپا، #اروپایی، #اسپانیا، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #برزیل، #تاریخ، #تیم_ملی، #تیم_ملی_فوتبال_ایران، #جام_جهانی، #جهانی، #رضا_قوچان_نژاد، #روسیه، #زند، #سردار_آزمون، #سرمربی_تیم_ملی، #علی_کریمی، #علیرضا_جهانبخش، #فوتبال_ایران، #فیفا، #قوچان، #لیونل_مسی، #مراکش، #موفقیت، #میلاد_محمدی، #ورزش، #پرتغال

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معتقد است در تیمش ستاره‌هایی در اختیار دارد که باید از آن‌ها مراقبت کند.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت فیفا ، تیم ملی فوتبال ایران برای نخستین‌بار در تاریخ توانست در دو دوره پیاپی به جام جهانی صعود کند. تیم ملی مانند جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با هدایت کارلوس کی‌روش در روسیه به رقابت خواهد پرداخت. سرمربی باتجربه پرتغالی اکنون برای شرکت در سمینار تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سوچی به سر می‌برد و قرار است از جزئیات این تورمنت آگاه شود. کی‌روش در این رابطه اظهار کرد: برای ما این موضوع اساسی است چون سرمربیان به دانستن جزئیات نیاز دارند و باید بدانند جام جهانی چگونه برگزار می‌شود.
تیم ملی فوتبال دوباره پس از چهار سال جام جهانی را در حالی تجربه خواهد کرد که به عنوان نخستین تیم آسیایی با پشت سر گذاشتن نتایج عالی در مرحله مقدماتی جواز حضور در این رقابت ها را کسب کرد. اکنون باید در گروه سخت B با پرتغالی دیدار کند که کی روش در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی هدایت این تیم را بر عهده داشت.
سرمربی تیم ملی درباره حضور ایران در جام جهانی گفت: فوتبال ایران پیشرفت زیادی کرده است. با توجه به تجربه جام جهانی برزیل و حضور بازیکنان زیادی در اروپا اکنون تیم جنگنده تر و قوی تر شده است. بازی در لیگ های آسیایی با لیگ های اروپایی متفاوت است. ما از لحاظ گروهی بهتر شدیم. بهترین تیم آسیا در رنکینگ فیفا هستیم و بدون شکست مرحله مقدماتی را به پایان رساندیم. همچنین گل های کمی دریافت کردیم. به همین خاطر با یک رویای مشخص به جام جهانی روسیه صعود کردیم.
کی روش درمورد رویای تیم اظهار کرد: می خواهیم از مرحله گروهی صعود کنیم. به طور طبیعی کار خیلی سختی خواهد لود. همه می دانند در گروه سختی قرار داریم و دو شانس قهرمانی یعنی پرتغال و اسپانیا در این گروه حضور دارند. با این حال ما مجبور هستیم نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم و به پیشرفت خود ادامه دهیم ، نه تنها برای جام جهانی بلکه برای رقابت های آینده آسیایی و مقدماتی جام جهانی باید به این روند ادامه دهیم. هدف مان صعود از گروه است اما برای این کار نیاز به آماده سازی مورد نظر داریم.
سرمربی ایران درباره تقابل با پرتغال و اسپانیا در حالی که می خندید گفت: ترجیح می دهم بگویم رویایی با اسپانیا و بازی کردن با پرتغال.
او در ادامه افزود: به عنوان یک سر مربی پرتغالی معتقدم بازی برابر پرتغال یک فرصت خوب برای من و بازیکنام خواهد بود. رقابت با این تیم جذاب خواهد بود ، همچنین تقابل با اسپانیا و مراکش نیز این چنین خواهد بود. گروه جذابی را در جام جهانی شاهد خواهیم بود.
کی‌روش حضور کریستیانو رونالدو در مقابل تیم ملی ایران را اتفاقی خاص عنوان کرد و گفت: همیشه رویارویی با بازیکنان بزرگ جهان خاص است. در رابطه با رونالدو باید با بهترین بازیکن جهان رو به رو شویم. با این حال زمانی که بازی شروع شود تنها دو تیم هستند که برای پیروزی تلاش می کنند و در پایان بازی مشخص خواهد شد چه تیمی بهتر است.
سرمربی پرتغالی در ادامه دوباره به رونالدو اشاره کرد و گفت: خاطرات همیشه باقی می مانند. در دوران منچستریونایتد و تیم ملی از خاطره دارم. با این حال از جام جهانی آفریقای جنوبی مدت زمان زیادی گذشته است. اکنون دوران دیگری است و من رونالدو های دیگری در تیم ملی دارم. اکنون آن ها اهمیت دارند. علیرضا جهانبخش ، رضا قوچان نژاد و علی کریمی رونالدوهای کنونی من هستند که باید مراقبشان باشم. باید به آن ها توجه زیادی کنم تا بتوانیم به روند موفقیت آمیزمان که همه خواهانش هستیم ادامه بدهیم.
ایران پیش از این تجربه رویارویی با بازیکنان بزرگ را داشته است. این تیم برابر آرژانتین لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۴ بازی کرد. کی روش در این باره اظهار کرد: همیشه گفته ام مسی خارق العاده است. او یک انسان نیست! اگر او فرازمینی نبود آن لحظه جادویی را در آن بازی (دیدار دو تیم آرژانتین و ایران که با تک گل مسی به نفع آلبی سلسته به پایان رسید) رقم نمی زد. هرگز نسبت به شکست ها احساس خوبی ندارم اما آن لحظه احساس بدی نداشتم. زمانی که در فوتبال چنین صحنه های جادویی را می بینید می فهمید که فوتبال زنده است و به همین خاطر است که یکی از جذاب ترین ورزش های جهان است. به خصوص که یک بازیکن این لحظه را رقم می زند ، در آن زمان است که متوجه می شوید او انسان نیست و فرازمینی است.
سرمربی تیم ملی ایران درباره سردار آزمون ، سعید عزت اللهی و میلاد محمدی که در روسیه پا به توپ هستند گفت: بدون شک حضور آن ها را در تیم ملی اهمیت زیادی دارد. در سال ۲۰۱۱ تنها یک بازیکن لژیونر داشتیم که در اسپانیا بازی می کرد. اکنون تقریبا ۶۰ درصد تیم اصلی در اروپا پا به توپ هستند که سه بازیکن در لیگ روسیه بازی می کنند. این موضوع برایمان مهم است چون شناخت بیشتری به ما خواهد داد. این قضیه خود گویای پیشرفت فوتبال ایرانی در هشت سال اخیر است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سونامی ثروت‌اندوزی لژیونرهای ایرانی! ...
aftabnews.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۶
فوتبال ایران در فصل پیش رو هیچ فوتبالیستی را در سطح اول باشگاهی دنیا نخواهد داشت، سونامی که باید فوتبال ایران را به تاملی عمیق وا دارد. آفتاب: تا پیش...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

لیست پر سر صدای کیروش و انتقادات هواداران فوتبال در ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
کارلوس کیروش احتمالا یکی از خاص‌ترین مربیانی است که تا کنون به ایران آمده است. چه از نظر کارنامه، چه از نظر ویژگی‌های اخلاقی و البته چه از نظر تصمیمات...ادامه مطلب»

تیم ملی با چه تیم‌هایی همگروه نخواهد شد حضور ایران در سید ۳ جام جهانی...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ اخبار
بر اساس نتایج و رتبه تیم‌ها در رنکینگ فیفا، تیم ملی فوتبال ایران در سید ۳ جام جهانی روسیه قرار خواهد گرفت و فرصت خوبی برای صعود از گروهش خواهد داشت. ب...ادامه مطلب»

ایران در صدر تیم‌های آسیایی و آفریقایی در رتبه‌بندی فیفا...
siona.ir ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
در جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان، تیم ملی ایران ضمن تداوم صدرنشینی بین تیم‌های آسیایی، برای اولین بار از تمام کشورهای آفریقایی نیز رتبه‌ای...ادامه مطلب»


EOF