پاک کردن خاطرات مربوط به مصرف مواد مخدر با یک تزریق

پاک کردن خاطرات مربوط به مصرف مواد مخدر با یک تزریق ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ سلامت

کلیدواژه ها:#، #Hamshahrionline.ir، #ایرنا، #تزریق

محققان آمریکایی از یک داروی جدید آزمایشی رونمایی کردند که می تواند خاطرات مرتبط به مصرف مواد مخدر در افراد معتاد را پاک و روند بهبود این افراد را به طور قابل توجهی تسریع بخشد.
به گزارش ایرنا به نقل از هلث ، معتادانی که در حال بازپروی به سر می‌برند اغلب با خاطراتی دست و پنجه نرم می‌کنند که حتی بعد از ماه‌ها یا سال‌ها ترک اعتیاد آنها را به سمت مصرف دوباره مواد مخدر سوق می‌دهد.
این مطالعه جدید که در مجله Molecular Psychiatry منتشر شده است اثر تزریق blebbistatin بر پیشگیری از عود در الگوهای حیوانی اعتیاد به متامفتامین را نشان می‌دهد.
این فرآیند دربردارنده یک سازوکار مولکولی به نام nonmuscle myosin II است که به صورت اختصاری NMII نامیده می‌شود. آنها به این نتیجه رسیدند که با استفاده از ترکیب (blebbistatin) که جلوی فعالیت NMII را می‌گیرد ، می‌توان خاطرات بلندمدت مربوط به مصرف موادمخدر در گذشته را هدف قرار داد.
آنها برای بررسی میزان اثربخشی این شیوه ، مقداری « بلبیستاتین » را به موش‌هایی که به « متا آمفتامین » معتاد بودند تزریق کردند. به این ترتیب خاطرات مرتبط با مصرف « متا آمفتامین » در این جانوران مختل شده و در نتیجه بازگشت این موش‌ها به مصرف موادمخدر حداقل به مدت 30 روز به تعویق افتاد.
نکته قابل توجه این بود که ماده مذکور فقط بر خاطرات مربوط به مواد مخدر اثر می‌گذاشت و هیچ تاثیر ناخوشایندی بر شکل‌گیری خاطرات جدید نداشت.
محققان موسسه تحقیقاتی Scripps می‌گویند ، کشف این ماده تزریقی آنها را به یافتن یک درمان جدید بر اساس پاکسازی انتخابی این خاطرات خطرناک و وسوسه‌آمیز مرتبط با مواد مخدر نزدیک کرده است.
پروفسور کورتنی میلر استادیار این موسسه می‌گوید: اکنون می‌توانیم خاطرات مرتبط با استعمال مواد مخدر را بطور بالقوه پاک کرده و از بین ببریم.
وی افزود: امید می‌رود که این ماده تزریقی در ترکیب با درمان‌های سنتی توانبخشی ، بتواند بازگشت به استفاده از متادون را از بین ببرد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»


EOF