چهرۀ ظاهر الصلاح متهمان پرونده های فساد اقتصادی/واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا

چهرۀ ظاهر الصلاح متهمان پرونده های فساد اقتصادی/واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #امام، #امام_حسین، #انقلاب، #انگشتر، #ایران، #ایرانی، #تسبیح، #تصویری، #حافظ، #شانه، #عقیق، #قالب، #قرآن، #ماهواره، #مردم، #نماز_جمعه

همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم!
عصرایران؛ مصطفی داننده- این روزها متهمان فسادهای مالی و بانکی ، صف به صف رو به روی میز قاضی می‌نشینند و از خود در برابر اتهام‌های وارده دفاع می‌کنند.
بسیاری از این متهمان یک وجه اشتراک مهم با هم دارند؛ آنهم چهره ظاهر الصلاح است. موهایی به کنار شانه زده ، ریشی بر صورت و تسبیح و انگشتر به دست.
در جامعه ایرانی هر کسی این شمایل را داشته باشد ، مردم او را فردی مذهبی قلمداد می‌کنند.
آنها نه تنها در ظاهر بلکه در دفاعیه‌های خود هم از فعالیت‌های مذهبی و ملی خود برای ایران و اسلام سخن می‌گویند.
حضور این افراد با این چهره‌ها نشان می‌‍دهد که هنوز راه پیشرفت در این کشور نه بر اساس شایستگی بلکه به خاطر ظاهر یا بهتر بگوییم ظاهر سازی است.
تصویری از جلسه دادگاه متهمان فساد اقتصادی

* * * امثال این افراد به این نتیجه رسیده بودند که اگر در قالب آدم‎‌های مذهبی خود را معرفی کنند ، کارشان بهتر و بیشتر راه می‌افتد. بستن یقه ، عقیق دست کردن و ادا کردن کلامت عربی از حلق ، همچون آسانسوری است که برخی را از طبقه یک به سرعت به طبقه‌های بالا می‌رساند و این در حالی است که بسیاری برای رفتن به طبقه‌های بالا از پله‌ها استفاده می‌کنند.
وقتی در استخدام‌ها از نماز جمعه ، شلوار لی و نداشتن ماهواره سخن به میان می‌آید باید انتظار این را هم داشت که در دادگاه‌های فساد مالی چهره‌های به ظاهر مذهبی را هم دید.
خیلی از کسانی که در مرحله استخدام هستند ، به نماز جمعه نرفتند یا خیلی از واجبات و مستحبات خود را انجام نمی‌دهند اما برای اینکه استخدام شوند ، می‌گویند هر هفته نماز جمعه می‌رویم و تا تعقیبات نماز صبح را نخوانیم از سجاده بلند نمی‌شویم.
متاسفانه جامعه ، مردم را به سمت « ریا » هُل می‌دهد. آنها می‌بییند اگر ریا نکنند کارشان راه نمی‌افتد. در برخی اداره‌ها آنهایی که به دنبال گرفتن وام و یا تسهیلات هستند ، در صف اول نماز حضور پیدا می‌کنند و والضالین را چنان می‌کشند که همه بشنوند.
همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم. این در حالی است که ممکن است فردی که ظاهر عادی و حتی غیرعادی دارد بسیاری مذهبی‌تر از کسانی باشد که ادعای مذهبی بودن دارند.
بروید متن این دادگاه‌‌ها را بخوانید و ببینید که این متهمان چقدر از انقلاب و امام حسین برای دفاع از خود خرج کردند.
در دین اسلام بر روی حق الناس تاکید بسیاری شده است. اما می‌بینیم به راحتی توسط کسانی که نام دین را یدک می‌کشند زیر پا گذاشته می‌شود.
باید از اینکه دین مردم ظاهری شده است ، بترسیم. از اینکه کسانی که خود را مذهبی معرفی می‌کنند اما حق مردم را می‌خورند ، وحشت کنیم.
کاش قبل از گرفتن هر وامی ، استخدام شدن در هر اداره‌ای این بیت حافظ را با خود مرور کنیم که « حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی/ دام تزویر مکن چون دگران قرآن را »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ضرغامی از خرداد 83 تا آبان 93/ رسانه ملی یک دهه چگونه اداره شد - خبرگز...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ سیاست
عزت‌الله ضرغامی پس از بیش از 10 سال مدیریت رسانه ملی آخرین روزهای حضور خود در سازمان را پشت سر می‌گذارد و همین امر دلیلی شد تا مروری بر عملکرد وی داشت...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

حرفهای صریح سرمایه گذار جوان و میلیادر سریال«شهرزاد» ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ رسانه
هر قدر استقبال از سریال «شهرزاد» بیشتر شد، حاشیه‌های بیشتری هم به سراغ آن آمد. بخش مهمی از این حاشیه‌ها نصیب سیدمحمدهادی رضوی سرمایه‌گذار آن شد؛ چهره ...ادامه مطلب»

رمز و رازهای یک بازار مرموز...
jamejamonline.ir ۱۳۹۲/۰۶/۰۲ اخبار
وقتی سن و سالی نداشتم و به خانه پدربزرگ می‌رفتم همه چیز آن با زندگی امروزی فرق داشت؛ آینه قدیمی، اتوی زغالی، رادیوی ترانزیستوری، گلاب‌پاش، ظروف بلوری،...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF