احضار کاردار سفارت عربستان درتهران به وزارت خارجه

احضار کاردار سفارت عربستان درتهران به وزارت خارجه ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Seemorgh.com، #آفریقایی، #اعتراض، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #تهران، #زوار، #سعودی، #عربستان، #عربستان_سعودی، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #کاردار


معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه به دنبال افزایش تعداد جانباختگان زایران ایرانی در منا گفت: مراتب اعتراض شدید ایران به کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران ابلاغ شد.
به نقل از صداوسیما به دنبال بی کفایتی مقامات سعودی و ازدحام جمعیت در سرزمین منا ، تاکنون 1000 نفر از حجاج کشته و بیش از 1500 تن دیگر زخمی شدند.
کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران هم به دنبال حادثه مرگبار منا و بی مبالاتی مقامات سعودی ، ساعتی پیش به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض ایران به وی ابلاغ شد.
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه ظهر امروز ، مقامات عربستان سعودی را مسئول این حادثه دانست و تاکید کرد: آنان باید فوراً اقدامات موثری را برای مدیریت بحران موجود و تأمین امنیت کامل زوار به عمل آورند.
معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: بی تدبیری مقامات ذیربط عربستان سعودی در تأمین امنیت حجاج ، غیر قابل اغماض است.
منبع: ایسنا

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نظر وزیر خارجه درباره حل و فصل همه مسائل با آمریکا ظریف: با فشار کسی س...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
در زیر نور آفتاب کم‌جان اما مسرت‌بخش آخرین ماه زمستان 94، آرام و با همان لبخند همیشگی‌اش در دفتر کارش می‌نشیند و مانع کشیدن پرده‌ها می‌شود. می‌گوید، ا...ادامه مطلب»

حمله به سفارت ایران در لندن ...
alef.ir ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ اخبار
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حمله عده ای به سفارت کشورمان در لندن با اعلام اینکه متعرضان به بالکن سفارت کشورمان در لندن دستگیر شدند از ختم این ...ادامه مطلب»

"تجهیزات نظامی زیبا" خاورمیانه را نجات نخواهد داد...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ سیاست
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، طی یادداشتی در نیویورک تایمز به بررسی سفر اخیر ترامپ به عربستان پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در یادداشت وز...ادامه مطلب»


EOF