ورزش های زنانه برای کاهش مشکلات عادت ماهانه

ورزش های زنانه برای کاهش مشکلات عادت ماهانه ...
seemorgh.com ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ سلامت

کلیدواژه ها:#Seemorgh.com، #این_زمان، #خانه، #شل، #ضربان_قلب، #عرق، #متعجب، #مردم، #ورزش، #گردش_خون

اکثر خانم‌ها در طول دوران پریود یا عادت ماهانه خود ، احساس تحریک‌پذیری و نفخ کرده ، دردهای شدیدی را در نواحی شکم خود تجربه می‌کنند. انجام برخی نرمش‌ها و ورزش‌ها می‌تواند این مشکلات را کاهش دهد.
چگونه دردهای دوران عادت ماهانه را کم کنیم؟
به اغلب زنان توصیه می‌شود که ، در زمان عادت ماهانه‌شان ورزش نکنند ، اما حقیقت این است که ، احتمال دارد ورزش در این دوره ، برای شما مفید باشد! دلیلش این است که ورزش ، گردش خون را افزایش می‌دهد ، نفخ را کم می‌کند ، و حتی به کاهش دردهای شکم در دوره قاعدگی کمک می‌کند.
اگر می خواهید بیشتر بدانید : پاسخ به سوالات شما درباره عادت ماهیانه

چندین تمرین مطمئن وجود دارد که ، می‌توانید در طول دوره پریودتان آن‌ها را امتحان کنید. تنها قانون طلایی برای ورزش کردن در این زمان ، این است که از بلند کردن وزنه‌های سنگین ، و خسته کردن بیش از حد خودتان خودداری کنید. مطمئنا از اینکه بعد از ورزش در زمان عادت ماهانه ، چقدر احساس شعف و شادی می‌کنید ، متعجب خواهید شد.
اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟

این طبیعی است که نتوانید تمرینات معمولتان را انجام دهید. راز ورزش کردن در طول این دوره ، این است که بتدریج شروع کنید و ابتدا با حرکات کششی خودتان را گرم کنید. با انجام تمرینات سبک ، علائم قاعدگی به حداقل خواهند رسید. در ادامه ، چند تمرین مناسب برای خانم‌ها در زمان عادت ماهانه ، معرفی شده است.
اگر می خواهید بیشتر بدانید : اما و اگرهای ورزش در دوران قاعدگی

۱-پیاده روی نیروبخش
مناسب‌ترین تمرین در زمان عادت ماهانه ، برای اینکه احساس راحتی داشته باشید ، کاردیوی ( عبارت « cardio » مخفف کلمه‌ی « cardiovascular » است. این عبارت عموما برای سیستم گردش خون که شامل قلب و رگ‌های خونی بدن شماست به کار می‌رود. اما مردم معمولاً این عبارت را به تمرینات ورزشی که باعث تقویت شبکه‌ی گردش خون می‌شود ، اطلاق می‌کنند. این تمرینات در یک بازه‌ی زمانی طولانی انجام می‌شود که باعث افزایش ضربان قلب و پمپاژ خون بیشتر در رگ‌ها ، و نهایتاً حمل مواد مغذی و اکسیژن به تمام سلول‌ها خواهد شد) کم شدت است. دلیلش این است که این نوع تمرین ، عضلات شما را حرکت داده و ضربان قلبتان را هم افزایش می‌دهد. اگر شدیدا احساساتتان تغییر کرده است ، می‌توانید این تمرین را در هوای آزاد انجام دهید. یک پیاده روی سریع در محله ، شما را شاداب و سرزنده کرده ، و ذهنتان را آرام خواهد کرد.

۲-دویدن
اگر احساس بی‌قراری و نفخ می‌کنید ، همیشه ایده خوبی است که یک دوی تفریحی آرام انجام دهید. اما بسیار مهم است که به یاد داشته باشید ، بیشتر از تواناییتان به خود فشار نیاورید. بدانید که چه زمانی باید تمرین را متوقف کنید تا بیش از حد به بدنتان فشار نیاورید. دویدن ، یک تمرین عالی برای افزایش گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدنتان در این دوره است. همچنین ، یک راه عالی برای افزایش سطح انرژی شماست. همیشه قبل از دویدن ، مقدار زیادی آب بنوشید.

۳-ایروبیک
ایروبیک ، یک تمرین عالی در زمان عادت ماهانه است ، چرا که به شما کمک می‌کند عرق کنید ، و در حین انجام آن به شما خوش هم می‌گذرد! انجام ایروبیک حتی برای نیم ساعت ، تضمین خواهد کرد که کیفیت تمرینتان را کاهش ندهید و قطعا احساس خواهید کرد که با این تمرین کم شدت ، سطح انرژیتان افزایش یافته است.

۴-پلانک
پلانک ، یک تمرین فوق العاده در طول دوره‌های پریود شماست ، زیرا باعث می‌شود که کل بدنتان ، یک تمرین شدید انجام دهد ، بدون آنکه مجبور باشید تلاش اضافه کنید! تمام کاری که باید انجام دهید ، این است که رو به شکم دراز بکشید ، و سعی کنید تنها با تکیه دادن ساعد و انگشتان پا‌هایتان به زمین ، بدنتان را بالا ، و ثابت نگاه دارید. برای چندین لحظه در این وضعیت بمانید ، سپس تمرین را تکرار کنید.

۵-تمرینات شکم
انجام تمرینات شکم در زمان عادت ماهانه ، یک راه عالی برای شل کردن عضلات شکم است. ممکن است فکر کنید که انجام دراز نشست زیان بار خواهد بود ، اما در واقع به تسکین دردی که بخاطر گرفتگی عضلات شکمتان احساس می‌کنید ، کمک می‌کنند!

۶-تمرینات خانگی
هنگامیکه عادت ماهانه‌تان را تجربه می‌کنید ، طبیعتا مخالف ایدهٔ رفتن به باشگاه یا بیرون رفتن از خانه برای پیاده روی سریع یا آهسته دویدن هستید. بنابراین ، اگر چند ویدیوی ورزشی در خانه تهیه کنید ، به شما کمک خواهد کرد که در طول این دوره ، هر زمان و هرچقدر که تمایل داشتید ، ورزش کنید. بدین ترتیب ، به جای اینکه در طول عادت ماهانه در تخت بمانید و از این پهلو به آن پهلو غلت بزنید ، برای بهبود سلامتی و بهره‌مندی از مزایای آن ، این تمرینات را انجام دهید.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

فوايد خنده براي سلامتي ، فوايد خنده براي سلامت قلب ...
zibaweb.com ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ سلامت
خنده يك پاسخ فيزيولوژيك به شوخ طبعي ميباشد. خنده از دو مولفه ژست ها و توليد اصوات تشكيل يافته است. چه اتفاقاتي حين خنده روي ميدهند: 1- 15 عضله صورت م...ادامه مطلب»

مسافرکشی دروازه‌بان اسبق پرسپولیس - مشرق نیوز | mashreghnews.ir...
mashreghnews.ir ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ اخبار
ه گزارش مشرق، در روزگاری که قراردادهای میلیاردی برای فوتبالیست‌ها یک دستمزد معمولی محسوب می شود و در دورانی که هر روز شاهد حضور چهره‌های غیرورزشی و غی...ادامه مطلب»

اگر تنبل هستید اینگونه کالری بسوزانید...
khabareno.com ۱۳۹۲/۱۱/۲۴ سلامت
جلوی پنجره آشپزخانه ایستاده بودم و به یک عالمه کاری که در فهرست برنامه هفتگی ام نوشته بودم فکر می‌کردم. به اینکه گزینه ثبت‌نام در باشگاه ورزشی چند هفت...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»


EOF