چهار خاصیت فوق‌العاده آووکادو برای پوست

چهار خاصیت فوق‌العاده آووکادو برای پوست ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ تغذبه

کلیدواژه ها:#، #Hamshahrionline.ir، #متعجب

آیا آووکادو برای پوست شما مفید است؟ اگر اینطور است چه عواملی باعث آن شده‌
است؟
استفاده از آووكادو به طور مستقيم بر روي پوست يكي از روش‌هاي درماني براي زيبايي مي‌باشد ولي اكنون بسياري از افراد پي برده‌اند كه فقط با خوردن اين ميوه نتايج بسيار بهتري براي درمان بيماري‌شان بدست خواهند آورد.
آووكادوها سرشار از اسيدهاي چرب سالم ، ويتامين‌ها و آنتي‌اكسيدان‌هايي هستند كه مي‌توانند پوست را از درون بدن بهبود بخشند.
در اين قسمت به توضيح چهار مورد از بهترين خواص اين ميوه براي پوست و حتي دلايل بيشتري براي استفاده از آن به عنوان يكي از سالم‌ترين مواد غذايي طبيعي براي بدن ، خواهيم پرداخت.
1- كارتنوئيدها (نوعي آنتي‌اكسيدان) براي پوست سالم
آووكادوها منبع خوبي از كارتنوئيدها (نوعي آنتي‌اكسيدان) مانندآلفا كاروتن ، بتا كاروتن ، بتا كريپتوكسانتين ، زيكسانتين و لوتئين هستند.
اين تركيبات از بين برنده راديكال‌هاي آزاد مي‌باشند و محاافظ خوبي براي پوست هستند و از آسيب‌هاي محيطي كه منجر به ايجاد چين و چروك و خطوط ريز پوستي و ديگر عوامل نشانگر پيري زودرس مي‌باشند پيشگيري مي‌كنند.
تحقيات علمي مي‌گويد استفاده از مقدار زياد كارتنوئيدها در برنامه غذايي روزانه ، تراكم ، ضخامت ، تن و ظاهر كلي پوست را بهبود مي‌بخشد.
كدو حلوايي نيز يكي از چندين مواد غذايي سرشار از آنتي‌اكسيدان است كه اضافه كردن آن به برنامه غذايي موجب بهتر شدن پوست مي‌شود.
2 - ويتامين C
بسياري از افراد با دانستن اينكه آووكادو سرشار از ويتامين Cمي‌باشد كه موجب بهبودي پوست مي‌شود متعجب خواهند شد.
بهتر است در برنامه غذايي روزانه‌امان مقدار زيادي ويتامين Cبگنجانيم چرا كه محلول در آب بوده و نمي‌تواند در بدن ذخيره شود.
همچنين از آنجا كه ويتامين C حاوي خواص آنتي‌اكسيداني قوي مي‌باشد براي ايجاد كلاژن و ارتجاعي بودن پوست كه سلول‌هاي پوست را جمع كرده و موجب استحكام و ساختارشان مي‌شود مورد نياز است.
آناناس تازه نيز به صورت حيرت‌آوري سرشار از ويتامين c و بسياري از خواص مفيد ديگر مي‌باشد.
آووکادو
3- ويتامين E
ويتامين E يكي ديگر از آنتي‌اكسيدان‌هاي پوست است ولي از آن‌جا كه محلول در چربي مي‌باشد به روشي متفاوت در بدن مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
ويتامين E از آسيب راديكال‌هاي آزاد براي اكسيده شدن چربي‌ها كه منجر به پيري پوست مي‌شود پيشگيري مي‌كند.
ويتامين E اگر از مواد طبيعي مانند آووكادو بدست آيد براي پوست بسيار بهتر است.
4 -اسيدهاي چرب تك زنجيره‌اي غيراشباع مرطوب كننده
يكي از خواص آووكادو براي پوست به خاطر داشتن مقادير فراوان اسيد اولئيك مي‌باشد.اين اسيد چرب تك زنجيره‌اي غير اشباع ، رطوبت را در لايه اپيدرمي پوستتان حفظ مي‌كند و به اين ترتيب پوست را نرم و مرطوب نگاه مي‌دارد.
يكي از اجزائ ساختاري پوست سالم ، اسيدهاي چرب امگا 9 است كه آووكادو و روغن آن سرشار از آن‌ها مي‌باشند.
به اين ترتيب ، در كنار تمام خواص مهم و فراوان آووكادو ، تاثير فوق‌العاده آن بر روي پوست يكي از بهترين دلايل براي قرار دادن آن در برنامه غذايي‌تان مي‌باشد.
http://healthiestfoods.co.uk
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آیا نوشابه رژیمی به شما در کاهش وزن کمک خواهد کرد؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ تغذبه
نوشابه‌های رژیمی مدت زیادی است که به عنوان ابزاری برای کاهش وزن به بازار عرضه شده‌اند. ایده در مورد این نوع از نوشابه‌ها این است که آنها به افراد اجاز...ادامه مطلب»


EOF