انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه ارمنستان

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه ارمنستان...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#، #Sahm1001.com، #آلمان، #ارمنستان، #ارمنی، #اروپا، #ایران، #ایران_و_اروپا، #ایرانی، #ایروان، #این_زمان، #بازار، #بانک_ایران_و_اروپا، #بانک_مرکزی، #بانک_ملت، #خبر، #خبرگزاری_فارس، #دلار، #فارس، #ملت، #موسوی، #واردات، #یورو

مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد.

سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به وصول 10.5 میلیون یورو از وجوه بلوکه شده بانک ملت ، اظهارداشت: این پول ، منابع بلوکه شده بانک ملت نزد بانک ایران و اروپا در آلمان بود که به حساب بانک ملت ایران در ارمنستان منتقل شد.
وی افزود: در وهله اول لغو تحریم‌ها به بانک ما کمک کرد تا دارایی‌های بلوکه شده بانک ملت ایران در ارمنستان را جذب کنیم.
به گفته وی تا این زمان ، سرمایه بانک ملت شعبه ایروان 23 میلیارد درام است که از 19.3 میلیون درام در سه ماهه نخست سال 2014 بیشتر است.
براساس گزارش روزنامه زمانک ارمنستان ، سال گذشته بانک مرکزی ارمنستان تصمیم گرفت تا حداقل سرمایه بانک‌های تجاری را از 5 میلیارد درام به 30 میلیارد درام (64 میلیون دلار) افزایش دهد. این اقدام از ابتدای ژانویه 2017 اجرایی می‌شود.
گفته می‌شود که این اقدام با هدف ادغام و تقویت بانک‌ها صورت گرفته است که انتظار می‌رود یک فضای رقابتی سالم ایجاد و خدمات بانک‌ها را دسترس‌پذیرتر کند.
به گفته موسوی ، بانک ملت تلاش می‌کند تا وام‌هایی برای بخش‌هایی از اقتصاد که در زمینه تولید یا واردات فعال هستند ، فراهم کند و از اختصاص وام به دلالان خودداری کند.
وی گفت:موفق‌ترین بخش‌های ارمنستان در حال حاضر ، حمل‌و نقل ، گردشگری و رستوران‌داری است.
این مدیر بانک ملت ادامه داد: « ما تلاش می‌کنیم کاملا با سیستم بانکداری ارمنستان یکی شویم اما معاملاتی هستند که علی‌رغم سودآوری ما از آنها امتناع می‌کنیم. اساسا ، ما وام‌هایی با نرخ بهره بالا برای مثال 24 تا 30 درصد ارائه نمی‌دهیم. »
بانک ملت از سال 1996 تاکنون در ارمنستان فعال است. مشتریان این بانک عمدتا شرکت‌های کوچک و متوسط فعال در زمینه تجارت میان ایران و ارمنستان ، گردشگران و دانشجویان ایرانی و ارمنی هستند.
کل دارایی‌های بانک ملت در ارمنستان در پایان سه ماهه نخست سال 2016 به 29.6 میلیارد درام رسید که نسبت به ابتدای این سال 0.9 درصد رشد داشته است.
---سهم, بازار, بورس, سرمایه, پول, خرید, فروش, کلید, فیلم, عکس, دانلود, سهام, سبد, پرتفوی, سیگنال, اوراق, تحلیل بورس, تحلیل, بهادار, سیگنال ویژه ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF