با انتقال ۵۷ گیگابیت در ثانیه رکورد سرعت دیتا در فیبرهای نوری شکسته شد

با انتقال ۵۷ گیگابیت در ثانیه رکورد سرعت دیتا در فیبرهای نوری شکسته شد ...
newsit.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Newsit.ir، #آنلاین، #دانشمندان، #کابل

دانشمندان دانشگاه ایلینوی به تازگی توانستند رکورد انتقال بدون اشکال اطلاعات را در شبکه های فیبر نوری با انتقال ۵۷ گیگابیت دیتا در ثانیه بشکنند. نکته بسیار مهم این است که چنین انتقال دیتایی در دمای محیط انجام شده است. یعنی برای دستیابی به این سرعت نیازی به سردکردن کابل ها وجود ندارد
حتی وقتی دمای محیط تا بیش از ۸۵ درجه سانتی گراد افزایش بیابد ، باز هم می توان تا ۵۰ گیگابیت اطلاعات را از طریق این کابل ها انتقال داد. محققین انتظار دارند از این نوع فیبرهای نوری در دیتاسنترها ، صنایع هوایی و هر مکان دیگری با شرایط نامساعد محیطی استفاده شود.
چالش اصلی در کاربردی کردن این تکنولوژی استفاده از آن در فواصل طولانی است. اگر بتوان بر این مشکل فائق آمد ، استریم آنلاین ویدوهای 4K به امری عادی تبدیل خواهد شد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
اثبات آخرین پیش‌بینی اینشتین و بزرگ‌ترین کشف دنیای فیزیک ...
khabaronline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ دانش
دانش > دانش‌های بنیادی - ردپای امواج گرانشی نخستین در تابش ریزموج زمینه کیهانی کشف شد. این کشف تاییدکننده وجود امواج گرانشی، درستی کیهان‌شناسی تورمی و...ادامه مطلب»

با برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه نبض بازار فناوری در بارسلونا می‌زند ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
حملات تروریستی گروه داعش بر بسیاری از رویدادها و نمایشگاه‌های جهان سایه افکنده و کنگره جهانی تلفن همراه بارسلونای اسپانیا(MWC2016) نیز که از این قاعده...ادامه مطلب»

با اعلام اینکه شرکت‌های اینترنتی امکان ارائه ‌ADSL در 80 درصد مراکز مخ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ اینترنت-آی.تی
اوایل هفته گذشته معاون وزیر ارتباطات با اعلام مطالبی در خصوص ثبت‌نام سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) در کشور به نوعی دوباره مشکلات ناشی از واگذاری با تأخی...ادامه مطلب»

ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ خودرو
حضور بنز، فولوکس واگن، ولوو و فیات نیز در ایران قطعی شد ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران دبیر دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایرا...ادامه مطلب»

نمی توانید صبح از خواب بیدار شوید؟ تقصیر شما نیست ژنهایتان مقصرند! ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ سلامت
بعضی از افراد به راحتی سر یک ساعت مشخص از خواب بیدار می شوند و گروهی دیگر را باید با کلنگ از رختخوابشان بیرون کشید. چرا؟ گاهی پای ژنهای شما در میان اس...ادامه مطلب»


EOF