7 راه برای ارتباطات موثر یک برند

7 راه برای ارتباطات موثر یک برند ...
ipieu.com ۱۳۹۴/۰۱/۱۶ خ.ا.ب.

کلیدواژه ها:#، #ارتباط، #ارتباطات، #بازار، #طوفان

برندینگ یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر کسب‌وکاری ، کوچک یا بزرگ ، خرده‌فروشی و یا B2B است. به عبارت ساده برندِ شما وعده‌ی شما به مشتری‌تان است و به آن‌ها می‌گوید که از محصولات و خدمات شما چه انتظاری می‌توانند داشته باشند و چه چیزی شما را از رقبای‌تان متمایز می‌کند.
برندینگ یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر کسب‌وکاری ، کوچک یا بزرگ ، خرده‌فروشی و یا B2B است. به عبارت ساده برندِ شما وعده‌ی شما به مشتری‌تان است و به آن‌ها می‌گوید که از محصولات و خدمات شما چه انتظاری می‌توانند داشته باشند و چه چیزی شما را از رقبای‌تان متمایز می‌کند.
آیا شما در صنعت خود نوآور محسوب می‌شوید؟ و یا با تجربه؟ آیا قابل اعتماد هستید؟ آیا محصول‌تان را با هزینه و کیفیت بالا ارائه می‌دهید یا نه؟ این نکته را در نظر داشته باشید که قرار نیست همه چیز را به همه‌ی مردم بدهید شما باید بدانید چه کسی هستید؟ چه کاری را می‌خواهید انجام دهید ؟ مشتریان شما چه کسانی هستند و نیازی را که برطرف خواهید کرد چیست؟ در ادامه راه‌هایی ساده اما مهم برای ارتباطات یک برند آورده شده است اگر می‌خواهید برندینگ انجام دهید بهتر است از همان ابتدا مراحل زیر را دنبال کنید.

1) شناخت صحیح مخاطبان هدف
شناختن مخاطبان هدف و مشتریان برای موثر واقع شدن یک برند بسیار مهم است. هدف قرار دادن مخاطبان به صورت اشتباه می‌تواند منجر به نابودی یک کسب‌وکار شود. بنابراین زمانی را صرف تحقیق در مورد مخاطبان خود بکنید تا آن‌ را به طور کامل بشناسید و درک کنید. این پایه شما را قوی می‌کند و به شما اجازه‌ی برقراری ارتباط بصری و کلمات با برند را می‌دهد.

2) شناخت رقبا
شناختن رقبای کنونی در بازار یک راه بسیار خوب است. شناسایی نقاط ضعف و قوت رقبا به شما کمک خواهد کرد تا جنبه‌های اصلی را که به پیشرفت برند شما کمک خواهد کرد را بیابید.

3) شناسایی ارزش‌های اصلی
برند بیش از یک لوگوی طراحی شده و هویت بصری است ، برند حرکتی براساس یک ایده یا داستان است. معنی یا هدف در پشت برند چیست؟ چه شخصیتی ار برند را می‌خواهید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید؟ چه چیزی باعث می‌شود برند شما منحصر به فرد باشد ، روی آن تمرکز کنید و سپس آن را تقویت کنید.

4) ارتباط با یک داستان
امروزه برندها فرصت برقراری ارتباط در خارج از کانال‌های سنتی را دارند. دانستن داستان برند شما و گفتن آن از طریق هویت بصری مهم‌ترین بخش برای فروش محصول و خدمات شما است. وجود یک داستان برای برند شما منجر به ماندگاری و پخش ویروسی برند شما در اذهان خواهد بود.

5) طراحی منعطف
برای یک برند حیاتی است که با گذشت زمان رشد و تکامل یابد. یک لوگو باید سازگار و قابل تشخیص باشد ، راه‌های مختلفی برای منعطف نگه‌داشتن آن وجود دارد. لوگوی شما پایه و اساس برند شما است اما همه‌چیز نیست. وب‌سایت شما ، بسته‌بندی ، لوگو و غیره باید با هم ادغام شده و مرتبط با برند شما باشند. پرسیدن سوال‌هایی هنگام طراحی اولیه به شما کمک خواهد کرد در آینده یک برند بهتری بسازید. آیا نیاز به یک لوگوی ثانویه دارید؟ آیا پلت‌فرمی برای تلفن نیز می‌خواهید وغیره.

6) پیام خود را ساده و قابل درک نگه دارید.
مصرف‌کنندگان هر روز با پیام‌های مختلفی روبرو می‌شوند ، به طوری‌که اغلب بهتر است آن را کوتاه ، ساده نگه دارید. اگر شما نمی‌توانید پیام‌تان را در چند کلمه بگویید آیا آن ارزش گفتن دارد؟ برخی از قوی‌ترین برندهای امروزی از یک سیستم ساده‌ی هویت بصری ، یک پالت رنگ محدود و تایپوگرافی‌های متعدد استفاده می‌کنند که به آسانی قابل درک هستند.

7) ایده‌های بد ممکن است تبدیل به ایده‌های خوبی شوند.
از آزمایش نترسید ، داشتن تعداد انگشت‌شماری از ایده‌های بد می‌تواند به ایده‌ی خوب و بزرگی منجر شود. طوفان مغزی و گرفتن نظرات به شما کمک خواهد کرد به اهداف کلیدی برند نگاه کنید و هرگونه مسائل و ارزش‌هایی که نیاز به ارتباط دارند را تشخیص دهید. داشتن یک درایو پر از ایده‌ها و تصاویر به شما یک جهت ارائه خواهد داد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گفت و گوی اختصاصی وزیر امور اقتصادی و دارایی با پاد: ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ اخبار
خزانه، آنلاین می شود/ بدهکاری دولت بد نیست، دولت نباید بد حساب باشد/ سامانه یکپارچه تبادل اقتصادی، وعده ای که در مجلس گفتم و به آن عمل کردم انضباط پ...ادامه مطلب»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : سفر رئیس جمهوری به ایتالیا و فرانسه ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ اخبار
در سفر دکتر روحانی به ایتالیا و فرانسه 18 شرکت در حوزه فناوری همراه ما بودند که با حمایت های رئیس جمهوری با طرفین خود به نتایجی در زمینه انعقاد قراردا...ادامه مطلب»

شرکت فرانسوی در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در «همراه اول» ...
qudsonline.ir ۱۳۹۵/۰۶/۱۲ اقتصاد
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد شرکت بزرگ مخابراتی فرانسه، شرکت «اورانژ اس.آ.»، در حال انجام مذاکرات اولیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در «شرکت ارتباطات س...ادامه مطلب»


EOF