دکتر جهانگیری در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر بلغارستان تصریح کرد: اراده ای جدی برای توسعه روابط دو جانبه ایران و بلغارستان شکل گرفته است دکتر اسحاق جهانگیری در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست وز

دکتر جهانگیری در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر بلغارستان تصریح کرد: اراده ای جدی برای توسعه روابط دو جانبه ایران و بلغارستان شکل گرفته است دکتر اسحاق جهانگیری در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست وز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ اخبار

کلیدواژه ها:#، #Dolat.ir، #ارمنستان، #اسحاق، #اسحاق_جهانگیری، #ایران، #بلغارستان، #تحریم، #تهران، #جهانی، #حمل_و_نقل، #دولت، #صادرات، #مردم، #مردم_ایران، #ملت، #نخست_وزیر، #وزیر، #گرجستان

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مردم ایران و بلغارستان از اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوانی برخوردار هستند ، گفت: روابط و سطح همکاری های دو کشور در گذشته از وضعیت بسیار خوبی برخوردار بوده اما پس از تحریم ها این روابط کاهش یافت و امروز اراده ای جدی میان مسئولین دو کشور شکل گرفته تا این روابط با سرعت توسعه پیدا کند.
دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر بلغارستان ، سفر نخست وزیر این کشور و هیات عالی رتبه همراه وی به تهران را مبین اراده جدی دو کشور برای توسعه روابط و ارتقاء سطح همکاری ها میان دو کشور دانست.
وی با اشاره به مذاکرات مثبت و سازنده انجام شده در نشست هیات های عالی رتبه دو کشور خاطر نشان کرد: در این گفتگوها در خصوص زمینه های مختلف همکاری از جمله نفت ، گاز ، حمل و نقل ، صنعت و کشاورزی مذاکره شد و همچنین درخصوص سرمایه گذاری مشترک در دو کشور نیز مذاکرات مثبتی صورت گرفت.
دکتر جهانگیری اضافه کرد: در این مذاکرات همچنین درخصوص مسائل منطقه و موضوع تروریسم و افراطی گری و نیز نحوه مبارزه با این گروه ها گفتگو شد و امیدوارم با اراده جهانی که برای مقابله با تروریسم شکل گرفته ، شر این گروه های افراطی از سر مردم منطقه برداشته شود.
نخست وزیر بلغارستان نیز در این نشست خبری با اشاره به وجود اراده سیاسی در طرفین برای برداشتن گام های بلند به منظور تامین منافع دو ملت گفت: اعلام می کنیم از همین امروز آمادگی داریم تا زمینه برای اجرای طرح ها و قراردادهای دو کشور را فراهم کنیم
وی ضمن تشکر از استقبال گرم مردم و دولت ایران از خود و هیات همراهش به موضوعات مطرح شده در دیدار هیات های عالی دو کشور اشاره کرد و گفت: پیشنهاد بسیار خوبی در زمینه ایجاد کریدور جدید حمل و نقل میان ایران ، ارمنستان ، گرجستان و بلغارستان مطرح شده که می تواند بستر مناسبی برای صادرات میان دو منطقه فراهم کند.
نخست وزیر بلغارستان همچنین به گفتگو درباره استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با حل برخی مسائل بانکی تعاملات دو کشور در حوزه اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.
بویکو بوریسف سپس به موضوع گردشگری به عنوان راهی برای افزایش تعاملات فرهنگی میان دو ملت اشاره کرد و گفت: ایران و بلغارستان می توانند با عبور از موانع حجم مبادلات خود را بسیار بیش از گذشته افزایش دهد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

دکتر جهانگیری در نشست کمیسیون عالی مشترک ایران الجزایر: الجزایر هموار...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
دکتر جهانگیری : پس از پیروزی انقلاب اسلامی رابطه ای بسیار صمیمی و گسترده میان تهران و الجزیره برقرار شد و دو کشور در مسائل سیاسی در سطح منطقه ای و بین...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»


EOF