جزئیات جنایت عجیب فشافویه؛ کیفرخواست برای قاتلان علیرضا شیرمحمدی

جزئیات جنایت عجیب فشافویه؛ کیفرخواست برای قاتلان علیرضا شیرمحمدی ...
fararu.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #استان_تهران، #تاریخ، #تهران، #تیرماه، #خبر، #دادستان، #زندانی_سیاسی، #سلامت، #علیرضا_شیرمحمدی، #فشافویه، #قانونی، #قتل، #وکیل

جزئیات جنایت عجیب فشافویه؛ کیفرخواست برای قاتلان علیرضا شیرمحمدی
آن‌طور که دادستان تهران می‌گوید ، در روند رسیدگی به اتهامات این دونفر همه موازین قانونی ازجمله تست سلامت روان و شخصیت انجام گرفته است و اولیای دم شیرمحمدی هم با حضور در دادسرا خواهان قصاص و برخورد قانونی با هر دو متهم این پرونده هستند.
خانواده علیرضا شیرمحمدی خواهان قصاص هستند

* * * کیفرخواست متهمان به قتل « علیرضا شیرمحمدی » که چند روز پیش به طرز دلخراشی در زندان فشافویه به قتل رسیده بود ، صادر شد. این زندانی سیاسی و امنیتی با بیش از ٣٠ ضربه چاقو به قتل رسید. هنوز جزییات زیادی درخصوص انگیزه این جنایت منتشر نشده است. اما براساس اعلام وکیل مرحوم شیرمحمدی ، هردو متهم این پرونده جنایی پیش از این به جرم قتل عمد به زندان افتاده بودند و درحال طی‌کردن دوران محکومیت خود بودند.
به گزارش شهروند ، این‌که چطور این حادثه بدون سابقه هیچ درگیری و خصومت قبلی رخ داده و حضور شیرمحمدی به‌عنوان زندانی سیاسی در بندی که یک سلول محل نگهداری دو قاتل بوده است ، از نکات عجیب این حادثه است. با این‌همه اما کیفرخواست این پرونده خیلی سریع صادر و جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده است.
دوشنبه ٢٠ خردادماه بود که خبر یک جنایت تکان‌دهنده در زندان فشافویه رسانه‌ای شد. مقتول علیرضا شیرمحمدی ، زندانی سیاسی و امنیتی که با ضربات متعدد چاقو در داخل زندان به قتل رسیده بود. متهمان هم دو زندانی بودند که هردو آنها به جرم قتل دوران محکومیتشان را در این زندان سپری می‌کردند. بیشترین جزییات را درخصوص این حادثه عرفانیان وکیل مرحوم شیرمحمدی به رسانه‌ها اعلام کرد: « در بندی که شیرمحمدی حضور داشته ، یک سلول انفرادی هم بوده که محل نگهداری دو قاتل بوده است. این دونفر بدون هیچ درگیری قبلی به علیرضا شیرمحمدی حمله می‌کنند و با ضربات متعدد چاقو او را به قتل می‌رسانند. »
آن‌طور که عرفانیان اعلام کرده ، علیرضا با بیش از ٣٠ ضربه چاقو به قتل رسیده است. اما این‌که چه اتفاقی باعث بروز این درگیری شده ، هنوز مشخص نیست. این‌که چطور دو قاتلی که در سلول انفرادی بودند ، توانسته‌اند از سلول خارج شوند و شیرمحمدی را به قتل برسانند ، یکی از نکات مهم و عجیب این پرونده است ، اما ظاهرا آن شب ، آن دونفر علیرضا را به داخل سلول کشیدند و او را به قتل رساندند. همچنان حضور این زندانی سیاسی- امنیتی در زندان فشافویه هم خالی از اشکال نیست ، چراکه قانون بر تفکیک زندانی‌ها تأکید دارد و دلیل حضور علیرضا در این زندان حتی برای وکیلش هم به درستی روشن نیست. همچنین قرار بود علیرضا به‌ زودی یعنی در تاریخ ١٨ تیرماه در دادگاه تجدیدنظری حاضر شود. دادگاهی که عرفانیان به نتیجه‌بخش‌بودن خیلی امیدوار بود: « روند ایشان نکاتی از لحاظ حقوقی داشت که قابل بررسی بود. من خیلی امیدوار بودم که شرایط به نفع ایشان تمام شود. »
حالا با همه اینها مراحل بازپرسی و رسیدگی به این پرونده در دادسرای جنایی خیلی زود به پایان رسید و بازپرس پرونده با صدور کیفرخواست این پرونده جنایی را به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد.
القاصی مهر داستان تهران با اعلام این خبر گفت: « این پرونده دو متهم دارد که کیفرخواست یک‌نفر به اتهام قتل عمد و دیگری هم به اتهام معاونت در قتل عمد به دادگاه کیفری ارسال شد. »
آن‌طور که دادستان تهران می‌گوید ، در روند رسیدگی به اتهامات این دونفر همه موازین قانونی ازجمله تست سلامت روان و شخصیت انجام گرفته است و اولیای دم شیرمحمدی هم با حضور در دادسرا خواهان قصاص و برخورد قانونی با هر دو متهم این پرونده هستند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پزشک احمدی قاتل فرخی یزدی و سردار اسعد اعدام شد ...
en.mehrnews.com 20/02/1944 تاریخ
دادگاه دیوان عالی جنایی، در ۳۰ بهمن ۱۳۲۲پزشک احمدی را قاتل عمدی «فرخی یزدی» و «سردار اسعد» شناخت و به اعدام محکوم نمود که این حکم در مورد نامبرده اجرا...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF