ضوابط حضور معلمان مرد در مدارس دخترانه اعلام شد/ اخذ رضایت کتبی از اولیا، تاهل و ۳۵ سال به بالا بودن

ضوابط حضور معلمان مرد در مدارس دخترانه اعلام شد/ اخذ رضایت کتبی از اولیا، تاهل و ۳۵ سال به بالا بودن ...
khabaronline.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۲ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آموزشی، #تهران، #قانونی، #مدرس، #مدرسه، #کنکور

سخنگوی آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: به کارگیری نیروی مرد در دبیرستان‌های دخترانه در موارد خاص و درصورت کمبود نیروی زن متخصص در کلاس‌های کنکور پایه چهارم بلامانع است.
مسعود ثقفی در پاسخ به این پرسش که بعضاً مشاهده شده است که دبیران مرد در دبیرستان‌های دخترانه مشغول به تدریس هستند ، ‌ آیا دبیرستان‌های دخترانه مجاز به استفاده از نیروی مرد هستند؟‌ اظهار داشت: به استناد شیوه‌نامه 91549 مورخ 93.05.14 وزارتخانه آموزش‌وپرورش ، به کارگیری مدرس مرد در کلاس‌های کنکور مدارس دخترانه با رعایت شرایطی مجاز خواهد بود.
وی افزود:‌ تأیید عدم امکان تامین مدرس زن توسط کمیته برنامه‌ریزی نیروی انسانی منطقه ، اخذ رضایت کتبی از ولی قانونی تمام دانش‌آموزان توسط مدیر مدرسه و ارائه به منطقه ، اخذ تأییدیه گزینش و حراست مبنی بر احراز صلاحیت اخلاقی و سیاسی دبیران پیشنهادی و رعایت شروط تأهل و دارا بودن حداقل 35 سال سن از جمله شروطی است که باید برای به کارگیری دبیران مرد مدنظر قرار بگیرد.
سخنگوی آموزش‌وپرورش شهر تهران بیان کرد:‌ در اجرای تبصره ذیل ماده 5 آئین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مصوبه 630 مورخ 77.02.30 شورای عالی آموزش‌وپرورش مبنی بر استفاده از معلمان مرد در تمام کلاس‌های رسمی یا فوق برنامه واحدهای آموزشی دخترانه اعم از دولتی ، غیردولتی و خاص ممنوع است.
ثقفی گفت:‌ در موارد خاص در صورت کمبود نیروی زن متخصص در کلاس‌های کنکور پایه چهارم مدارس دولتی ، ‌غیردولتی و خاص به صورت موردی با رعایت مواردی که اعلام شد بلامانع است و به کارگیری نیروی مرد تحت هر شرایط در دوره ابتدایی و تدریس برنامه کلاس‌های درس رسمی یا به عنوان مشاور و پشتیبان تحصیلی در دوره اول و دوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی دخترانه ممنوع است.
وی افزود:‌ موضوعی که در آموزش‌وپرورش به آن اعتقاد داریم این است که با حضور معلم مرد در مدارس دخترانه مخالفیم اما محدودیت‌هایی وجود دارد که آموزش‌وپرورش را مجبور به این کار کرده که بخشی از آن مربوط به محدودیت منابع انسانی است. اگر دبیرستان‌های دخترانه از مواردی که اعلام شد تخطی کنند از نظر ما تخلف محسوب شده و اگر در نظارت‌ها یا گزارش‌های ارائه شده به این موضوع برخورد کنیم از طریق ادارات ارزیابی عملکرد و هیئت تخلفات اداری با آن برخورد می‌کنیم.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

دعوای دانشگاه احمدی‌نژاد و وزارت علوم بالا گرفت! ...
shariyan.com ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ سرگرمی
دعوا میان دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان متعلق به محمود احمدی نژاد با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت حسن روحانی بر سر جذب دانشجو از سوی این دانشگ...ادامه مطلب»

پیشنهاد افزایش سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵/ یک میلیون دانش‌آموز به او...
khabaronline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ فرهنگ
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از پیشنهاد این وزارتخانه برای افزایش سهم سوابق تحصیلی به ۳۵ درصد در کنکور ۹۵ خبر داد. علی زرافشان در نشست خبری ...ادامه مطلب»

پیشروی ویلاها در دل کویر و جنگل ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ طبیعت
زمین‌خواری قدیمی ترین واژه‌ای است که درفرهنگ لغت برای تخلفات درتصاحب غیرقانونی اراضی عمومی یا خصوصی متعلق به افراد یافت می‌شود، اما طی سال‌های اخیر وا...ادامه مطلب»

کامران فانی: کتابداری را انبارداری نبینید! ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ فرهنگ
سال سوم رشته پزشکی بود که آن را به عشق ادبیات و کتاب نیمه کاره رها کرد. شاید اگر این کار را نمی‌کرد و در ادامه همان مسیر گام بر می‌داشت امروز به جای ز...ادامه مطلب»


EOF