سپاسگزاري سناي روم از دولت ايران

سپاسگزاري سناي روم از دولت ايران ...
iranianshistoryonthisday.com 11/11/401 تاریخ

کلیدواژه ها:#Iranianshistoryonthisday.com، #دولت، #سلطنت، #شاه، #قره_کلیسا، #مجلس، #موافقت، #چالدران

يازدهم نوامبرسال 401 ميلادي سناي روم از اقدام ايران مبني بر دادن آزادي مذهبي به مسيحيان سپاسگزاري كرد که در صورتجلسه مذاکرات آن روز اين مجلس درج شده و باقي مانده است.
يزدگرد يکم ، شاه ساساني ايران كه در سال 399 ميلادي به سلطنت رسيده بود پس از دريافت درخواست دولت روم مبني بر دادن آزادي انجام آيين هاي ديني به مسيحيان قلمرو ايران ، برغم مخالفت موبدان زرتشتي با اين درخواست موافقت كرده بود.

سیاه کلیسا یا قره کلیسا در ناحیه به‌به‌جیک شهرستان چالدران

* * * ------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سپاسگزاري سناي روم از دولت ايران ...
iranianshistoryonthisday.com 11/11/401 تاریخ
يازدهم نوامبرسال 401 ميلادي سناي روم از اقدام ايران مبني بر دادن آزادي مذهبي به مسيحيان سپاسگزاري كرد که در صورتجلسه مذاکرات آن روز اين مجلس درج شده و...ادامه مطلب»

قیام مردم در حمایت از نهضت ملی ایران ...
1host2u.com 21/07/1952 تاریخ
اصطلاح ۳۰ تیر در فرهنگ سیاسی اخیر ایران به وقایعی اشاره دارد که در تیرماه ۱۳۳۱ در زمان نخست‌وزیری دکتر محمد مصدق در سراسر ایران رخ داد. پیشینه انتخاب...ادامه مطلب»

محمد علی‌شاه قاجار و آخرین زورآزمایی...
donya-e-eqtesad.com 30/06/1909 تاریخ
نهم تیرماه 1288 هجری خورشیدی، محمدعلی‌شاه قاجار به «سلطنت‌آباد» نقل مکان کرد و برای دفاع از خود، دستور ایجاد استحکامات و استقرار توپ داد. به دستور او...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»


EOF