روحانی:به جهنم که از مذاکره می‌ترسید/عده ای بزدل سیاسی هستند

روحانی:به جهنم که از مذاکره می‌ترسید/عده ای بزدل سیاسی هستند ...
tadbirkhabar.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Tadbirkhabar.com، #استقلال، #اسلامی، #افکار، #امام، #انقلاب، #ایران، #تعارف، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حسن_روحانی، #خدا، #دفاع_مقدس، #دولت، #دولت_یازدهم، #رئیس، #روحانی، #زندگی، #سلاح، #سیاست، #شرع، #شیعه، #مقدس، #ملت، #میدان، #نرمش_قهرمانانه، #نمایندگان_ایران، #وزارت_امور_خارجه، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #کنون

در همایش سفیران ورئیسان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور مطرح شد روحانی:به جهنم که از مذاکره می‌ترسید/عده ای بزدل سیاسی هستند/
می گویند چرا به یک خارجی نزدیک شدید؟ می‌گویند خارجی‌ها الکتریسته خطرناکی دارند/امروز در رأس وزارت امور خارجه افرادی هستند که ازبرترین دیپلمات‌های جهانی هستند/هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم بروید یک جای گرم پیدا کنید/ ما شعور می‌خواهیم به جای شعار؛ تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه/ برخی از نرمش قهرمانانه نیز می ترسند
گروه سیاسی تدبیر: حرف هایی که تا کنون شنیده نشد بود. حسن روحانی در جمع سفیران و رئیسان نمایندگی های ایران در در سراسر جهان با استفاده از کلید واژه های جدی تری بر ادامه دیپلماسی دولت یازدهم تاکید کرد.
او با ادبیاتی کم سابقه به منتقدان مذاکره و بهبود روابط با دیگر کشورها انتقاد کرد و آنان را "تعامل هراس" نامید.

روحانی برخی منتقدان مذاکرات را ترسو نامید و گفت: "از بس بعضی‌ها هراسان زندگی می‌کنند و چون خودشان اعتماد به نفس ندارد ، دیگران را هم این چنین می‌بینند لذا چند مورد از مذاکرات خود را در کتاب هسته‌ای آوردم تا این ترسوها بخوانند. یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم بروید یک جای گرم پیدا کنید."

شدت سخنان حسن روحانی آن هم در جمع سفیران ونماینده های ایران در خارج از کشورتاکید جدی او بر ادامه روند سیاست خارجی است که در یک سال گذشته دنبال کرده است.

او با تاکید بر این که برخی از نرمش قهرمانانه نیز می ترسند عملا بخشی از منتقدان محافظه کار خود را هدف قرار داد که به گفته دولتی ها در موقعیت های متفاوت ، از رهبری علیه مذاکرات هسته ای هزینه می کنند.

به گزارش تدبیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، حسن روحانی در این همایش اظهار داشت: اگر دچار محاسبه غلط شویم به پیروزی نمی‌رسیم و یا با هزینه گزاف به پیروزی دست پیدا می‌کنیم؛ در هشت سال دفاع مقدس هم هر جا درست محاسبه کردیم با هزینه کم پیروز شدیم و هر جا خوب محاسبه نکردیم به فتح نرسیدیم.
گزیده سخنان رئیس جمهوری در جمع سفیران ایران در خارج از کشور را در ادامه می خوانید.

تأکید بر محاسبه درست برای پیروزی
ما در تمام صحنه‌ها وقتی دقیق با طرف مقابل مواجه می‌شویم ، اگر از قدرت خود و دشمن و شرایط منطقه و جهان محاسبه درست نداشته باشیم ، به پیروزی نمی‌رسیم. سنت خداوند ، سنت ثابت است؛ آنجا که عقل و محاسبه و تدبیر و آینده‌نگری و محاسبه درست قدرت خود و محاسبه دقیق قدرت دشمن پیش رو باشد ، خدا هم کمک می‌کند.

برخی داخلی‌ها تعامل‌هراسی می‌کنند
آنها که به ناروا ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را مطرح می‌کنند و از طرف دیگر در داخل هم یک عده تعامل‌هراسی را مطرح می‌کنند ، باید بدانند که ایران سراسر صلح و پرهیز از جنگ و مداخله در امور دیگران است؛ اسلام سراسرش هدایت و شیعه همه‌اش اخلاق و کرامت انسانی است.

آنچه تعامل‌هراسان می‌گویند
عده‌ای در داخل تعامل‌هراسی می‌کنند و می‌گویند چرا به یک خارجی نزدیک شدید؟ می‌گویند خارجی‌ها الکتریسته خطرناکی دارند ، به آنها نزدیک نشوید! یک آقایی می‌گوید هر موقع با خارجی‌ها مذاکره کردیم دچار شکست شدیم. این همه امام و رهبری فریاد زدند خودباوری و اعتماد به نفس؛ این است اعتماد به نفس افرادی که تعامل‌هراسی می‌کنند.

آنها که وقت مذاکره می‌لرزند ، جای گرم پیدا کنند
ما در منطق کم نمی‌آوریم؛ ما دیپلمات‌های مجربی داریم. امروز در رأس وزارت امور خارجه افرادی هستند که جزو برترین دیپلمات‌های جهانی هستند و نه فقط منطقه؛ از بس بعضی‌ها با هراس زندگی می‌کنند و چون خودشان اعتماد به نفس ندارد ، دیگران را هم این چنین می‌بینند لذا چند مورد از مذاکرات خود را در کتاب هسته‌ای آوردم تا این ترسوها بخوانند. یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم بروید یک جای گرم پیدا کنید.خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.

نرمش قهرمانانه هراسی غلط است
تعامل‌هراسی و مذاکره‌هراسی و مفاهمه‌هراسی غلط است؛ حتی نرمش قهرمانانه هراسی غلط است.

تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه
ایران در سایه استقلال و خودباوری در برابر دیگران می‌ایستد و از منافعش دفاع می‌کند؛ امروز این دولت اهل شعار نیست ، اهل عمل است؛ ما شعور می‌خواهیم به جای شعار؛ تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه.

برد – برد؛ برای همه روابط خارجی
تصمیم دولت یازدهم بر تعامل سازنده با دنیاست. شما (سفرا و نمایندگان ایران در خارج) باید اراده ملت ایران را برای سیاسیون و افکار عمومی جهان باز کنید وتوضیح دهید. ما در پی روابط نزدیک‌تر با دنیا هستیم البته از حقوق و منافع و امنیت ملی خود دفاع می‌کنیم و سفرا مدافعان این عرصه هستند. ما تعارف نمی‌کنیم و شعار نمی‌دهیم و دنبال یک روابط صمیمانه و برد - برد نه فقط در روابط هسته‌ای بلکه در تمام روابط‌‌‌مان هستیم.

خط قرمز ما هیچ چیز جز منافع ملی ما نیست؛ آنجا که منافع ملی بخواهد خدشه‌دار شود خط قرمز ما است.

دیپلمات‌ها ، اراده ملت ایران مبنی بر اعتدال را به دنیا برسانند
سفرا دیده‌بانان ما در دنیا هستند. سفرای ما دیده‌بانان خط مقدم‌اند؛ دیپلمات‌های ما نباید در دنیا غافلگیر شوند بلکه باید قبل از حادثه بتوانند حادثه را پیش‌بینی و آن را به مرکز منتقل کنند. دیده‌بانان ما با چشمی بصیر و دقیق و بینا زوایای مختلف را ببینند و تحلیل و گزارش کنند و به دنیا برسانند که اراده این ملت اعتدال و تعامل با جهان است.

برد – باخت ، ثابت و باقی نمی‌ماند
ما دنبال برد - باخت نیستیم. چون برد – باخت ، ثابت و باقی نمی‌ماند؛ آن که می‌ماند و پایه‌ای برای حرکت بعد می‌شود برد - برد است. در بحث هسته‌ای نیز بنای ما برد - برد است. دنیا بفمهد که هیچ عجله‌ای نداریم ، در عین حال تاخیر را هم به نفع کسی نمی‌دانیم.

به هیچ وجه از حقوق مسلم ملت ایران عقب‌نشینی نخواهیم کرد
ما بر مبنای عقل و شرع و فتوای رهبری عزیز ، دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیستیم و دنیا بداند ما با جدیت دنبال مذاکره و حل مسایل هستیم و همه بدانند که مذاکره را برای مذاکره نمی پذیریم. دنیا بداند اراده جدی برای حل و فصل مسایل داریم اما به هیچ عنوان از حقوق مسلم ملت ایران عقب‌نشینی نخواهیم کرد.

سه قوه در کنار هدایت های رهبری ید واحده هستیم
این دولت ، دولتی نیست که بخواهد از حقوق مسلم ملت عقب‌نشینی کند. این دولت بهترین و بالاترین پشتیبانی مردمی و ملی را پشت سر خود دارد و بهترین شرایط را برای تعامل با سایر قوا داراست و امروز سه قوه در کنار هم هستیم و همگی در کنار هدایت‌های رهبری عزیز یک ید واحده هستیم ، به هیچ کس اجازه نمی دهیم بین قوا اختلاف ایجاد کرده و خدای ناکرده به رهبری معظم انقلاب توهین کند.

با لبخند و منطق سخن می‌گوییم
به صورت یکپارچه ، خودباور ، مستقل و دلیرانه ایستاده‌ایم و در عین حال در میدان مذاکره البته با لبخند و منطق سخن می‌گوییم و به حول قوه الهی به پیروزی دست خواهیم یافت.

روان‌سازی روابط‌ اقتصادی از وظایف مهم سفرا است
امروز یکی از مسایل مهم کشور بخش اقتصاد و فناوری است تلاش همه سفرا و نمایندگان کشورمان باید در کنار سایر وظایف‌شان ، روان‌سازی روابط اقتصادی‌ کشورمان با جهان باشد.

رابطه با همسایگان و کشورهای منطقه در اولویت نخست دولت قرار دارد
برای این دولت رابطه با همسایگان و کشورهای منطقه در اولویت نخست قرار دارد و در ۱۱ ماه گذشته با بسیاری از همسایگان‌مان روابط نزدیک‌تری ایجاد کرده‌ایم و تنها یکی دو کشور از همسایگان‌مان هستند که امیدواریم که آنها هم به جرگه اکثریت بپیوندند. امروز روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه و جهان بهتر از گذشته است و جایگاه ایران کاملاً متفاوت شده و چهره واقعی ایران در حال نمایان شدن است.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رییس جمهوری در گفت وگوی تلویزیونی با مردم : فضای نو برای تعامل ایران ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ اخبار
اکنون فضا و شرایطی نو در تعامل با جهان و فعالیت همه کوشش گران در زمینه مسایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آغاز شده و امیدوارم بتوانیم از فرصتی که ایجاد ش...ادامه مطلب»

متن کامل سخنان رییس جمهوری در مراسم رژه نیروهای مسلح ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ اخبار
متن سخنان رییس جمهوری در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در آغاز هفته دفاع مقدسرییس جمهوری در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در آغاز هفته د...ادامه مطلب»

مجلس از توضیحات ظریف قانع شد ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ سیاست
پس از پاسخ وزیر امور خارجه به سوالات نمایندگان؛ مجلس از توضیحات ظریف قانع شد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای هیچ ...ادامه مطلب»

رییس‌ جمهوری در همایش سفرا و روسای دفاتر و نمایندگی‌های ایران در خارج...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ اخبار
برجام پیروزی عظیم سیاسی ملت ایران و الگویی جهانی برای حل مشکلات است/ احترام جهان به دیپلماتهای ما، احترام به عظمت ملت ایران است رئیس جمهوری اظهارداشت:...ادامه مطلب»


EOF