اولین اتوبان دوچرخه‌سواری در آلمان افتتاح شد

اولین اتوبان دوچرخه‌سواری در آلمان افتتاح شد ...
4farda.com ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ زندگی سبز

کلیدواژه ها:#4farda.com، #آلمان، #آلمانی، #زندگی، #غربی، #چراغ

آلمانی‌ها در راستای تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه غیر آلاینده ، مقابله با ترافیک سنگین شهری و کاستن از حجم آلاینده‌های کربنی اولین اتوبان ویژه دوچرخه‌سواری را در آلمان افتتاح کردند.
دوچرخه‌سواری در مسیرهایی که در آن‌ها خبری از چراغ قرمز ، خودروهای سبک و سنگین و سایر موانع و خطرات مشابه نباشد همواره رویای دوچرخه سوارن بوده است که خوشبختانه با تدبیر مسئولین آلمانی این رؤیا به واقعیت تبدیل شد.
در آلمان برای پاسخ به نیاز همیشگی علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری اتوبان ویژه دوچرخه‌سواری افتتاح شده است. در فاز نخست این پروژه ، فعلاً پنج کیلومتر از این اتوبان راه‌اندازی شده و قرار است باقیمانده این اتوبان ۱۰۰ کیلومتری در آینده نزدیک تکمیل شود.
اتوبان ویژه دوچرخه‌سواری ۱۰ شهر غربی آلمان از جمله دویسبورگ ، بوخوم و هام را با چهار دانشگاه متصل می‌کند. گفتنی ست مسیر فعلی ارتباطی این شهرها از جمله مسیرهای پرتردد خودروهای سنگین محسوب می‌شود. کارشناسان کار مسیریابی این اتوبان با دقت بالایی انجام داده‌اند زیرا بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود دو میلیون نفر در دو کیلومتر اول این مسیر زندگی می‌کنند که از آن می‌توانند برای تردد و رسیدن به مقاصدشان استفاده کنند.
در فاز نخست این پروژه ، فعلاً پنج کیلومتر از این اتوبان راه‌اندازی شده و قرار است باقیمانده این اتوبان ۱۰۰ کیلومتری در آینده نزدیک تکمیل شود.

اتوبان ویژه دوچرخه‌سواری ۱۰ شهر غربی آلمان از جمله دویسبورگ ، بوخوم و هام را با چهار دانشگاه متصل می‌کند.

* * *
بخشی از این اتوبان بر روی مسیرهای ریلی متروکه ساخته خواهد شد.

* * *
بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود دو میلیون نفر در دو کیلومتر اول اتوبان ویژه دوچرخه‌سواری در آلمان زندگی می‌کنند که از آن می‌توانند برای تردد و رسیدن به مقاصدشان استفاده کنند.

* * *

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

با همکاری غول‌های بزرگ صنعت آی سی‌تی اروپا با خدمات فناوری از پناهجویا...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
پس از حملات تروریستی پاریس، حضور پناهندگان و جنگزدگان در اروپا اهمیت بیشتری پیدا کرد و بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت. ولی حقیقت این است که از تابست...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

بازگشت شنوایی یک زن پس از 39 سال ...
irna.com ۱۳۹۳/۰۱/۱۲ سلامت
تهران - ایرنا - پزشکان بریتانیایی موفق شده اند با کاشت دستگاهی در گوش یک زن که ناشنوا متولد شده بود، شنوایی او را بازگردانند. به گزارش ایرنا از مناب...ادامه مطلب»


EOF