چاپ سه بعدی پوست انسان

چاپ سه بعدی پوست انسان...
chaponashr.com ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ خ.ا.ب.

کلیدواژه ها:#، #Chaponashr.com، #فرانسوی


شرکت فرانسوی اورئال با همکاری با شرکت زیست‌مهندسی اورگانوو پروژه‌ای را برای تولید پوست انسان با استفاده از تکنیک چاپ سه‌بعدی آغاز کرده‌است.
براساس گزارش BBC ، به گفته شركت اورئال ، قرار است از اين پوست چاپي براي استفاده در آزمايش محصولات آرايشي اين شركت استفاده شود. شركت اورگانوو درحال حاضر به واسطه ادعاي ساخت كبد انسان با استفاده از چاپ سه‌بعدي جنجال‌آفرين شده‌است ، اما اين اولين‌باري است كه با شركتي آرايشي در راستاي توليد اندام‌هاي چاپي همكاري مي‌كند.
متخصصان دانش انجام چنين پروژه‌اي را قانوني و مفيد مي‌دانند زيرا معتقدند در اختيار داشتن بانكي از پوست انسان مي‌تواند فوايد پزشكي زيادي داشته باشد و در مواقع لزوم به نجات جان قربانيان سوختگي بپردازد اما اين پرسش را مطرح كرده‌اند كه چرا يك شركت آرايشي بايد به پوست انسان دسترسي داشته باشد.
شركت اورئال درحال حاضر پوست بدن انسان را با استفاده از نسوج اهدايي بيماراني كه تحت جراحي زيبايي قرار گرفته‌اند كشت داده و مورد استفاده قرار مي‌دهد. اين شركت سالانه بيش از 100 هزار نمونه پوست 0.5 سانتيمتر مربعي كشت داده و 9 تنوع پوستي از نظر سن و نژادي را توليد مي‌كند.
اين شركت در بيانيه‌اي به مزاياي چاپ سه‌بعدي پوست بدن انسان پرداخته‌ و اين همكاري جديد را پيشرفتي در ايجاد تكنيك‌هاي آزمايشگاهي براي ارزيابي ايمني و عملكرد محصولات آرايشي و بهداشتي توصيف كرده‌ و توانايي‌هاي اين زمينه مطالعاتي و تكنولوژيكي را بيشمار عنوان كرده‌است.
شركا اورئال چارچوب زماني خاصي براي توليد و چاپ پوست انسان اعلام نكرده و مي‌گويد اين پروژه در مراحل اوليه تحقيقات قرار دارد.
شركت اورگانوو يكي از اولين شركت‌هايي است كه بدون استفاده از چارچوب زيستي اندام‌هاي انسان را چاپ كرده و آنها را براي فروش عرضه مي‌كند. اين شركت سال گذشته اعلام كرد موفق به چاپ سه‌بعدي كبد انسان شده‌است ، ‌ادعايي كه بسياري از متخصصان نسبت به درستي آن ترديد دارند ، زيرا به اعتقاد آنها ساخت كبد با ساخت پوست انسان كه ساختاري لايه‌اي و ساده دارد ، فرايندي متفاوت را مي‌طلبد.

---شرکت فرانسوی اورئال با همکاری با شرکت زیست‌مهندسی اورگانوو پروژه‌ای را برای تولید پوست انسان با استفاده از تکنیک چاپ سه‌بعدی آغاز کرده‌است.براساس گزار...---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

خدمات پس از فروش قوی لازمه صادرات خودروی داخلی است ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران گفت: خدمات پس از فروش را قطعاً در مشارکت‌ها و غیرمشارکت‌ها دنبال می‌کنیم و اگر بخوا...ادامه مطلب»


EOF