مالک آمازون بخشی از سهام خود را در فضا هزینه می‌کند

مالک آمازون بخشی از سهام خود را در فضا هزینه می‌کند ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ اخبار

کلیدواژه ها:#، #Isna.ir، #آمازون، #ایسنا، #دلار، #طراحی، #فروشگاه_اینترنتی، #فضا، #موفقیت، #ناسا

جف بزوس موسس و مدیر فروشگاه اینترنتی آمازون بخشی از سهام خود را می‌فروشد تا پول آن را در شرکت فضایی خودش هزینه کند.
به گزارش ایسنا به نقل از انگجت ، سازمان ناسا سالانه ده‌ها میلیارد دلار بودجه دولتی دریافت می‌کند و این بودجه‌ها افزایش نیز می‌یابد.
اما این موضوع در رابطه با شرکت‌های خصوصی فعال در عرصه فضا صدق نمی‌کند و تامین بودجه‌ آنها بر عهده مالکان آنهاست. از طرف دیگر با توجه به هزینه‌بر بودن فعالیت‌های فضایی ناسا نیز ترجیح می‌دهد ماهواره‌های خود را با استفاده از موشک‌های این شرکت‌ها به فضا بفرستد.
جف بزوس مالک شرکت بلواوریجین که موسس آمازون نیز هست قصد دارد بخشی از هزینه‌های شرکت خصوصی فضایی خودش را با فروش سهام فروشگاه اینترنتی‌اش تامین کند.
بلواوریجین در زمینه تولید موشک‌های چندبارمصرف فعالیت می‌کند و قصد دارد مسافران فضایی را تا سال آینده به مدار زمین ببرد.
بزوس در کنفرانس سمپزیوم فضای کلورادو گفت: مدل تجاری من برای بلو اوریجین این است که سالانه یک میلیارد از سهام آمازون را بفروشم و مبلغ آن را در بلو اوریجین هزینه کنم و به همین دلیل مدل تجاری من کاملا اصولی است.
چندی پیش این شرکت از کپسول جدید خود که برای مسافرت به فضا طراحی شده رونمایی کرد و اعلام شد که هزینه هر بلیط برای سفر با آن به فضا 300 هزار دلار خواهد بود.
بزوس در بلندپروازی فضایی خود تنها نیست و رقیبی سرسخت به نام الون ماسک دارد که مالک اسپیس‌ایکس است و موشک فالکون 9 را با موفقیت بازیابی کرده و مجددا مورد استفاده قرار داده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نخستین مسافر ایرانی فضا، درباره «ایران، ترامپ و برجام» چه می‌گوید؟ ...
isna.ir ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ سیاست
«انوشه انصاری» شاید یکی از شناحته‌شده‌ترین ایرانی‌های مقیم خارج باشد که دستی در تجارت دارد و شهرتی فراوان به خاطر کسب عنوان «نخستین زن توریست‌فضانورد ...ادامه مطلب»

در مراسم سالگرد آپولو 11 چه گذشت؟+تصاویر ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ اخبار
در مراسمی که به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد فرود فضاپیمای آپولو 11 بر سطح ماه برگزار شد، ضمن بزرگداشت فضانوردان این ماموریت، از "جف بزوس" کارآفرین فعال...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF