برقراری حدود 17 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق در طی هشت روز

برقراری حدود 17 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق در طی هشت روز ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ دانش

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #اربعین، #ارتباطات، #ایران، #ایرانی، #دولت، #رئیس، #عراق، #عراقی، #وزارت_ارتباطات، #وزارت_ارتباطات_و_فناوری_اطلاعات، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به استقبال بسیار خوب زائران ایرانی اربعین حسینی گفت: با وجود افزایش زایران کربلای معلا جهت حضور در مراسم اربعین حسینی ، وضعیت تماس های برقرار شده مطلوب بوده است.
دکتر محمد رضا فرنقی زاد در ادامه اظهار داشت: از ابتدای آذرماه ، میزان مکالمات تبادل شده از حدود 900 هزار دقیقه در روز به بیش از سه و نیم میلیون دقیقه در هشتم آذرماه رسیده است و در مجموع حدود 17 میلیون دقیقه در طی این هشت روز مکالمه بین دو کشور تبادل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وی با بیان این که ، در حال حاضر حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از زائران ایرانی از شماره های خود استفاده می کنند ، ادامه داد: به بیان دیگر ، این تعداد از رومینگ استفاده کرده اند که طبیعتاً تراکم زیادی بر شبکه اپراتورهای عراقی ایجاد نموده است.
دکتر فرنقی زاد در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این که در مجموع وضعیت ارتباطات نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است ، خاطر نشان کرد: بدیهی است همانطور که در مسیرهای ترددی ترافیک ایجاد شده است ، علیرغم افزایش 10 برابری ظرفیت تبادل ارتباطی دو کشور ، باز هم به علت وجود ترافیک در برخی نقاط ، ممکن است اختلالاتی در برقراری تماس در داخل خاک عراق وجود داشته باشد که ناشی از عدم وجود زیرساختهای کافی اپراتورهای عراقی است.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

رئیس ستاد اربعین: هلال احمر ایران امکانات خوبی در عراق برای ارائه خدم...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ اخبار
رئیس ستاد اربعین و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: هلال‌احمر ایران در عراق مسئولیت اقدامات درمانی سرپایی را بر عهده دارد و به‌این منظور امکانات ...ادامه مطلب»

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خبر داد: کشف300عروسک مشکوک پس ازورود...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از کشف بیش از 300 مورد از عروسک های مشکوک و حاوی مواد خطرناک پس از بازگشت زائران به کشور خبر داد معاون امنیتی و انت...ادامه مطلب»


EOF