آغاز طرح مشترک وزارت بهداشت و وزارت ورزش برای جمع آوری مکمل ها در باشگاه های بدنسازی

آغاز طرح مشترک وزارت بهداشت و وزارت ورزش برای جمع آوری مکمل ها در باشگاه های بدنسازی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۲ سلامت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #خبرآنلاین، #خبرگزاری_خبرآنلاین، #رئیس، #سازمان_غذا_و_دارو، #محور، #واردات، #ورزش، #وزارت_بهداشت، #وزیر

جامعه > سلامت - رئیس سازمان غذا و دارو دلیل هشدارهای مکرری که در روزهای اخیر درباره مکمل‌ها داده است را وضعیت بد محصولات تقلبی و قاچاق در حوزه مکمل دانست و گفت: با همکاری وزارت ورزش ، باشگاه‌های ورزشی را از مکمل‌های تقلبی پاک می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو ، رسول دیناروند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به قاچاق بودن بخش قابل توجهی از واردات ، چرا امکان شناسایی و جلوگیری از مبادی ورودی امکانپذیر نیست ، گفت: متاسفانه در کشور ما معضل قاچاق موضوعی جدی است یعنی ما نمی توانیم مبادی ورودی را شناسایی کنیم و در سطح عرضه هم با مشکل مواجه هستیم و تاکنون نتوانسته‌ایم آنگونه که باید با قاچاق مبارزه کنیم.
وی با تاکید بر این نکته که این معضل صرفا به حوزه سلامت هم اختصاص ندارد و مشکلی مبتلا به همه حوزه‌ها‌ست ، ادامه داد: همانطور که قاچاق در کالاهای الکترونیکی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند ، در حوزه سلامت نیز همین گونه است. ضمن اینکه در بخش سلامت ، آسیب‌هایی که به مصرف کننده می‌رسد ، بسیار بیشتر است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو ، دیناروند افزود: قاچاق کالاهای سلامت محور در کنار آسیبی که به اقتصاد و اشتغال وارد می‌آورد سلامت مصرف کننده را نیز تهدید می‌کند و این موضوع چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن عبور کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو دلیل هشدارهای مکرری که در روزهای اخیر در باره مکمل‌ها داده است را وضعیت بد محصولات تقلبی و قاچاق در حوزه مکمل دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت سودجویانه‌ای که بعضی‌ها در این حوزه دارند ، در ورزشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی نیز حضور پیدا می‌کنند و برای اینکه کالاهای قاچاق خود را بفروش برسانند با هر ترفندی که شده اجازه نمی‌دهند مکمل‌های مجاز به دست ورزشکاران رسد.
معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با ابراز تاسف از اینکه تلاش‌های صورت پذیرفته در راستای مبارزه با قاچاق تاکنون خیلی مفید نبوده ، ابراز امیدواری کرد: در پی همکاری و هماهنگی‌هایی که با وزارت ورزش و فدراسیون‌ها فراهم می‌شود بتوانیم در ورزشگاه‌ها و مکان‌هایی که محل مراجعه فرزندان مردم هستند را پاک نگه داریم.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

از سبزی و برنج تا شیر و تن ماهی/ همه مواد غذایی و خوراکی آلوده‌ای که د...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۷ تغذبه
جامعه > سلامت - آلودگی مواد غذایی در ایران در چندسال گذشته بارها جنجالی شده است. از آلودگی برنج های پاکستانی و هندی تا سوسیس و کالباس و این آخری شیر. ...ادامه مطلب»

دادگان: بهترین بازیکن ایران 150 میلیون می‌ارزد! ...
fararu.com ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
رییس سابق فدراسیون فوتبال با انتقاد از ارقام پرداختی به بازیکنان می‌گوید قراردادها امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. محمد دادگان در ...ادامه مطلب»

کارت اعتباری دوران هخامنشیان را ببینید/ ایران پیشتاز ابداعات مالی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ تاریخ
اقتصاد > بازار مالی - پادشاهان ایرانی در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان کارت های اعتباری را برای مقامات حکومتی خود طراحی کرده بودند که کار کارتهای اعتباری امروز را ان...ادامه مطلب»

تایید وجود وایتکس در شیر و لبنیات ...
afkarnews.ir ۱۳۹۳/۰۹/۲۰ تغذبه
ششمین برنامه تلویزیونی "مصیر" دوشنبه شب ۱۷ آذرماه با موضوع کیفیت محصولات غذایی و رواج فرهنگ سودجویی به روی آنتن شبکه یک سیما رفت. به گزارش افکارنیوز، ...ادامه مطلب»


EOF