جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان گودرزی: تقویت سمن ها برنامه مهم وزارت ورزش و جوانان است وزیر ورزش و جوانان گفت: هر چه مشارکت اجتماعی افراد به ویژه جوانان افزایش یابد ضمن کاهش بار دول

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان گودرزی: تقویت سمن ها برنامه مهم وزارت ورزش و جوانان است وزیر ورزش و جوانان گفت: هر چه مشارکت اجتماعی افراد به ویژه جوانان افزایش یابد ضمن کاهش بار دول...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳

کلیدواژه ها:#، #Dolat.ir، #استان_سیستان_و_بلوچستان، #انقلاب، #بخش_خصوصی، #بلوچستان، #دولت، #دولت_تدبیر_و_امید، #زاهدان، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #شهرها، #مجمع، #محمود_گودرزی، #مردم، #ورزش، #وزیر، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت

وزیر ورزش و جوانان گفت: هر چه مشارکت اجتماعی افراد به ویژه جوانان افزایش یابد ضمن کاهش بار دولت زمینه توسعه بیش از پیش با برطرف شدن بهتر مسائل فراهم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمود گودرزی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان وبلوچستان در زاهدان اظهار داشت: هر چه مشارکت اجتماعی افراد به ویژه جوانان افزایش یابد ضمن کاهش بار دولت زمینه توسعه بیش از پیش با برطرف شدن بهتر مسائل فراهم می شود.
وی با تاکید براین موضوع که افزایش مشارکت اجتماعی با گسترش سازمان های مردم نهاد (سمن ها) رویکرد اصلی این وزارتخانه است که باید برای تحقق آن ها تلاش کرد .
وزیر ورزش و جوانان افزایش شمار سمن های سیستان و بلوچستان به حدود 90 سمن در چند سال اخیر را اقدامی مهم در راستای بهبود وضعیت منطقه ذکر کرد و در ادامه اثرات مطلوب واگذاری کارها به مردم را مورد توجه قرار داد و گفت: سال گذشته با تشکیل مجمع خیران ورزشی ، اعتبارات خوبی از سوی خیران و بخش خصوصی جذب شد.
وی با اشاره به نقش مهم جوانان در بخش های مختلف جامعه افزود: اگر سهم جوانان در مشارکت های اجتماعی از طریق توسعه کمی سمن ها افزایش یابد به همان اندازه شاهد بهبود وضعیت در بخش های مختلف خواهیم بود.
دکتر گودرزی با بیان این که وزارت ورزش و جوانان یک نهاد با فعالیت های تخصصی و راهبردی است ادامه داد: مشکلات جوانان با ورزش متفاوت است به طوری که مسائل این قشر از جامعه فراتر از یک بخش ، یک وزارت و چند وزارتخانه است.
وی افزود: مسائل جوانان فرابخشی و ملی است که در این زمینه تمامی نهادها ، سازمان ها و افراد در کشور تصمیم ساز هستند و باید در حل و فصل مسائل این قشر از جامعه حضور جدی داشته باشند.
وزیر ورزش وجوانان ادامه داد: براین اساس آنچه در قانون ذکر شده است دستگاههایی که در خط مقدم وظیفه اصلی آنها رفع نیاز و مشکلات جوانان است باید در این زمینه بیش از پیش تلاش کنند.
وی تصریح کرد: در این راستا بر اساس پیشنهاد و دستورالعملی که قانون گذار تعیین کرده ستاد ملی ساماندهی جوانان باید در مرکزیت شکل گیرد و متناظر با آن در استان ها باید این ستادها فعال شود.
وزیر ورزش و جوانان افزود: مسائل جوانان جدا از مسائل بزرگسالان ، توسعه و اقتصاد نیست به طوری که اگر کشور به سمت توسعه پیش برود جوانان نیز از این مزایا بهره مند می شوند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با وجود همه مشکلات مالی که در ابتدای آغاز کار با آن گرفتار بود در زمینه رفع مشکلات جامعه به ویژه مشکلات حوزه جوانان توجه ویژه کرده و هم اینک نیز با مشارکت بیشتر مردم زمینه رفع مشکلات بیش از پیش فراهم خواهد شد.
دکتر گودرزی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رفع مشکل حاشیه نشینی از چهره شهرها گفت: با اقدامات صورت گرفته در دولت ، مقرر شده در این زمینه اعتبارات خاصی دیده شود که از اثرات آن استان سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک بهره مند می شود.
او تامین 50 درصد اعتبارات بند 2 و 6 اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان را کمک مطلوب در زمینه رفع مشکلات مالی این استان ذکر کرد و گفت: این اعتبارات بلافاصله محقق خواهد شد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

جنتی در جمع مردم زاهدان: پیروزی در عرصه مذاکرات از درخشان ترین رخداده...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ اخبار
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: پیروزی جمهوری اسلامی ایران درمقابل قدرت های جهانی در عرصه مذاکرات از شاخص ترین و درخشان ترین رخدادهای تاریخی و سیاسی کشو...ادامه مطلب»


EOF