می خواهند «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند

می خواهند «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Seemorgh.com، #ایسنا، #شیخ، #عربستان، #وهابی

یکی از علمای وهابی در فتوای جدیدش ، خواسته است که در ذکر صلوات تغییراتی ایجاد شود.
تلاش برای حذف « آل محمد » از صلوات!
در تازه‌ترین فتوای تفرقه‌انگیز یکی از علمای کینه‌توز وهابی عربستان ، از اهل سنت خواسته شده در ذکر صلوات بر پیامبر اکرم(ص) « آل محمد » را از عبارت کامل صلوات حذف کنند.شیخ صالح الفوزان در توجیه فتوای خود گفت: گفتن « اللهم صل علی محمد و آل محمد » کافی نیست. یا باید در ذکر صلوات بر پیامبر ، نام صحابه به دنبال نام اهل‌بیت پیامبر بیاید یا اینکه صلوات را تنها بر پیامبر فرستاد مانند « صلی‌الله علیه و سلم » و این کافی است ، زیرا صلوات بر پیامبر و آل او ، شعار شیعیان است و جایز نیست ما سنت شیعیان را احیا و از آنها تقلید کنیم.
منبع: ایسنا
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

بن‌باز؛ دشمن امیرالمؤمنین(ع) و مفتی اعظم آتش‌افروزان وهابی ...
vahabiat.porsemani.ir ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ مردم
یكی از علمای وهابیت كه نقش مهمی در احیای تفکرات، ابن­ تیمیه و شاگردش ابن قیم جوزیه و محمدبن عبدالوهاب داشته ، عبدالعزیز بن باز است كه نزد وهابیان به م...ادامه مطلب»

ماجرای ماهی علی دایی چیست؟ ...
tabnak.ir ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ طبیعت
یک تیم تحقیقاتی بعد از کشف یک گونه جدید ماهی در دریای خزر، نام آنها را «علی دایی» گذاشت و واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی دریافت کرد. به گزارش «تابناک...ادامه مطلب»

عربستان دستور تشکیل کمیته تحقیق درباره حادثه ازدحام منا را صادر کرد ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ اخبار
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیة، در پی حادثه ازدحام جمعیت در منا،"محمد بن نایف" ولی عهد عربستان دستور داد تا کمیسیون عالی بر...ادامه مطلب»


EOF