نخستین نماز جمعه در ایران

نخستین نماز جمعه در ایران ...
1host2u.com ۱۳۵۸/۰۵/۰۵ تاریخ

کلیدواژه ها:#1host2u.ir، #آیت_الله، #آیت_الله_طالقانی، #اصفهان، #الله، #ایران، #تهران، #تهرانی، #دانشگاه_تهران، #طالقانی، #عید_فطر، #مرداد، #نماز_جمعه

نخستین نماز جمعه در ایران در ۵ مرداد ۱۳۵۸ به امامت محمد صادقی تهرانی در دانشگاه تهران و شریف و متعاقباً آیت الله طالقانی بر‌گزار شد.البته قبل از آن هم آیت‌الله حاج آقا رحیم ارباب چرمهینی در اصفهان نماز جمعه برپا می کرده است. ایشان نماز جمعه را در منزل اقامه می کردند. تا این که در سال ۱۳۱۴ شمسی به درخواست سید محمد جواد غروی نماز جمعه در منزل ایشان اقامه شد.

مکان برگزاری نخستین نماز جمعه در ایران در زمین فوتبال ، دانشگاه تهران بر‌گزار شد و از آن پس این مکان به مکان دائمی برگزاری نماز جمعه و هم‌چنین نماز عید فطر تبدیل شد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست زنی که سخنران نمازجمعه می شود ...
seemorgh.com ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ مردم
ماجرای آلودگی هوای تهران، پای یک زن را به خطبه های نماز جمعه هم باز کرد معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست اولین زنی بود که به معاونت ریاست جمهوری ر...ادامه مطلب»

قتل تیمور بختیار، اولین رئیس ساواک در حکومت پهلوی ...
1host2u.com 12/08/1970 تاریخ
تیمور بختیار (۱۲۹۳ - ۱۶ امرداد ۱۳۴۹) نظامی، سیاستمدار و بنیانگذار ساواک (سازمان اطلاعات و امنیت کشور) و اولین رئیس ساواک در حکومت پهلوی بود. در سال ۱۳...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»

ورود نيروهاي سازمان ملل به تهران و بغداد پس از قبول قطعنامه 598 شوراي ...
rasekhoon.net ۱۳۶۷/۰۵/۱۹ تاریخ
ورود نیروهای سازمان ملل به تهران و بغداد پس از قبول قطعنامه 598 شورای امنیت (1367 ش) پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت از طرف جمهوری اسلامی ایران، ...ادامه مطلب»

سقوط كابينه عوام فريب "جعفر شريف امامي" (1357 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۵۷/۰۸/۱۴ تاریخ
سقوط كابینه عوام فریب "جعفر شریف امامی" (1357 ش) پس از كشتار بی‏رحمانه 17 شهریور 1357 در میدان شهدای تهران كه به كشته و زخمی شدن هزاران نفر انجامید، ا...ادامه مطلب»


EOF