پايان جنگ ايران و ليدي

پايان جنگ ايران و ليدي...
donya-e-eqtesad.com 28/05/585ق‌م تاریخ

کلیدواژه ها:#Donya-e-eqtesad.com، #تهران، #قفقاز، #لهستان

خورشيد گرفتگي 28 ماه مه سال 585 پيش از ميلاد باعث شد که جنگ طولاني ايران و کشور ليدي (قسمتي از آناتولي مرکزي و غربي تا اژه و مديترانه به پايتخي سارد= سارت) پايان يابد و يک ماه بعد به فيصله اختلافات بينجامد. طالس دانشمند يونان قديم وقوع اين خورشيد گرفتگي را پيش‌بيني و تاريخ دقيق آن را به دست داده بود که يک ماه پيش از رويداد به اطلاع پادشاه ليدي رسيده و وي بر پايه اين پيش‌بيني به ايرانيان اخطار کرده بود که ادامه جنگ باعث خشم خدايان خواهد شد و انسان را از نور خورشيد محروم خواهند کرد.

خط تلگراف برلين ـ تهران
كمپاني آلماني زيمنس 28 مه 1868 اعلام كرد که كار كشيدن خط تلگرافي را كه از برلين آغاز مي‌شود تا تهران ادامه خواهد داد. اين خط قرار بود از خاک امپراتوري روسيه (روسيه و قفقاز) بگذرد و از طريق تبريز به تهران برسد. در آن زمان لهستان نيز در قلمرو روسيه قرارداشت.
نوشیروان کیهانی زاده
---پرطرفدارترین روزنامه اقتصادی کشور---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

از جیره‌بندی نان تا شروع قحطی...
donya-e-eqtesad.com 09/06/1942 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: در اوایل خرداد ۱۳۲۱ سفارت انگلستان در نامه‌ای به آگاهی دولت ایران رسانید که مقامات نظامی انگلستان خواهان این هستند که برای حفظ جا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

از نهضت جنگل تا کمیته زرگنده...
donya-e-eqtesad.com 06/06/1920 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: ۱۶ خرداد ۱۲۹۹ روزی مهم در تاریخ جنبش موسوم به نهضت جنگل بود. میرزا کوچک‌خان و قوای جنگل با انتشار بیانیه‌ای، تشکیل کمیته انقلاب س...ادامه مطلب»

تصرف قزوین توسط قوای روس...
donya-e-eqtesad.com 09/11/1915 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: روز ۱۷ آبان ۱۲۹۴ شمسی شهر قزوین به تصرف نظامیان روسیه در آمد. هرچند ایران کوتاه زمانی پس از آغاز جنگ جهانی اول بی‌طرفی خود را اعل...ادامه مطلب»


EOF