بروز سالانه ۱۰۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور

بروز سالانه ۱۰۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلودگی، #آلودگی_هوا، #ایران، #تغذیه، #جهانی، #رئیس، #زندگی، #سرطان، #مهر، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #کتابخانه_ملی_ایران، #کنگره

رئیس نهمین کنگره کلینیکال آنکولوژی ، با اعلام اینکه سالانه ۱۰۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور بروز می کند ، تاکید کرد: مردان سه برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به سرطانهای دستگاه گوارش قرار دارند.
به گزارش مهر ، دکتر اسدالله علیدوستی در افتتاحیه نهمین کنگره کلینیکال آنکولوژی که در محل کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود ، گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده ، سالانه بیش از یکصد هزار مورد جدید سرطان در کشور بروز می‌کند و برآورد می‌شود که بیش از نیم میلیون نفر نیز با این تشخیص در کشور زندگی کنند.
رئیس نهمین کنگره کلینیکال آنکولوژی در ادامه افزود: طبق آمارهای بین المللی سرطان از شایع‌ترین بیماریهای جهانی در دهه‌های آینده خواهد بود و انتظار می رود تعداد موارد شدید سرطانی به 15 میلیون نفر در سال 2020 افزایش یابد که حدود 60 درصد این موارد جدید در کشورهای کمتر توسعه یافته بروز می کند و متاسفانه کشور ما نیز از این قائده مستثنی نیست.
وی ادامه داد: سرطان پس از بیماریهای قلبی عروقی و حوادث ، سومین علت مرگ در کشور است و پیش بینی می‌شود در آینده نه چندان دور سرطان به دومین علت مرگ و میر تبدیل شود.
علیدوستی گفت: در کشور ما 50 درصد از سرطان‌های شایع مربوط به دستگاه گوارش است و از میان سرطان‌های دستگاه گوارش ، سرطان معده از همه شایعتر ست که این آمار زنگ هشداری برای مردم در جهت تغییر عادات نامناسب غذایی است
وی افزود: مردان سه برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش هستند که 35 تا 40 درصد سرطانها با تغییر روش زندگی قابل کنترل هستند که کاهش آلودگی هوا ، تغذیه مناسب و مراقبت های محیطی و پایه ای نمونه آن است.
نهمین کنگره کلینیکال آنکولوژی از 16 تا 18 مهر ماه جاری در محل کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
---همشهری آنلاین:<br>رئیس نهمین کنگره کلینیکال آنکولوژی ، با اعلام اینکه سالانه ۱۰۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور بروز می کند ، تاکید کرد: مردان سه برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به سرطانهای دستگاه گوارش قرار دارند.---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

سلام کیتارو به ایرانی‌ها در شب پاییزی تهران...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ سرگرمی
شامگاه ۲۳ مهرماه تالار وزارت کشور میزبان مردمی بود که با اشتیاق برای حضور در کنسرت ماسانوری تاکاهاشی (کیتارو) نوازنده مشهور جهانی آمده بودند. به گزارش...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF