حیوانات آزاری در باغ وحش بابلس

حیوانات آزاری در باغ وحش بابلس ...
banker.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Banker.ir، #آموزشی، #باغ_وحش، #فارس، #محیط_زیست

- شرایط نگهداری حیوانات در باغ‌وحش بابلسر بسیار نامناسب است به طوری که در یک گشت روزانه از این باغ وحش شیرهایی را می‌بینید که علف می‌خورند و غازهایی که غالبا گِل‌خوار شده‌اند.
به گزارش بنکر (Banker) ، باغ‌ وحش محلی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است ، در باغ‌ وحش برای هر حیوان قفس یا زیستگاه مصنوعی ایجاد می‌شود و این قفس یا زیستگاه باید براساس استاندارد باشد که با رعایت قوانین مربوط به شرایط نگهداری حیوانات در قفس‌ها یا زیستگاه‌های طبیعی باغ ‌وحش می‌تواند فرصت خوبی را برای انجام بسیاری از مطالعات زیست‌شناختی و آموزشی ایجاد کند.
با اینکه در سال‌های اخیر دستورالعمل استانداردسازی باغ‌وحش‌ها به مراکز ابلاغ شده است اما بسیاری از این مراکز تا به حال حتی به شرایط استاندارد نیز نزدیک نشده‌اند.
بر طبق گزارش فارس ، جالب ماجرا این است که صاحبان باغ‌وحش‌ها مدعی کمک به حفاظت از حیوانات محیط زیست و در معرض خطر هستند اما متاسفانه آنچه در باغ وحش بابلسر مشاهده می‌شود این است که این باغ‌ وحش مکان مناسبی برای نگهداری این حیوانات نیست و تنها مکانی برای درآمدزایی است اما به چه قیمتی!
داستان باغ‌ وحش بابلسر داستان بسیار غم‌انگیز و نگران‌کننده‌ای است بد نیست بدانید این باغ وحش چندی پیش به دلیل اینکه در رسانه‌ها از نحوه بد نگهداری خرس عنوان شده بود با تعطیلی موقت روبرو شده بود اما مجددا بازگشایی شد و این بازگشایی در حالی بود که تغییر و تحول زیادی در وضعیت فیزیکی و نحوه نگهداری حیوانات زبان بسته که در وضعیت بدی هم هستند ، انجام نشد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

رئیس سازمان محیط زیست: ابلاغیه رهبری درباره محیط زیست بسیار روشن، دقیق...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ اخبار
اعلام سیاست‌های کلی محیط زیست از سوی رهبر معظم انقلاب به گفت‌و‌گوی روزنامه ایران با «معصومه ابتکار» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور منجر شد تا او در ...ادامه مطلب»


EOF