تهران در میانه فهرست گران‌ترین شهرهای جهان

تهران در میانه فهرست گران‌ترین شهرهای جهان ...
rasekhoon.net ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ اقتصاد

کلیدواژه ها:#آسیا، #اروپا، #استرالیا، #اسلو، #ایسنا، #تهران، #تورم، #توکیو، #دلار، #راسخون، #زندگی، #زوریخ، #سنگاپور، #سیدنی، #مدرسه، #میانه، #نیویورک، #پاریس

به گزارش راسخون به نقل از ایسنا ، تهران که سال گذشته در رتبه ۱۲۲ قرار داشت ، امسال با جهشی قابل توجه به رتبه ۶۵ صعود کرده است.

با وجود احساس ناامنی اقتصادی و تورم ، کاهش ارزش ین باعث شد تا توکیو و اوزاکا که سال گذشته گران‌ترین شهرهای دنیا بودند ، جای خود را به سنگاپور بدهند.

قدرت دلار سنگاپور در کنار هزینه‌های بالای استفاده از خودروی شخصی و بالا بودن بهای قبض‌ها باعث شد تا این شهر در صدر جدول قرار گیرد.

اروپا هم یکی از گران‌ترین مناطق دنیا برای زندگی است و زندگی در سه شهر اروپایی پاریس ، اسلو و زوریخ بعد از سنگاپور بیشترین فشار را به جیب شهروندانش می‌آورد. سیدنی استرالیا پنجم است و بعد نوبت به توکیو می‌رسد.

این گزارش دو سالانه که هزینه زندگی در نیویورک را به عنوان معیار در نظر می‌گیرد ، با درنظر گرفتن قیمت ۱۶۱ نوع کالا یا خدمات رده‌بندی خود را تنظیم می‌کند. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به قیمت غذا ، نوشیدنی ، وسایل خانه ، وسایل شخصی ، اجاره خانه ، قبض‌های مختلف ، رفت و آمد ، شهریه مدرسه خصوصی و تفریح اشاره کرد.

در مجموع قیمت 50 هزار کالای مختلف برای تهیه این گزارش که سی سال منتشر می‌شود محاسبه می‌شود.

به گزارش بی‌.بی.‌سی خود نیویورک امسال در این رده بندی رتبه ۲۶ را به دست آورده است.

گزارش امسال نشان می‌دهد که آسیا و استرالیا در کنار بعضی مناطق اروپا در رشد هزینه‌های زندگی سرآمد دیگر نقاط دنیا هستند بنابراین ده شهر گران دنیا را شهرهایی از آسیا ، استرالیا و اروپا تشکیل می‌دهند
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ریزش بورس های جهان ادامه دارد ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ اقتصاد
بیشتر شاخص‌های بورسی در جهان امروز نیز ریزشی بودند. به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، هر چند تمام کشورها امکانات خود را علیه کرونا بسیج کرده‌اند ام...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»

از ورود اولین هواپیما تا تاسیس نخستین خط هوایی ایران...
jamejamonline.ir ۱۳۹۲/۱۰/۲۶ سرگرمی
در پی اجرای یک برنامه پرواز نمایشی در آسمان تهران توسط خلبانی لهستانی با یک هواپیمای دوباله سبک در زمان احمدشاه قاجار، اولین هواپیما سال 1292 خورشیدی ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF