مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران

مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران ...
sharghdaily.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ارتش

کلیدواژه ها:#Sharghdaily.ir، #اخذ_مجوز، #اروپایی، #ایالات_متحده، #ایران، #ترامپ، #تغییر_رژیم، #تهران، #توییتر، #جهانی، #حکومت، #دولت، #سازمان_ملل، #سنا، #سیاست، #مجلس، #مجلس_سنا، #مجلس_نمایندگان، #مردم، #نظامی، #نمایندگان، #وزارت_دفاع، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پنتاگون، #کمیته_روابط_خارجی_سنا، #کنگره، #کیت_الیسون

ترامپ بدون مجوز کنگره نمی‌تواند
مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران
مجلس نمایندگان آمریکا دست دولت ترامپ برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران را بست. آنها روز پنجشنبه به لایحه بودجه دفاعی سال ۲۰۱۹ در بررسی اختیارات نظامی پنتاگون متممی الحاق و تصویب کرده‌اند که صراحتا می‌گوید وزارت دفاع این کشور مجوز اقدام نظامی علیه ایران بدون اخذ مجوز کنگره را ندارد. در جلسه روز پنجشنبه این مجلس متن قوانین و مصوبات مربوط به اختیارات نهادهای نظامی این کشور بررسی شد و متمم مجلس نمایندگان می‌گوید که این مصوبات یا هیچ مصوبه دیگری را نمی‌توان به آن تفسیر کرد که دولت آمریکا مجاز به اقدام نظامی علیه ایران است. این متمم که به اتفاق آرا تصویب شد ، به وسیله پنج نماینده دموکرات و یک نماینده جمهوری‌خواه در صحن مجلس نمایندگان آمریکا مطرح شده بود. کیت الیسون ، نماینده دموکرات از منطقه پنج ایالت مینه‌سوتا ، گفته است ، این متمم پیام روشنی را می‌فرستد که مردم آمریکا و اعضای مجلس نمایندگان تمایلی به جنگ با ایران ندارند و اقدام کنگره تأکید بر این است که مجوز استفاده از نیروی نظامی در اختیار این نهاد است. البته این مصوبه برای اجرائی‌شدن باید در مجلس سنا مورد بررسی قرار گرفته و رأی بیاورد ، بعد از آن لازم‌الاجرا می‌شود. به گزارش بی‌بی‌سی ، کیت الیسون ، نماینده دموکرات و از ارائه‌کنندگان این متمم ، گفته است تصویب آن که با حمایت نمایندگان هر دو حزب کنگره ممکن شده ، اقدامی پرقدرت خلاف جهت خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای و « لحن بیشتر و بیشتر خصمانه » اوست. این نماینده دموکرات کنگره آمریکا همچنین در توییتر نوشته که هدف از افزودن این متمم در حقیقت « تأکیدی دوباره بر این است که اختیار تصمیم‌گیری درباره استفاده از اهرم نظامی در محدوده قدرت کنگره (آمریکا) است » . درحالی‌که مجلس نمایندگان اختیار اقدام نظامی از دولت بدون مجوز کنگره را گرفته ، مایک پمپئو در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا شرکت کرد و به سؤالات نمایندگان پاسخ داد. او در این جلسه در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان گفت: « تغییر رژیم ایران در دستور کارمان نیست » . این در حالی است که درخواست‌های پمپئو و سخنرانی دو هفته گذشته دونالد ترامپ در مورد ایران ، بی‌شباهت به تغییر رژیم نبوده است. همچنین همه مشاوران ترامپ در حوزه ایران ، جزء علاقه‌مندان به پروژه تغییر رژیم در ایران هستند ، ‌از قبیل جان بولتون.
اما مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا ، سه روز بعد از سخنرانی‌ای که در آن استراتژی‌های دولت ایالات متحده در مورد ایران را مطرح کرد ، گفت مقدمات تحریم‌های بیشتر علیه ایران « به خوبی » فراهم شده و ابراز امیدواری کرد که سازمان ملل و دیگر کشورها از تحریم‌های آمریکا حمایت کنند. او گفته ، فشار دولت ترامپ برای تغییر رژیم در ایران نیست ، بلکه در راستای « اجماع جهانی » است که چگونه می‌توان تهران را واداشت که « مانند کشوری عادی رفتار کند » . مایک پمپئو ، از سیاست قدرت‌های اروپایی در قبال ایران انتقاد کرد و گفت: « اروپایی‌ها به ما گفته‌اند که آماده اقدام در زمینه موشکی هستند ، اما سه سال است که هیچ کاری نمی‌کنند » . او همچنین از قدرت‌های اروپایی انتقاد کرد که برای مقابله با آنچه حمایت حکومت ایران از تروریسم ، خوانده و برنامه‌ موشک‌های بالستیک ایران « هیچ کاری نکرده‌اند » .
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

به رسمیت شناختن اسراییل از جانب ایران ...
1host2u.com 05/03/1950 تاریخ
در کابینه محمد ساعد مراغه ای نخست وزیر وقت ایران در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۲۸ (پنجم مارس ۱۹۵۰) موضوع شناسایی اسراییل مطرح شد و به اتفاق آراء مورد تصویب ق...ادامه مطلب»


EOF