پیشنهاد پرواز مستقیم تهران-داکا - انعقاد خواهرخواندگی «تبریز-داکا»

پیشنهاد پرواز مستقیم تهران-داکا - انعقاد خواهرخواندگی «تبریز-داکا»...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ خودرو

کلیدواژه ها:#، #Donya-e-eqtesad.com، #آذربایجان، #آذربایجان_شرقی، #آسیا، #آموزشی، #ارتباط، #ارتباطات، #اروپایی، #استان_آذربایجان_شرقی، #اسلامی، #انقلاب، #ایران، #ایران_ایر، #ایرانی، #ایرنا، #ایسنا، #بازار، #بخش_خصوصی، #بنگلادش، #بوتان، #تاریخ، #تبریز، #تسنیم، #تهران، #جهان_اسلام، #خان، #خاورمیانه، #خبر، #خبرگزاری_تسنیم، #داکا، #دولت، #دولت_یازدهم، #سازمان_میراث_فرهنگی، #سلامت، #شهرداری، #مجمع، #مردم، #مسعود_سلطانی‌فر، #میراث_فرهنگی، #هند، #هواپیمایی، #وزیر، #ویزا، #پایتخت، #چین، #کوهستان

دیدار سلطانی‌فر با وزرای گردشگری بوتان و بنگلادش
پیشنهاد پرواز مستقیم تهران-داکا

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در حاشیه اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تبریز ، با وزرای گردشگری کشورهای بنگلادش و بوتان دیدار کرد.
هواپیمایی ایران ایر قدیمی ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه

* * * به گزارش « ایسنا » ، مسعود سلطانی‌فر در دیدار با وزیر گردشگری بنگلادش ، هزینه خدمات درمانی در ایران را یک سوم تا یک پنجم کشورهای اروپایی دانست و گفت: « سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی برای استفاده از خدمات درمانی و سلامت وارد کشور شدند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد گردشگر در سال جاری به ۵۰۰ هزار نفر برسد. » معاون رئیس‌جمهوری همچنین از تلاش‌های ایران برای توسعه گردشگری سخن گفت و یادآور شد: « صدور ویزای سه ماهه برای اتباع 190 کشور جهان به محض ورود به کشور از مهم‌ترین اقدامات دولت یازدهم برای رونق و توسعه گردشگری است. به این ترتیب اتباع این کشورها بدون اینکه ویزا بگیرند ، می‌توانند به ایران سفر کنند و در فرودگاه‌ها برای آنها ویزا صادر می‌شود. »

به گزارش « ایرنا » وزیر گردشگری بنگلادش نیز در این دیدار با بیان اینکه نام کشورش در لیست 190 کشور برای صدور ویزای سه ماهه ایران نیست ، خواستار اضافه شدن نام کشورش در این لیست شد. راشد خان منون همچنین از سلطانی‌فر خواست پروازهای مستقیم تهران - داکا برقرار شود. وی ابتکار عمل ایران در برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا را موجب ارتقای صنعت گردشگری این قاره در آینده نزدیک دانست و تصریح کرد: « تبریز برای سال 2018 به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده و می‌توان با معرفی داکا به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام برای سال 2017 ، همکاری‌های تنگاتنگی در این ارتباط بین دو کشور برقرار کرد. » منون با اشاره به روابط طولانی بین فرهنگ‌های ایران و بنگلادش ، ادامه داد: « در زبان کشور ما هزار کلمه ایرانی وجود دارد و مردم ما با زبان ایرانی بیگانه نیستند. از سوی دیگر ، شعرهای زیادی از ادیبان ایرانی به زبان بنگلادشی ترجمه شده و این امر گویای روابط خوب این دو کشور است. » وزیر گردشگری بنگلادش با اشاره به پتانسیل‌های گسترش روابط در حوزه گردشگری سلامت ، خاطرنشان کرد: « در اوایل انقلاب به علت ارتباط خوب بین ایران و بنگلادش ، همکاری مناسبی از لحاظ پزشکی بین دو کشور برقرار بود و پزشکان بنگلادشی در ایران به بیماران خدمات ارائه می‌کردند. هم‌اکنون نیز این ارتباط در زمینه گردشگری فراهم شده و امیدواریم تداوم یابد. »

شهر داکا پایتخت بنگلادش

* * * نقش پررنگ بخش خصوصی در گردشگری بوتان
وزیر گردشگری بوتان نیز در دیدار خود با مسعود سلطانی‌فر ، با بیان اینکه ایران یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها را دارد ، گفت: « صنعت گردشگری با کمترین تاثیر محیط زیستی مدنظر ما بوده و به دنبال ترویج این صنعت در کشور خود هستیم. » لکی دورج با تاکید بر اینکه بیشتر فعالیت‌های گردشگری در کشورش از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود ، تصریح کرد: « علاقه‌مندیم گردشگران و مسافران از طریق تورهای گردشگری به بوتان سفر کنند. » وی با اشاره به اینکه 60 درصد فضای کشور بوتان جنگل است ، اظهار کرد: « تجربه استفاده از هوای تازه کوهستان و جنگل بهترین ارمغان بوتان به گردشگران است. سالانه 150 هزار گردشگر از کشورهای مختلف به‌ویژه چین و هند به بوتان سفر می‌کنند و تلاش می‌شود این آمار با همکاری بین کشورهای مختلف افزایش یابد. » این وزیر بوتانی خاطرنشان کرد: « اولین اولویت ما شناساندن کشورمان از طریق شادی ملی بوده و گردشگری در اولویت دوم ما قرار دارد. » وی در نهایت از ابتکار عمل ایران برای برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این اقدام بستر لازم را برای رونق و توسعه گردشگری در آسیا فراهم کند.
انعقاد خواهرخواندگی « تبریز-داکا » خواسته بنگلادش از شهردار تبریز ، برگزاری بیش از ۴۵ نوع دوره آموزشی در فرهنگسرای الغدیر ، رتبه نخست شهرداری منطقه دو تبریز در تحقق بودجه ، از مهم‌ترین اخبار امروز شهری استان آذربایجان شرقی بوده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز ، صادق نجفی در دیدار با وزیر گردشگری و هوانوردی بنگلادش ، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: به تجربه ثابت شده‌است که بهترین بستر برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی ، تکیه بر مراودات شهروندی است و از این رو مصمم هستیم تا با بهره‌گیری از بسترهای گردشگری ، ورزشی ، فرهنگی و هنری ، این موضوع را عملی کنیم.

کاخ شهرداری تبریز

* * * وی با اشاره به موقعیت خاص کشور بنگلادش افزود: مواهب گسترده گردشگری و قرابت‌های فرهنگی و مذهبی این کشور ، می‌تواند نقطه اشتراک مهمی در ارتباط با حوزه‌های گردشگری ایران اسلامی با محوریت تبریز باشد.
شهردار تبریز ، اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا را نقطه عطفی در تقویت این روابط خواند و گفت: متاسفانه کلان‌شهرهای تاریخی جهان اسلام ، برخلاف تاثیرگذاری شگفت در تاریخ تحولات اجتماعی ، امروز تا حدود زیادی نقش اثرگذار خود را از دست داده‌اند؛ از این رو معتقدم باید از فرصت‌های متعدد بین‌المللی برای احیا و تقویت این نقش بهره گرفته شود.
راشدخان منون وزیر گردشگری و هوانوردی بنگلادش نیز که برای شرکت در اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا به تبریز سفر کرده است ، در این دیدار ، از اعلام آمادگی کشورش برای عقد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین تبریز با یکی از شهرهای بنگلادش خبر داد و افزود: « اجلاس تبریز » فرصت ارزنده‌ای است که مورد توجه حوزه‌های گردشگری بنگلادش قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: گردشگری بنگلادش ، خواستار ارتباط صمیمی و مداوم با تبریز است؛ این موضوع ، می‌تواند با ایجاد پیوند خواهرخواندگی بین تبریز با « داکا » یا یکی از شهرهای مهم بنگلادش ، به نقطه مطلوب برسد.
وزیر گردشگری و هوانوردی بنگلادش با تقدیر از مهمان‌نوازی شهردار تبریز گفت: حضور در بازار تاریخی تبریز و موزه‌های پربار شهر تبریز ، جذاب بوده و هر گردشگر را متوجه جایگاه فرهنگی و تاریخی شهر تبریز می‌کند.
راشدخان منون با اشاره به روابط مناسب دو کشور در سطوح بلندپایه ، ابراز امیدواری کرد با تسهیل در صدور روادید دو جانبه ، ارتباطات گردشگری و فرهنگی دو طرف ، در کیفیت بهتری توسعه یابد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»


EOF